Oud-justitieminister Bill Barr: aanklacht Trump is eigen schuld
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse justitie heeft een "erg sterke" zaak tegen voormalig president Donald Trump. Dat zei Bill Barr, die minister van Justitie was onder Trump, zondag in het nieuwsprogramma Face the Nation.
"Hij had geen recht op die documenten", aldus Barr over de vertrouwelijke papieren die Trump zou hebben achtergehouden na het verlaten van het Witte Huis. "De overheid heeft een jaar lang, in stilte en met respect, geprobeerd ze terug te krijgen, en hij heeft ze afgepoeierd. Terwijl hij geen juridisch argument had ze te houden."
Barr stelde daarbij dat Trump in het verleden slachtoffer was van een oneerlijke heksenjacht, maar dat hij de recente zaak "volledig aan zichzelf te danken" heeft.
Barr was eens een trouwe bondgenoot van Trump. Hij viel in ongenade bij de president toen hij eind 2020 aangaf geen bewijs te zien voor verkiezingsfraude door Democraten. Barr diende in december 2020 zijn ontslag in. In het interview zondag noemde hij Trump een narcist wiens "roekeloze gedrag" de Republikeinse doeleinden op het spel zet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
1 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
5 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
9 uur geleden