Oud-leider Zuid-Afrika moet voor rechter komen
PIETERMARITZBURG (ANP/AFP) - De oud-president van Zuid-Afrika Jacob Zuma moet voor de rechter verschijnen vanwege vermeende corruptie. Dat oordeelde een rechter in Pietermaritzburg vrijdag. Zuma probeerde het proces tegen hem te voorkomen door naar de hoogste rechter te stappen, maar dat verzoek werd afgewezen. De 77-jarige Zuma wordt verdacht van fraude en witwassen.
De man die in 2009 president van Zuid-Afrika werd, wordt al jarenlang in verband gebracht met verschillende schandalen. Zo zou hij onder andere steekpenningen hebben aangenomen. Ook wordt hij in verband gebracht met een controversiële wapendeal, waarmee omgerekend 4,7 miljard euro was gemoeid.
Niet alleen Zuma zelf is omstreden. Ook familieleden van de oud-president, onder wie zijn 35-jarige zoon Duduzane, worden regelmatig in verband gebracht met corruptie.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
10 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is woedend over de kritiek van westerse landen op de goedkeuring van nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De regering vindt dat er sprake is van discriminatie jegens Joden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De vraag naar vuurwerk voor oudejaarsavond in Duitsland stijgt. Ondanks de toenemende kritiek op de sector en oproepen tot strengere beperkingen zien vuurwerkfabrikanten en de branchevereniging het aanbod groeien.
2 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben 115 mensen opgepakt die worden verdacht van het beramen van aanslagen voor IS tijdens de kerst- en nieuwjaarsvieringen in het land.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Russische strategische bommenwerpers hebben een "geplande" vlucht uitgevoerd boven de Noorse Zee en de Barentszzee. Daarbij werden zij op delen van de route gevolgd door "gevechtsvliegtuigen van buitenlandse landen", meldt het Russische ministerie van Defensie donderdag.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Gouverneur Gavin Newsom van de Amerikaanse staat Californië heeft de noodtoestand uitgeroepen in Los Angeles en omliggende counties. De beslissing is het gevolg van een uitzonderlijk zware winterstorm die het zuiden van de staat teistert. Naar verwachting zal er in een paar dagen evenveel regen vallen als normaal in meerdere maanden.
7 uur geleden