Oud-kampioene Halep op Roland Garros verrast door Chinese tiener
PARIJS (ANP) - Voormalig tenniskampioene Simona Halep is op Roland Garros al in de tweede ronde uitgeschakeld. De 30-jarige nummer 19 van de wereld verloor na een goede start met 2-6 6-2 6-1 van de elf jaar jongere Zheng Qinwen uit China.
Halep schreef het grandslamtoernooi in Parijs in 2018 op haar naam. Vier jaar geleden was ze in de finale in drie sets te sterk voor de Amerikaanse Sloane Stephens. Een jaar na haar titel op Roland Garros was ze ook de beste op Wimbledon.
De pas 19 jaar oude Zheng, de mondiale nummer 74, stond nooit eerder in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Ze maakte begin dit jaar op de Australian Open haar debuut op grandslamniveau. In Melbourne haalde ze de tweede ronde.
Collins
Ook voor de als negende geplaatste Danielle Collins zit het toernooi erop. De Amerikaanse moest met 6-4 6-3 haar meerdere erkennen in haar landgenote Shelby Rogers. Begin dit jaar haalde de 28-jarige Collins nog de eindstrijd op de Australian Open. Ze verloor in Melbourne in twee sets van Ashleigh Barty, die haar loopbaan eerder dit jaar beëindigde.
Karolina Pliskova werd vroeg op de dag ook uitgeschakeld. De Tsjechische, die als achtste was geplaatst, was in vijf kwartier met 6-2 6-2 kansloos tegen de Française Léolia Jeanjean, die op plek 227 staat op de wereldranglijst.
Badosa
Paula Badosa, de nummer 3 van de plaatsingslijst, wist uitschakeling wel te voorkomen. De Spaanse moest diep gaan om zich te ontdoen van Kaja Juvan uit Slovenië: 7-5 3-6 6-2.
De als zevende geplaatste Aryna Sabalenka schaarde zich overtuigender bij de laatste 32. De 24-jarige speelster uit Belarus kende weinig problemen met Madison Brengle uit de Verenigde Staten. In 62 minuten werd het 6-1 6-3.
De titelhoudster bij de vrouwen, de Tsjechische Barbora Krejcikova, werd al in de openingsronde uitgeschakeld.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
21 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
30 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
1 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
2 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.
8 uur geleden