Oud-lid corona-taskforce uit kritiek op Trump
WASHINGTON (ANP) - Een voormalig Witte Huis-medewerker die betrokken was bij de corona-aanpak van de Amerikaanse regering heeft felle kritiek geuit op president Donald Trump. Volgens Olivia Troye, die adviseur was van vicepresident Mike Pence en zitting had in de coronavirus-taskforce die hij voorzit, wist Trump al in februari dat het longvirus een grote uitbraak zou veroorzaken in de Verenigde Staten.
"De president wilde dat niet horen omdat zijn grootste zorg was dat we in een verkiezingsjaar zitten", stelt Troye in een video die verspreid is door Republican Voters Against Trump, een initiatief van Republikeinse stemmers die willen voorkomen dat Trump een tweede termijn wint. Zelf was Troye twee jaar actief in het Witte Huis totdat ze opstapte in augustus.
"De retoriek van de president en zijn eigen aanvallen op mensen in zijn regering die het werk proberen te doen, evenals de verkondiging van valse verhalen en onjuiste informatie over het virus hebben van deze aanpak een mislukking gemaakt", zegt Troye, die in haar boodschap mensen opriep tijdens de komende presidentsverkiezingen op de Democratische kandidaat Joe Biden te stemmen.
Een woordvoerder van het Witte Huis sprak de kritiek van Troye donderdag tegen. "Haar beweringen zijn nergens op gebaseerd en zijn ronduit onnauwkeurig", zei Judd Deere, die toevoegde dat Troye geen rol van betekenis zou hebben gehad in de corona-taskforce die de regeringsaanpak van het longvirus coördineert. Vicepresident Pence wuifde de kritiek eveneens weg. In een reactie omschreef hij Troye donderdag als "een ontevreden oud-werknemer" die politieke spelletjes speelt in een verkiezingsjaar.
Meer uit Buitenland
LUZERN (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De Iraanse delegatie heeft in Zwitserland de locatie van de onderhandelingen met de Verenigde Staten verlaten, melden Iraanse persbureaus Tasnim en Fars op basis van bronnen. De Iraniërs zouden zijn vertrokken uit protest tegen het dreigement dat de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de gesprekken uitte om Iran opnieuw aan te vallen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft het idee van een Israëlische veiligheidszone in Libanon verworpen. Eerder op zondag had de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd dat zijn troepen in het zuiden van het land zouden blijven "zolang dat nodig is".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia duurden de eerste gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran tachtig minuten en is het Iraanse kernprogramma nog niet aan de orde gekomen. Delegaties van de VS en Iran zijn in Zwitserland bijeen om met bemiddeling van Pakistan en Qatar een onlangs overeengekomen 'memorandum van overeenstemming' uit te werken in een definitief vredesakkoord.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - De Ethiopische premier Abiy Ahmed heeft de parlementsverkiezingen met een ruime meerderheid gewonnen. Volgens de kiescommissie krijgt zijn Welvaartspartij (PP) 90 procent van de zetels in handen, ongeveer net zoveel als vijf jaar geleden.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De helft van Frankrijk krijgt maandag te maken met code rood vanwege de hitte, meldt weerinstituut Météo-France. De temperaturen zullen naar verwachting verder oplopen tijdens deze hevige hittegolf.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat de Britse premier Keir Starmer aftreedt. De Amerikaanse president maakte niet duidelijk waarop hij zijn aankondiging baseerde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met nieuwe aanvallen op Iran, als het Libanese Hezbollah doorgaat met het bestoken van Noord-Israël. Iran heeft eerder juist geëist dat Israël stopt met het aanvallen van Libanon.
5 uur geleden