Oud-lid corona-taskforce uit kritiek op Trump
WASHINGTON (ANP) - Een voormalig Witte Huis-medewerker die betrokken was bij de corona-aanpak van de Amerikaanse regering heeft felle kritiek geuit op president Donald Trump. Volgens Olivia Troye, die adviseur was van vicepresident Mike Pence en zitting had in de coronavirus-taskforce die hij voorzit, wist Trump al in februari dat het longvirus een grote uitbraak zou veroorzaken in de Verenigde Staten.
"De president wilde dat niet horen omdat zijn grootste zorg was dat we in een verkiezingsjaar zitten", stelt Troye in een video die verspreid is door Republican Voters Against Trump, een initiatief van Republikeinse stemmers die willen voorkomen dat Trump een tweede termijn wint. Zelf was Troye twee jaar actief in het Witte Huis totdat ze opstapte in augustus.
"De retoriek van de president en zijn eigen aanvallen op mensen in zijn regering die het werk proberen te doen, evenals de verkondiging van valse verhalen en onjuiste informatie over het virus hebben van deze aanpak een mislukking gemaakt", zegt Troye, die in haar boodschap mensen opriep tijdens de komende presidentsverkiezingen op de Democratische kandidaat Joe Biden te stemmen.
Een woordvoerder van het Witte Huis sprak de kritiek van Troye donderdag tegen. "Haar beweringen zijn nergens op gebaseerd en zijn ronduit onnauwkeurig", zei Judd Deere, die toevoegde dat Troye geen rol van betekenis zou hebben gehad in de corona-taskforce die de regeringsaanpak van het longvirus coördineert. Vicepresident Pence wuifde de kritiek eveneens weg. In een reactie omschreef hij Troye donderdag als "een ontevreden oud-werknemer" die politieke spelletjes speelt in een verkiezingsjaar.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu de Democraten een grote overwinning hebben behaald in de Congresverkiezingen. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky in een interview met de Duitse omroep ZDF.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Centrale Bank van Rusland wil dat de Belgische justitie een gerechtsdeurwaarder naar het hoofdkantoor van Euroclear stuurt om documenten in beslag te nemen. Dat meldt de Franstalige zakenkrant L'Echo. Bij die in Brussel gevestigde financiële instelling staat ruim 200 miljard euro aan Russische tegoeden, die geblokkeerd zijn na de Russische inval in Oekraïne.
40 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Daar is het toestel veilig geland. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse midtermverkiezingen afgelopen dinsdag kenden meerdere primeurs en records. Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten zijn er straks meerdere zwarte gouverneurs tegelijk in functie. Ook krijgt het land zijn eerste zwarte vrouwelijke gouverneur. In de staat Alabama is de eerste trans volksvertegenwoordiger verkozen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
5 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
6 uur geleden