Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-koning Juan Carlos deels immuun voor klachten ex-minnares

Oud-koning Juan Carlos deels immuun voor klachten ex-minnares

LONDEN (ANP/AFP) - De voormalige Spaanse vorst Juan Carlos heeft een succesje geboekt in de slepende juridische strijd met een in Engeland wonende ex-vriendin. Die beschuldigt hem van jarenlange misdragingen, bedreigingen en laster voor Engelse rechtbanken. Magistraten hebben in hoger beroep in Londen bepaald dat de 84-jarige Juan Carlos de Borbón y Borbón, die in Spanje de titel koning nog steeds draagt, niet kan worden aangeklaagd over de periode waarin hij daadwerkelijk als monarch regeerde (1975-2014).

Met de jongste uitspraak vervalt een deel van de aanklachten van zijn Deens-Duitse ex-vriendin, Corinna zu Sayn-Wittgenstein-Sayn (57). Die werd in 2004 zijn minnares maar de relatie liep stuk toen die in de openbaarheid kwam met een omstreden safari in Botswana in 2012.

Sayn-Wittgenstein-Sayn beschuldigt hem ervan haar jarenlang te hebben lastiggevallen, haar te bedreigen en haar goede naam opzettelijk aan te tasten. Juan Carlos zou er ook voor hebben gezorgd dat de Britse en de Spaanse geheime diensten haar zonder duidelijke aanleiding hebben bespioneerd. Sayn-Wittgenstein-Sayn, die sinds 2015 in Engeland woont, is naar de rechter gestapt om een aanzienlijke schadevergoeding te eisen en om maatregelen te eisen tegen laster en bedreigingen van de voormalige vorst.

Juan Carlos bestrijdt alle beschuldigingen. Hij heeft zich in 2020 in de Verenigde Arabische Emiraten teruggetrokken na een corruptieschandaal in Spanje. Eerder probeerde hij vergeefs van alle aanklachten af te komen met zijn titel koning, maar in de ogen van de Engelse rechters is hij sinds juni 2014 geen koning meer.

Meer uit Buitenland

Defensieminister VS belt met Chinese ambtgenoot over spanningen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft met zijn Chinese ambtgenoot Dong Jun gebeld. Ze hebben het onder meer gehad over Taiwan en de spanningen op de Zuid-Chinese Zee. Dong waarschuwde de Amerikanen dat het "zinloos" is om te proberen China in bedwang te houden.

30 minuten geleden
VS na drones in Polen: we verdedigen elke centimeter NAVO-gebied

BRUSSEL (ANP) - De NAVO-bondgenoten kunnen ook nu Russische drones Polen zijn binnengevlogen rekenen op de Verenigde Staten, verzekert de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. "We zullen iedere inch van het NAVO-grondgebied verdedigen", zei hij op X.

1 uur geleden
Duitse minister stelt dat drones op Polen gericht waren

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius meent dat de drones die het Poolse luchtruim binnenvlogen doelbewust koers zetten naar Polen. Ze waren niet gericht op Oekraïne. Als dat zo was, hadden ze die route niet gevolgd, aldus de bewindsman.

1 uur geleden
Rusland: Polen was geen doelwit van drones, bereid tot overleg

MOSKOU (ANP/RTR) - Polen was geen doelwit van Russische drones, zegt het Russische ministerie van Defensie volgens staatspersbureau Tass. Het ministerie voegde eraan toe bereid te zijn met Warschau te spreken over de kwestie.

1 uur geleden
Polen bedankt Nederlandse piloten en andere verdedigers

WARSCHAU (ANP) - Polen is de Nederlandse F-35-piloten en anderen die hebben geholpen Russische drones uit te schakelen "heel erg" dankbaar, zegt premier Donald Tusk. "Het was echt een heel moeilijke en riskante operatie, en heel effectief."

1 uur geleden
Iran: deal met IAEA betekent nog niet meteen nieuwe inspecties

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Inspecteurs van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) krijgen op dit moment nog geen toegang tot de nucleaire faciliteiten van Iran, zegt minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Hij tekende dinsdag een akkoord met IAEA-topman Rafael Grossi, maar volgens Araghchi betekent dat nog geen garantie dat de inspecties worden hervat. Daarover moet nog verder worden onderhandeld.

2 uur geleden
Dodental betogingen Nepal loopt op, vliegveld weer open

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het dodental bij de demonstraties deze week in Nepal is opgelopen tot 25. Militairen bewaken het parlement en voeren patrouilles uit in de lege straten van Kathmandu, waar een uitgaansverbod geldt. De internationale luchthaven van de Nepalese hoofdstad is na een dag weer geopend.

2 uur geleden