Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-Kamerlid Veldman beoogd voorzitter zwembond

Oud-Kamerlid Veldman beoogd voorzitter zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Hayke Veldman is de beoogde nieuwe voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB). Hij wordt voorgedragen tijdens de algemene ledenvergadering van de bond op zaterdag 21 mei. Veldman moet de opvolger worden van Marius van Zeijts, die begin dit jaar na een conflict met het bestuur opstapte.

Veldman is zelf wedstrijdzwemmer geweest en oud-voorzitter van de Nijmeegse zwemvereniging Aqua-Novio '94. Hij zat voor de VVD in de Tweede Kamer. "Kandidaat-voorzitter Veldman heeft veel bestuurlijke ervaring en een brede maatschappelijke interesse", meldt de KNZB. "Hij zal zijn kennis en ervaring als politicus en adviseur combineren met zijn liefde voor de zwemsport en het verenigingsleven. Zijn doel is om een toegankelijke, verbindende en inspirerende voorzitter te worden van de KNZB."

Van Zeijts kwam in opspraak doordat hij op persoonlijke titel zou hebben geprobeerd de herbenoeming van zijn voorganger Erik van Heijningen als bestuurslid van wereldzwembond FINA te voorkomen. Het bestuur besloot daarop een onafhankelijk onderzoek in te stellen naar de gang van zaken. Het leidde tot een niet meer te lijmen vertrouwensbreuk.

Voor drie andere vacante bestuursfuncties draagt de KNZB Joëlle Staps, Henk Delwel en Anne-Maartje Ordelman voor. Als de ledenvergadering instemt, zullen ook zij definitief worden geïnstalleerd. Delwel en Staps, voormalig directeur van de volleybalbond Nevobo, waren het afgelopen jaar al actief in het bondsbestuur.

Meer uit Sport

Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

6 uur geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

17 uur geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

1 dag geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

1 dag geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 dag geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 dag geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

1 dag geleden