Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-kampioene Halep op Roland Garros verrast door Chinese tiener

Oud-kampioene Halep op Roland Garros verrast door Chinese tiener

PARIJS (ANP) - Voormalig tenniskampioene Simona Halep is op Roland Garros al in de tweede ronde uitgeschakeld. De 30-jarige nummer 19 van de wereld verloor na een goede start met 2-6 6-2 6-1 van de elf jaar jongere Zheng Qinwen uit China.

Halep schreef het grandslamtoernooi in Parijs in 2018 op haar naam. Vier jaar geleden was ze in de finale in drie sets te sterk voor de Amerikaanse Sloane Stephens. Een jaar na haar titel op Roland Garros was ze ook de beste op Wimbledon.

De pas 19 jaar oude Zheng, de mondiale nummer 74, stond nooit eerder in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Ze maakte begin dit jaar op de Australian Open haar debuut op grandslamniveau. In Melbourne haalde ze de tweede ronde.

Collins

Ook voor de als negende geplaatste Danielle Collins zit het toernooi erop. De Amerikaanse moest met 6-4 6-3 haar meerdere erkennen in haar landgenote Shelby Rogers. Begin dit jaar haalde de 28-jarige Collins nog de eindstrijd op de Australian Open. Ze verloor in Melbourne in twee sets van Ashleigh Barty, die haar loopbaan eerder dit jaar beëindigde.

Karolina Pliskova werd vroeg op de dag ook uitgeschakeld. De Tsjechische, die als achtste was geplaatst, was in vijf kwartier met 6-2 6-2 kansloos tegen de Française Léolia Jeanjean, die op plek 227 staat op de wereldranglijst.

Badosa

Paula Badosa, de nummer 3 van de plaatsingslijst, wist uitschakeling wel te voorkomen. De Spaanse moest diep gaan om zich te ontdoen van Kaja Juvan uit Slovenië: 7-5 3-6 6-2.

De als zevende geplaatste Aryna Sabalenka schaarde zich overtuigender bij de laatste 32. De 24-jarige speelster uit Belarus kende weinig problemen met Madison Brengle uit de Verenigde Staten. In 62 minuten werd het 6-1 6-3.

De titelhoudster bij de vrouwen, de Tsjechische Barbora Krejcikova, werd al in de openingsronde uitgeschakeld.

Meer uit Sport

3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

1 minuut geleden
Antonelli wint in Formule 1 GP Monaco, Verstappen valt meteen uit

MONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.

4 minuten geleden
Vollering schrijft na Tour en Vuelta ook Giro op haar naam

SALUZZO (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De 29-jarige Nederlandse van FDJ United - SUEZ maakte in de slotetappe haar achterstand van 49 seconden op klassementsleidster Anna van der Breggen goed.

26 minuten geleden
Handballers Volendam grijpen eerste landstitel sinds 2013

AALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.

1 uur geleden
Golfer Ruiter blij met prijs voor beste amateur KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.

2 uur geleden
Verstappen valt bij GP van Monaco uit na defect bij de start

MONACO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 uitgevallen na een defect bij de start. De viervoudig wereldkampioen stond op de eerste startrij, maar kon niet vertrekken toen de lichten uitgingen. Nadat alle auto's hem waren gepasseerd, kwam Verstappen alsnog van zijn plek, maar hij bracht de Red Bull daarna meteen de pits in, waar hij uit de wagen stapte.

2 uur geleden
Motorcoureur Márquez pakt dubbele zege bij GP van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft in de MotoGP na de sprintrace ook de Grote Prijs van Hongarije op zijn naam geschreven. De Spaanse regerend wereldkampioen bleef zijn landgenoot Pedro Acosta voor. Francesco Bagnaia eindigde op ruime afstand als derde.

2 uur geleden