Oud-kampioen Hill ziet Verstappen geen onbezonnen acties maken
ABU DHABI (ANP) - Voormalig Formule 1-kampioen Damon Hill is er zeker van dat Max Verstappen geen onbezonnen acties zal maken in de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi. "Hij hoeft niet de stoere kerel uit te hangen en ik ben er zeker van dat hij zelf ook op pure snelheid en met briljante acties wil winnen", zei de wereldkampioen van 1996, die bij tv-zender Sky Sports een gezaghebbende analist is. "Er bestaat namelijk geen enkele twijfel over de uitzonderlijke kwaliteiten van Max."
Hill adviseerde de wedstrijdleiding van de Formule 1 om al voorafgaand aan de 'finale' op het Yas Marina Circuit duidelijk te maken wat er gebeurt als Verstappen en Lewis Hamilton met elkaar in botsing komen. In Saudi-Arabië vochten de titelkandidaten een verhit duel uit waarbij het een aantal keer bijna misging. De autosportfederatie bracht daarop donderdag de internationale sportcode nog eens onder de aandacht. Daarin staat dat de stewards bij onsportief gedrag punten kunnen aftrekken of een coureur kunnen schorsen. "Nu is helder wat er kan gebeuren bij onsportieve acties. Iedereen weet het en dat is goed. Dus nu kunnen we gaan racen en we willen allemaal een fantastische race zien."
Hill werd zelf in 1994 in de slotrace in Australië aangereden door Michael Schumacher, toen hij de Duitser binnendoor wilde passeren. Beide coureurs vielen uit en Schumacher pakte zo met 1 punt verschil zijn eerste van zeven wereldtitels. "Ik krijg daar meer vragen dan ooit over en dat is logisch, want het kan een rol spelen in dit kampioenschap. Maar aan de andere kant moeten we ook niet te veel naar gebeurtenissen uit het verleden kijken en die dan uitvergroten."
Meer uit Sport
EUGENE (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder is bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene als tweede geëindigd. De Sportvrouw van het Jaar noteerde een afstand van 20,11 meter. Voormalig wereldkampioene Chase Jackson uit de Verenigde Staten werd eerste met een afstand van 20,56 meter.
48 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Barcelona met de zege in de ploegentijdrit de eerste gele trui veroverd van de 113e Tour de France. De 29-jarige Deen werd onder grote belangstelling tijdens de beklimming van de Montjuïc afgezet door zijn laatste overgebleven ploeggenoten van Visma - Lease a Bike en finishte na een kleine 20 kilometer bij het Olympisch Stadion in 21.47,87. Daarna kwam UAE Team Emirates van titelverdediger Tadej Pogačar niet meer aan zijn tijd.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Amerikaan Marcos Giron met 6-2 7-6 (4) 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Tsjech Jiří Lehečka.
2 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.
10 uur geleden