Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-managers X mogen door met zaak ontslagvergoeding tegen Musk

Oud-managers X mogen door met zaak ontslagvergoeding tegen Musk

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Vier oud-topmanagers van het voormalige Twitter mogen doorgaan met hun rechtszaak tegen X-eigenaar Elon Musk. Dit heeft een rechter in het Amerikaanse San Francisco bepaald. Eerder dit jaar hadden onder anderen topman Parag Agrawal en financieel topman Ned Segal de miljardair aangeklaagd omdat hij meer dan 128 miljoen dollar (zo'n 118 miljoen euro) aan ontslagvergoeding zou achterhouden.

Musk kocht Twitter, dat nu X heet, in 2022. De vier topmanagers werden kort na die overname ontslagen door Musk, volgens de klagers zonder gegronde reden. Musk en zijn advocaten wilden dat de aanklacht werd verworpen, maar de rechter ging daar niet in mee.

Een andere oud-leidinggevende bij Twitter die een soortgelijke aanklacht had ingediend, Nick Caldwell, mag daar volgens dezelfde rechter ook mee verder. Hij eist van Musk 20 miljoen dollar ontslagvergoeding.

Meerdere aanklachten

X heeft nog niet gereageerd tegenover persbureau Bloomberg. Tegen de miljardair zijn meerdere aanklachten ingediend over ontslagvergoedingen. Oud-voorzitter van X, Omid Kordestani, heeft het socialemediaplatform in augustus aangeklaagd. Hij zei dat hij nog ruim 20 miljoen dollar aan aandelen moet ontvangen.

In juli won Musk een rechtszaak over ontslagvergoedingen aan duizenden werknemers die in de maanden na de overname werden ontslagen. Een rechter had hun claims van de hand gewezen. De ongeveer 6000 werknemers stelden dat Musk hen minstens een half miljard dollar aan ontslagvergoeding verschuldigd is. De advocaat van een van de gedupeerden liet na het oordeel weten te kijken of nieuwe juridische stappen mogelijk zijn.

Recht op ontslagvergoeding

Zeker één oud-medewerker kreeg in september te horen wel recht te hebben op een ontslagvergoeding. De advocaat van de werknemer zei daarbij dat het oordeel een precedent kan scheppen voor soortgelijke zaken.

Meer uit Financieel

PostNL krijgt boete van bijna 7 miljoen voor te late post in 2023

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten.

19 minuten geleden
Harry Styles trekt veel buitenlandse fans, zien boekingssites

AMSTERDAM (ANP) - De concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA trekt vanaf zaterdag veel extra buitenlandse bezoekers naar Amsterdam. De tien concerten van de Britse popster zijn de enige op het Europese vasteland, waardoor ook veel mensen uit andere landen hun idool in de Nederlandse hoofdstad willen bewonderen. Boekingssites en vliegtuigmaatschappijen merken tijdens deze periode een hogere vraag.

2 uur geleden
Nederlanders kopen iets minder huishoudelijke apparaten

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder huishoudelijke apparaten gekocht, maar gaven daar wel meer geld aan uit. Dat meldt branchevereniging APPLiA Nederland in haar jaarcijfers. De koepelorganisatie zegt dat dit vooral komt doordat mensen vaker kiezen voor luxere apparaten, zoals robotstofzuigers en koffiemachines.

2 uur geleden
Weer records op Wall Street ondanks uitspraken Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.

9 uur geleden
MKB-voorman Jacco Vonhof wordt voorzitter van Deltalinqs

DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.

10 uur geleden
Moederbedrijf Facebook aangeklaagd om oplichtingsadvertenties

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.

11 uur geleden
Boete voor Spaanse ex-voetballer Piqué om handel met voorkennis

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.

12 uur geleden