Oud-justitieminister Bill Barr: aanklacht Trump is eigen schuld
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse justitie heeft een "erg sterke" zaak tegen voormalig president Donald Trump. Dat zei Bill Barr, die minister van Justitie was onder Trump, zondag in het nieuwsprogramma Face the Nation.
"Hij had geen recht op die documenten", aldus Barr over de vertrouwelijke papieren die Trump zou hebben achtergehouden na het verlaten van het Witte Huis. "De overheid heeft een jaar lang, in stilte en met respect, geprobeerd ze terug te krijgen, en hij heeft ze afgepoeierd. Terwijl hij geen juridisch argument had ze te houden."
Barr stelde daarbij dat Trump in het verleden slachtoffer was van een oneerlijke heksenjacht, maar dat hij de recente zaak "volledig aan zichzelf te danken" heeft.
Barr was eens een trouwe bondgenoot van Trump. Hij viel in ongenade bij de president toen hij eind 2020 aangaf geen bewijs te zien voor verkiezingsfraude door Democraten. Barr diende in december 2020 zijn ontslag in. In het interview zondag noemde hij Trump een narcist wiens "roekeloze gedrag" de Republikeinse doeleinden op het spel zet.
Meer uit Buitenland
CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
45 minuten geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
13 uur geleden