Oud-managers X mogen door met zaak ontslagvergoeding tegen Musk
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Vier oud-topmanagers van het voormalige Twitter mogen doorgaan met hun rechtszaak tegen X-eigenaar Elon Musk. Dit heeft een rechter in het Amerikaanse San Francisco bepaald. Eerder dit jaar hadden onder anderen topman Parag Agrawal en financieel topman Ned Segal de miljardair aangeklaagd omdat hij meer dan 128 miljoen dollar (zo'n 118 miljoen euro) aan ontslagvergoeding zou achterhouden.
Musk kocht Twitter, dat nu X heet, in 2022. De vier topmanagers werden kort na die overname ontslagen door Musk, volgens de klagers zonder gegronde reden. Musk en zijn advocaten wilden dat de aanklacht werd verworpen, maar de rechter ging daar niet in mee.
Een andere oud-leidinggevende bij Twitter die een soortgelijke aanklacht had ingediend, Nick Caldwell, mag daar volgens dezelfde rechter ook mee verder. Hij eist van Musk 20 miljoen dollar ontslagvergoeding.
Meerdere aanklachten
X heeft nog niet gereageerd tegenover persbureau Bloomberg. Tegen de miljardair zijn meerdere aanklachten ingediend over ontslagvergoedingen. Oud-voorzitter van X, Omid Kordestani, heeft het socialemediaplatform in augustus aangeklaagd. Hij zei dat hij nog ruim 20 miljoen dollar aan aandelen moet ontvangen.
In juli won Musk een rechtszaak over ontslagvergoedingen aan duizenden werknemers die in de maanden na de overname werden ontslagen. Een rechter had hun claims van de hand gewezen. De ongeveer 6000 werknemers stelden dat Musk hen minstens een half miljard dollar aan ontslagvergoeding verschuldigd is. De advocaat van een van de gedupeerden liet na het oordeel weten te kijken of nieuwe juridische stappen mogelijk zijn.
Recht op ontslagvergoeding
Zeker één oud-medewerker kreeg in september te horen wel recht te hebben op een ontslagvergoeding. De advocaat van de werknemer zei daarbij dat het oordeel een precedent kan scheppen voor soortgelijke zaken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
5 uur geleden