Oud-Kamerlid Veldman beoogd voorzitter zwembond
NIEUWEGEIN (ANP) - Hayke Veldman is de beoogde nieuwe voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB). Hij wordt voorgedragen tijdens de algemene ledenvergadering van de bond op zaterdag 21 mei. Veldman moet de opvolger worden van Marius van Zeijts, die begin dit jaar na een conflict met het bestuur opstapte.
Veldman is zelf wedstrijdzwemmer geweest en oud-voorzitter van de Nijmeegse zwemvereniging Aqua-Novio '94. Hij zat voor de VVD in de Tweede Kamer. "Kandidaat-voorzitter Veldman heeft veel bestuurlijke ervaring en een brede maatschappelijke interesse", meldt de KNZB. "Hij zal zijn kennis en ervaring als politicus en adviseur combineren met zijn liefde voor de zwemsport en het verenigingsleven. Zijn doel is om een toegankelijke, verbindende en inspirerende voorzitter te worden van de KNZB."
Van Zeijts kwam in opspraak doordat hij op persoonlijke titel zou hebben geprobeerd de herbenoeming van zijn voorganger Erik van Heijningen als bestuurslid van wereldzwembond FINA te voorkomen. Het bestuur besloot daarop een onafhankelijk onderzoek in te stellen naar de gang van zaken. Het leidde tot een niet meer te lijmen vertrouwensbreuk.
Voor drie andere vacante bestuursfuncties draagt de KNZB Joëlle Staps, Henk Delwel en Anne-Maartje Ordelman voor. Als de ledenvergadering instemt, zullen ook zij definitief worden geïnstalleerd. Delwel en Staps, voormalig directeur van de volleybalbond Nevobo, waren het afgelopen jaar al actief in het bondsbestuur.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden