Oud-judoka Wurth tijdelijk directeur topsport bij judobond
NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-judoka Anthonie Wurth is door de Nederlandse judobond benoemd als tijdelijke directeur topsport. Wurth is op interim-basis de opvolger van Gijs Ronnes, van wie begin oktober afscheid werd genomen. "Judo Bond Nederland heeft bewust de keuze gemaakt voor een interim-aanstelling, zodat er een zorgvuldige procedure opgestart kan worden voor de nieuwe directeur topsport", valt te lezen in een verklaring.
"Het judo in Nederland kent een rijke geschiedenis en heeft veel potentie. Die gaan we op een goede manier benutten en verzilveren, waarbij mijn uitgangspunt ontleend is aan het judo zelf: structureel winnen vraagt om duidelijke en stevige keuzes", aldus Wurth (57) via de bond.
Wurth - die deelnam aan de Spelen van Barcelona - rondt de evaluatie van de Olympische Spelen af, maar wordt niet verantwoordelijk voor het vernieuwen van de coachingstaf. Wel bereidt hij een zwaarwegend advies voor dat besproken zal worden met de nieuwe directeur topsport en de algemeen directeur. De Spelen van Parijs liepen uit op een grote teleurstelling en er werd geen enkele medaille gepakt door de Nederlandse afvaardiging. De afgelopen maanden vertrokken om die reden diverse mensen bij de bond.
De judobond hoopt per 1 maart volgend jaar een definitieve opvolger voor Ronnes gevonden te hebben.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
1 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
3 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
8 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geleden