Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-Kamerlid Snels gaat belasting- en toeslageninspectie leiden

Oud-Kamerlid Snels gaat belasting- en toeslageninspectie leiden

DEN HAAG (ANP) - Voormalig Tweede Kamerlid Bart Snels wordt inspecteur-generaal bij de net opgerichte Inspectie belastingen, toeslagen en douane (IBTD). Dat is besloten in de ministerraad op voordracht van minister Hanke Bruins Slot (Binnenlandse Zaken). Hij treedt aan per 1 februari.

Snels zat van 2017 tot 2021 voor GroenLinks in de Tweede Kamer en was financieel woordvoerder van de fractie. Hij stapte in oktober op, vooral omdat hij zich niet kon vinden in de verregaande samenwerking van zijn partij met de PvdA.

Eerder werkte de 56-jarige Snels onder meer bij het televisieprogramma Buitenhof en was hij politiek-strategisch adviseur en directeur van het Wetenschappelijk Bureau GroenLinks. Ook was hij beleidsmedewerker op het ministerie van Financiën en doceerde hij economie aan de Universiteit Twente.

De IBTD is sinds begin dit jaar belast met het externe toezicht op de Belastingdienst, inclusief de afdeling Toeslagen en de Douane. De afgelopen jaren ging daar erg veel mis, met het geruchtmakende toeslagenschandaal als belangrijkste voorbeeld. De nieuwe, onafhankelijke toezichthouder moet helpen bij het herstel van het vertrouwen van burgers in de fiscus.

Meer uit Binnenland

Geen treinverkeer tussen Rotterdam en zuiden tot zaterdagmiddag

ROTTERDAM (ANP) - Treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van Nederland ligt nog langer stil dan gedacht. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder duurt het nog ten minste tot aankomende zaterdagmiddag voordat de stroomstoring na een brand in een kabelgoot verholpen is.

1 uur geleden
Utrecht verbiedt weer klimaatdemonstratie op Ring A12

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verbiedt wederom een demonstratie van XR-klimaatactivisten op de Ring A12. Dat is te lezen in een bericht op de gemeentewebsite. Burgemeester Sharon Dijksma laat weten dat mensen die de snelweg toch op gaan vervolgd kunnen worden. De demonstratie staat gepland voor 4 juli.

1 uur geleden
Weeronline: officiële hittegolf voorbij

DE BILT (ANP) - Na een reeks dagen van extreme hitte en meerdere warmterecords is de officiële hittegolf dinsdag ten einde gekomen. Dat laat Weeronline weten. In De Bilt werden dinsdag temperaturen gemeten tussen de 21 en 22 graden en daarmee is het geen zomerse dag meer.

3 uur geleden
USAR-team in Venezuela 'volop ingezet'

CARACAS (ANP) - Het Nederlandse USAR-team in Venezuela is maandag "volop ingezet, onder zware omstandigheden", laat de organisatie dinsdag weten. Zo hebben zij het Venezolaanse Rode Kruis ondersteund bij de stabilisatie van een jongen die kort daarvoor was gered. De jongen is overgebracht naar een ziekenhuis in Caracas.

3 uur geleden
Kamer denkt aan Ridderzaal die open is voor publiek

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil kijken naar de mogelijkheden om de Ridderzaal toegankelijk te maken voor het publiek. Dat staat in een motie van ChristenUnie en D66 die dinsdag is aangenomen.

3 uur geleden
NCTV ziet toenemende kans op aanslagen door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De kans op een aanslag door de Iranoorlog is toegenomen, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in zijn nieuwste halfjaarlijkse dreigingsbeeld. Die dreiging komt volgens de terrorismebestrijder van veiligheidsdiensten van dat land en groepen, organisaties en individuen die gelieerd zijn aan Iran of ermee sympathiseren.

4 uur geleden
NS: 9 miljoen kilometer gereisd met tijdelijk kortingsabonnement

UTRECHT (ANP) - NS-reizigers met het tijdelijke kortingsabonnement hebben in de eerste twee weken meer dan 9 miljoen kilometer afgelegd. Dat meldt de Nederlandse spoorbeheerder.

4 uur geleden