Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-judoka Wurth tijdelijk directeur topsport bij judobond

Oud-judoka Wurth tijdelijk directeur topsport bij judobond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-judoka Anthonie Wurth is door de Nederlandse judobond benoemd als tijdelijke directeur topsport. Wurth is op interim-basis de opvolger van Gijs Ronnes, van wie begin oktober afscheid werd genomen. "Judo Bond Nederland heeft bewust de keuze gemaakt voor een interim-aanstelling, zodat er een zorgvuldige procedure opgestart kan worden voor de nieuwe directeur topsport", valt te lezen in een verklaring.

"Het judo in Nederland kent een rijke geschiedenis en heeft veel potentie. Die gaan we op een goede manier benutten en verzilveren, waarbij mijn uitgangspunt ontleend is aan het judo zelf: structureel winnen vraagt om duidelijke en stevige keuzes", aldus Wurth (57) via de bond.

Wurth - die deelnam aan de Spelen van Barcelona - rondt de evaluatie van de Olympische Spelen af, maar wordt niet verantwoordelijk voor het vernieuwen van de coachingstaf. Wel bereidt hij een zwaarwegend advies voor dat besproken zal worden met de nieuwe directeur topsport en de algemeen directeur. De Spelen van Parijs liepen uit op een grote teleurstelling en er werd geen enkele medaille gepakt door de Nederlandse afvaardiging. De afgelopen maanden vertrokken om die reden diverse mensen bij de bond.

De judobond hoopt per 1 maart volgend jaar een definitieve opvolger voor Ronnes gevonden te hebben.

Meer uit Sport

Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

1 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

3 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

17 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

21 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

1 dag geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

1 dag geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

1 dag geleden