Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-judoka's roemen overleden coach De Korte

Oud-judoka's roemen overleden coach De Korte

HOOGVLIET/NIEUWEGEIN (ANP) - Vanuit de judowereld wordt met name vol dankbaarheid teruggedacht aan Chris de Korte. De judocoach uit Hoogvliet, die vele successen behaalde met toppers als Mark Huizinga en Angelique Seriese, overleed vrijdag op 86-jarige leeftijd.

Huizinga, de olympisch kampioen van Sydney 2000, zegt "als judoka en als mens" te zijn gevormd door De Korte. "Ik had talent, maar zonder hem had ik niet zoveel gewonnen. Hij heeft me over grenzen geduwd en tegelijkertijd altijd beschermd."

Huizinga deelde via een persbericht een aantal reacties van andere judoka's. Daarin toont Seriese zich vooral dankbaar. "Zijn passie was de judosport. Wat mooi dat hij hierdoor als trainer/coach zoveel judoka's naar de Europese en wereldtop heeft begeleid. Ik dank hem voor zijn inzet, technische inzichten en gedrevenheid. Velen zullen hem missen, maar zijn levenslessen zijn blijvend."

'Een verlies'

Volgens oud-judoka en voormalig bondscoach Marjolein van Unen verliest de judowereld een gepassioneerde coach. "Als judoka en later als collega en vriend wist Chris mij en veel anderen te motiveren en inspireren met zijn kennis en kunde."

Marhinde Verkerk, de laatste judoka die hij in 2009 naar de wereldtitel begeleidde, noemt hem een grondlegger en boegbeeld. "Chris wist heel goed wat er moest gebeuren om kampioenen te maken. Hij was expert in het verder ontwikkelen van je talent en daar diverse trainingsmethodes voor te bedenken. De persoon achter de judoka was net zo belangrijk en daardoor heb ik ook naast de mat veel van hem kunnen leren", aldus Verkerk.

"Een verlies voor de Nederlandse judofamilie", noemt Judo Bond Nederland het overlijden van De Korte. "Wij zijn hem grote dank verschuldigd, wetende dat zijn invloed voortleeft in de dojo, op de tatami en in de harten van allen die hij heeft geïnspireerd."

Meer uit Sport

Krajicek: toeschouwersrecord en drie jaar verder met ABN AMRO

ROTTERDAM (ANP) - Aan de zijde van de gedroomde winnaar Carlos Alcaraz kon toernooidirecteur Richard Krajicek zondag goed nieuws vertellen. Bijna 142.000 mensen waren de afgelopen week getuige van het ABN AMRO Open, een record.

1 uur geleden
Alcaraz klopt De Minaur in finale tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft het ABN AMRO Open in Rotterdam gewonnen. De Spaanse nummer 1 van de plaatsingslijst versloeg in de finale de Australiër Alex de Minaur in drie sets: 6-4 3-6 6-2.

3 uur geleden
Shorttrackers sluiten World Tour Tilburg af met zege op aflossing

TILBURG (ANP) - De shorttrackers hebben de World Tour in Tilburg afgesloten met de zege op de aflossing. Jens van 't Wout, Teun Boer, Daan Kos en Sjinkie Knegt bleven België en Italië voor. Canada werd na een val vierde.

3 uur geleden
Shorttrackster Michelle Velzeboer pakt zilver op 500 meter

TILBURG (ANP) - Michelle Velzeboer heeft bij de World Tour in Tilburg zilver op de 500 meter gepakt. De 21-jarige shorttrackster moest in een finale met zes rijdsters alleen de Canadese Florence Brunelle voor zich dulden. De Amerikaanse Kristen Santos-Griswold werd derde.

4 uur geleden
Veldrijdster Brand boekt negende zege van het seizoen

LILLE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar negende zege van het seizoen geboekt. De Dordtse van Trek Glowi Lions was na een moeizame start de beste in de Krawatencross, de voorlaatste veldrit om de X2O-Trofee in het Belgische Lille.

6 uur geleden
Shorttrackers pakken in Tilburg goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de World Tour-wedstrijden in Tilburg de gemengde aflossing gewonnen. Teun Boer, Jens van 't Wout en Xandra en Michelle Velzeboer leidden in de finale van start tot finish. Italië werd tweede en de Verenigde Staten derde.

7 uur geleden
Springruiter Greve door derde plaats zeker van finale wereldbeker

BORDEAUX (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zich met de derde plaats in de wereldbekerwedstrijd in Bordeaux geplaatst voor de finale begin april in Basel. Greve, die vorige maand de wereldbekerwedstrijd in Leipzig had gewonnen, zette zaterdagavond in de barrage met Grandorado de derde tijd neer. De zege ging naar de Zwitser Martin Fuchs. Ook de Belg Pieter Devos was nog net sneller.

10 uur geleden