Oud-justitieminister Bill Barr: aanklacht Trump is eigen schuld
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse justitie heeft een "erg sterke" zaak tegen voormalig president Donald Trump. Dat zei Bill Barr, die minister van Justitie was onder Trump, zondag in het nieuwsprogramma Face the Nation.
"Hij had geen recht op die documenten", aldus Barr over de vertrouwelijke papieren die Trump zou hebben achtergehouden na het verlaten van het Witte Huis. "De overheid heeft een jaar lang, in stilte en met respect, geprobeerd ze terug te krijgen, en hij heeft ze afgepoeierd. Terwijl hij geen juridisch argument had ze te houden."
Barr stelde daarbij dat Trump in het verleden slachtoffer was van een oneerlijke heksenjacht, maar dat hij de recente zaak "volledig aan zichzelf te danken" heeft.
Barr was eens een trouwe bondgenoot van Trump. Hij viel in ongenade bij de president toen hij eind 2020 aangaf geen bewijs te zien voor verkiezingsfraude door Democraten. Barr diende in december 2020 zijn ontslag in. In het interview zondag noemde hij Trump een narcist wiens "roekeloze gedrag" de Republikeinse doeleinden op het spel zet.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan om op 24 februari voorbereidingen op presidentsverkiezingen en een referendum aan te kondigen. Een mogelijke datum daarvoor zou in mei kunnen zijn. Dat schrijft de Financial Times op basis van Oekraïense en Europese functionarissen die bij de planning betrokken zijn.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft zijn geplande reis naar de Veiligheidsconferentie van München opgeschort vanwege de massaschietpartij van dinsdag in een afgelegen plaats in het westen van het land. Dat heeft zijn kantoor bekendgemaakt.
2 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Tien mensen, onder wie een vermoedelijke schutter, zijn omgekomen bij schietincidenten in Tumbler Ridge, in de Canadese provincie Brits-Columbia. Dat meldt de Canadese zender CBC News. Volgens de politie is de schutter een vrouw. Massaschietpartijen in Noord-Amerika worden bijna altijd door mannen gepleegd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
12 uur geleden