Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-managers X mogen door met zaak ontslagvergoeding tegen Musk

Oud-managers X mogen door met zaak ontslagvergoeding tegen Musk

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Vier oud-topmanagers van het voormalige Twitter mogen doorgaan met hun rechtszaak tegen X-eigenaar Elon Musk. Dit heeft een rechter in het Amerikaanse San Francisco bepaald. Eerder dit jaar hadden onder anderen topman Parag Agrawal en financieel topman Ned Segal de miljardair aangeklaagd omdat hij meer dan 128 miljoen dollar (zo'n 118 miljoen euro) aan ontslagvergoeding zou achterhouden.

Musk kocht Twitter, dat nu X heet, in 2022. De vier topmanagers werden kort na die overname ontslagen door Musk, volgens de klagers zonder gegronde reden. Musk en zijn advocaten wilden dat de aanklacht werd verworpen, maar de rechter ging daar niet in mee.

Een andere oud-leidinggevende bij Twitter die een soortgelijke aanklacht had ingediend, Nick Caldwell, mag daar volgens dezelfde rechter ook mee verder. Hij eist van Musk 20 miljoen dollar ontslagvergoeding.

Meerdere aanklachten

X heeft nog niet gereageerd tegenover persbureau Bloomberg. Tegen de miljardair zijn meerdere aanklachten ingediend over ontslagvergoedingen. Oud-voorzitter van X, Omid Kordestani, heeft het socialemediaplatform in augustus aangeklaagd. Hij zei dat hij nog ruim 20 miljoen dollar aan aandelen moet ontvangen.

In juli won Musk een rechtszaak over ontslagvergoedingen aan duizenden werknemers die in de maanden na de overname werden ontslagen. Een rechter had hun claims van de hand gewezen. De ongeveer 6000 werknemers stelden dat Musk hen minstens een half miljard dollar aan ontslagvergoeding verschuldigd is. De advocaat van een van de gedupeerden liet na het oordeel weten te kijken of nieuwe juridische stappen mogelijk zijn.

Recht op ontslagvergoeding

Zeker één oud-medewerker kreeg in september te horen wel recht te hebben op een ontslagvergoeding. De advocaat van de werknemer zei daarbij dat het oordeel een precedent kan scheppen voor soortgelijke zaken.

Meer uit Financieel

Megabestelling van China Eastern voor Airbus-vliegtuigen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.

51 minuten geleden
Nigeria beslist razendsnel over heropening oliebronnen

LAGOS (ANP/BLOOMBERG) - Nigeria beslist voortaan binnen enkele uren over aanvragen voor het heropenen van niet-actieve oliebronnen. De Nigeriaanse commissie die over de oliewinning gaat, had hiervoor meestal weken nodig. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Experts: oorlog in het Midden-Oosten verhoogt concurrentie om lng

HAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Azië en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Azië, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.

2 uur geleden
Lagarde: ECB staat klaar om rente indien nodig te verhogen

FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.

2 uur geleden
AEX-index begint met winst door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".

3 uur geleden
Nieuwssite: deze week aanvraag voor beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.

3 uur geleden
Gasunie: voorraad gas daalt, maar tekort wordt niet verwacht

DEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.

3 uur geleden