Oud-Kamerlid Snels gaat belasting- en toeslageninspectie leiden
DEN HAAG (ANP) - Voormalig Tweede Kamerlid Bart Snels wordt inspecteur-generaal bij de net opgerichte Inspectie belastingen, toeslagen en douane (IBTD). Dat is besloten in de ministerraad op voordracht van minister Hanke Bruins Slot (Binnenlandse Zaken). Hij treedt aan per 1 februari.
Snels zat van 2017 tot 2021 voor GroenLinks in de Tweede Kamer en was financieel woordvoerder van de fractie. Hij stapte in oktober op, vooral omdat hij zich niet kon vinden in de verregaande samenwerking van zijn partij met de PvdA.
Eerder werkte de 56-jarige Snels onder meer bij het televisieprogramma Buitenhof en was hij politiek-strategisch adviseur en directeur van het Wetenschappelijk Bureau GroenLinks. Ook was hij beleidsmedewerker op het ministerie van Financiën en doceerde hij economie aan de Universiteit Twente.
De IBTD is sinds begin dit jaar belast met het externe toezicht op de Belastingdienst, inclusief de afdeling Toeslagen en de Douane. De afgelopen jaren ging daar erg veel mis, met het geruchtmakende toeslagenschandaal als belangrijkste voorbeeld. De nieuwe, onafhankelijke toezichthouder moet helpen bij het herstel van het vertrouwen van burgers in de fiscus.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.
5 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
6 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
7 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.
7 uur geledenGOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.
10 uur geleden