Oud-judocoach De Korte (86) overleden
HOOGVLIET (ANP) - In zijn woonplaats Hoogvliet is vrijdag in bijzijn van zijn familie judocoach Chris de Korte (86) overleden. Dat heeft zijn voormalig pupil en olympisch kampioen Mark Huizinga namens de familie laten weten. Eind vorig jaar werd bij De Korte acute leukemie vastgesteld, behandeling hiervan mocht niet baten.
De Korte was onder meer de drijvende kracht achter een reeks successen op Olympische Spelen. Tussen 1988 (Seoel) en 2012 (Londen) wonnen Angelique Seriese, Theo Meijer, Huizinga, Edith Bosch, Elisabeth Willeboordse en Anicka van Emden samen tien olympische medailles.
De Korte startte in 1957 als judoleraar, -trainer en -coach in Hoogvliet. Ontevreden over het niveau van de kennis van judo in Nederland, vertrok hij in 1965 voor een jaar naar Japan om zich daar te laten scholen in de traditionele sport. In de jaren 70 werd hij eerst bondscoach van de junioren, later ook van de senioren. Zijn eerste grote successen behaalde hij bij de vrouwen: onder zijn leiding werd Marjolein van Unen driemaal Europees kampioen en behaalde ze tweemaal zilver op een WK. Seriese pakte met De Korte als coach acht Europese titels, olympisch goud in 1988 en de wereldtitel in 1995.
Ook Huizinga behaalde zijn olympische titel in 2000 (Sydney) onder De Korte, die daarnaast Bosch (2005) en Marhinde Verkerk (2009) naar wereldtitels begeleidde. De Korte leidde ook veel judoleraren op en werd in 2005 gepromoveerd tot de zeldzaam hoge 9e dan voor zijn verdiensten in het judo. Zijn judoschool in Hoogvliet droeg hij in 2009 over aan zijn zoons Bas en Willem. De school is sinds 2014 in handen van een oud-pupil, Mark van der Ham.
Meer uit Sport
PREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.
59 minuten geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
11 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
19 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
19 uur geleden