Oud-judoka Wurth tijdelijk directeur topsport bij judobond
NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-judoka Anthonie Wurth is door de Nederlandse judobond benoemd als tijdelijke directeur topsport. Wurth is op interim-basis de opvolger van Gijs Ronnes, van wie begin oktober afscheid werd genomen. "Judo Bond Nederland heeft bewust de keuze gemaakt voor een interim-aanstelling, zodat er een zorgvuldige procedure opgestart kan worden voor de nieuwe directeur topsport", valt te lezen in een verklaring.
"Het judo in Nederland kent een rijke geschiedenis en heeft veel potentie. Die gaan we op een goede manier benutten en verzilveren, waarbij mijn uitgangspunt ontleend is aan het judo zelf: structureel winnen vraagt om duidelijke en stevige keuzes", aldus Wurth (57) via de bond.
Wurth - die deelnam aan de Spelen van Barcelona - rondt de evaluatie van de Olympische Spelen af, maar wordt niet verantwoordelijk voor het vernieuwen van de coachingstaf. Wel bereidt hij een zwaarwegend advies voor dat besproken zal worden met de nieuwe directeur topsport en de algemeen directeur. De Spelen van Parijs liepen uit op een grote teleurstelling en er werd geen enkele medaille gepakt door de Nederlandse afvaardiging. De afgelopen maanden vertrokken om die reden diverse mensen bij de bond.
De judobond hoopt per 1 maart volgend jaar een definitieve opvolger voor Ronnes gevonden te hebben.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
11 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
11 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
13 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
13 uur geleden