Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-managers X mogen door met zaak ontslagvergoeding tegen Musk

Oud-managers X mogen door met zaak ontslagvergoeding tegen Musk

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Vier oud-topmanagers van het voormalige Twitter mogen doorgaan met hun rechtszaak tegen X-eigenaar Elon Musk. Dit heeft een rechter in het Amerikaanse San Francisco bepaald. Eerder dit jaar hadden onder anderen topman Parag Agrawal en financieel topman Ned Segal de miljardair aangeklaagd omdat hij meer dan 128 miljoen dollar (zo'n 118 miljoen euro) aan ontslagvergoeding zou achterhouden.

Musk kocht Twitter, dat nu X heet, in 2022. De vier topmanagers werden kort na die overname ontslagen door Musk, volgens de klagers zonder gegronde reden. Musk en zijn advocaten wilden dat de aanklacht werd verworpen, maar de rechter ging daar niet in mee.

Een andere oud-leidinggevende bij Twitter die een soortgelijke aanklacht had ingediend, Nick Caldwell, mag daar volgens dezelfde rechter ook mee verder. Hij eist van Musk 20 miljoen dollar ontslagvergoeding.

Meerdere aanklachten

X heeft nog niet gereageerd tegenover persbureau Bloomberg. Tegen de miljardair zijn meerdere aanklachten ingediend over ontslagvergoedingen. Oud-voorzitter van X, Omid Kordestani, heeft het socialemediaplatform in augustus aangeklaagd. Hij zei dat hij nog ruim 20 miljoen dollar aan aandelen moet ontvangen.

In juli won Musk een rechtszaak over ontslagvergoedingen aan duizenden werknemers die in de maanden na de overname werden ontslagen. Een rechter had hun claims van de hand gewezen. De ongeveer 6000 werknemers stelden dat Musk hen minstens een half miljard dollar aan ontslagvergoeding verschuldigd is. De advocaat van een van de gedupeerden liet na het oordeel weten te kijken of nieuwe juridische stappen mogelijk zijn.

Recht op ontslagvergoeding

Zeker één oud-medewerker kreeg in september te horen wel recht te hebben op een ontslagvergoeding. De advocaat van de werknemer zei daarbij dat het oordeel een precedent kan scheppen voor soortgelijke zaken.

Meer uit Financieel

Nederlandse CO2-uitstoot gestegen door toename in energiesector

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.

52 minuten geleden
FT: Zweden beschuldigt Rusland van manipuleren cijfers economie

STOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.

54 minuten geleden
Kifid krijgt fors meer klachten over financiële dienstverleners

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben fors meer klachten ingediend over verzekeraars, banken en andere financiële dienstverleners bij klachteninstituut Kifid. Het instituut ontving vorig jaar in totaal 7832 klachten, ruim 1800 meer dan in 2024.

56 minuten geleden
AEX-index zakt na nieuwe sluiting Straat van Hormuz door Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie en gas werden daardoor weer duurder na de forse prijsdalingen op vrijdag.

1 uur geleden
Fiscus en Dienst Toeslagen: geld per 1 mei naar rekening Rabobank

DEN HAAG (ANP) - Consumenten en bedrijven moeten geld dat ze betalen aan de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanaf 1 mei overmaken naar een ander rekeningnummer. Ook mensen die belasting of te veel ontvangen toeslagen terugkrijgen van deze diensten, krijgen dat vanaf volgende maand via een rekeningnummer van Rabobank. Hiervoor waarschuwen de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen.

1 uur geleden
Werkgevers: reiskostenvergoeding kan niet overal zomaar omhoog

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers gaan waarschijnlijk niet allemaal hun reiskostenvergoedingen voor personeel verhogen als het kabinet de onbelaste kilometervergoeding opschroeft van 23 naar 25 cent. En als ze dat wel doen kan dat bij bedrijven ook ten koste gaan van de loonruimte, waarschuwt werkgeversvereniging AWVN maandag na onderzoek onder bijna vierhonderd over het algemeen grotere bedrijven.

2 uur geleden
Bondskanselier Merz gaat crisisoverleg over brandstof houden

HANNOVER (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat crisisoverleg houden over de zekerheid van brandstofleveringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft Merz gezegd bij de opening van de grote industriële handelsbeurs Hannover Messe. Volgens Merz zal die bijeenkomst van de nationale veiligheidsraad in Berlijn zeer snel plaatsvinden.

3 uur geleden