Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-kampioene Halep op Roland Garros verrast door Chinese tiener

Oud-kampioene Halep op Roland Garros verrast door Chinese tiener

PARIJS (ANP) - Voormalig tenniskampioene Simona Halep is op Roland Garros al in de tweede ronde uitgeschakeld. De 30-jarige nummer 19 van de wereld verloor na een goede start met 2-6 6-2 6-1 van de elf jaar jongere Zheng Qinwen uit China.

Halep schreef het grandslamtoernooi in Parijs in 2018 op haar naam. Vier jaar geleden was ze in de finale in drie sets te sterk voor de Amerikaanse Sloane Stephens. Een jaar na haar titel op Roland Garros was ze ook de beste op Wimbledon.

De pas 19 jaar oude Zheng, de mondiale nummer 74, stond nooit eerder in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Ze maakte begin dit jaar op de Australian Open haar debuut op grandslamniveau. In Melbourne haalde ze de tweede ronde.

Collins

Ook voor de als negende geplaatste Danielle Collins zit het toernooi erop. De Amerikaanse moest met 6-4 6-3 haar meerdere erkennen in haar landgenote Shelby Rogers. Begin dit jaar haalde de 28-jarige Collins nog de eindstrijd op de Australian Open. Ze verloor in Melbourne in twee sets van Ashleigh Barty, die haar loopbaan eerder dit jaar beëindigde.

Karolina Pliskova werd vroeg op de dag ook uitgeschakeld. De Tsjechische, die als achtste was geplaatst, was in vijf kwartier met 6-2 6-2 kansloos tegen de Française Léolia Jeanjean, die op plek 227 staat op de wereldranglijst.

Badosa

Paula Badosa, de nummer 3 van de plaatsingslijst, wist uitschakeling wel te voorkomen. De Spaanse moest diep gaan om zich te ontdoen van Kaja Juvan uit Slovenië: 7-5 3-6 6-2.

De als zevende geplaatste Aryna Sabalenka schaarde zich overtuigender bij de laatste 32. De 24-jarige speelster uit Belarus kende weinig problemen met Madison Brengle uit de Verenigde Staten. In 62 minuten werd het 6-1 6-3.

De titelhoudster bij de vrouwen, de Tsjechische Barbora Krejcikova, werd al in de openingsronde uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

25 minuten geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

1 uur geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

1 uur geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

1 uur geleden
Van de Wouw start niet in finale bij EK baan, Van der Peet vijfde

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.

1 uur geleden
Politie vraagt per sms te stoppen met bedreigen topman Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een "grote groep personen" verzocht Feyenoord-directeur Dennis te Kloese niet meer te bedreigen. Dat deed de politie per sms. De telefoonnummers waarnaar de sms is verstuurd, had de politie achterhaald tijdens het onderzoek naar de recente bedreigingen aan het adres van Te Kloese.

1 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen eenvoudig naar finale sprint op EK

KONYA (ANP) - Titelverdediger Harrie Lavreysen heeft zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya eenvoudig geplaatst voor de finale van het sprinttoernooi. De regerend olympisch, wereld- en Europees kampioen was twee keer te sterk voor de Rus Nikita Kiriltsev.

1 uur geleden