Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-judocoach De Korte (86) overleden

Oud-judocoach De Korte (86) overleden

HOOGVLIET (ANP) - In zijn woonplaats Hoogvliet is vrijdag in bijzijn van zijn familie judocoach Chris de Korte (86) overleden. Dat heeft zijn voormalig pupil en olympisch kampioen Mark Huizinga namens de familie laten weten. Eind vorig jaar werd bij De Korte acute leukemie vastgesteld, behandeling hiervan mocht niet baten.

De Korte was onder meer de drijvende kracht achter een reeks successen op Olympische Spelen. Tussen 1988 (Seoel) en 2012 (Londen) wonnen Angelique Seriese, Theo Meijer, Huizinga, Edith Bosch, Elisabeth Willeboordse en Anicka van Emden samen tien olympische medailles.

De Korte startte in 1957 als judoleraar, -trainer en -coach in Hoogvliet. Ontevreden over het niveau van de kennis van judo in Nederland, vertrok hij in 1965 voor een jaar naar Japan om zich daar te laten scholen in de traditionele sport. In de jaren 70 werd hij eerst bondscoach van de junioren, later ook van de senioren. Zijn eerste grote successen behaalde hij bij de vrouwen: onder zijn leiding werd Marjolein van Unen driemaal Europees kampioen en behaalde ze tweemaal zilver op een WK. Seriese pakte met De Korte als coach acht Europese titels, olympisch goud in 1988 en de wereldtitel in 1995.

Ook Huizinga behaalde zijn olympische titel in 2000 (Sydney) onder De Korte, die daarnaast Bosch (2005) en Marhinde Verkerk (2009) naar wereldtitels begeleidde. De Korte leidde ook veel judoleraren op en werd in 2005 gepromoveerd tot de zeldzaam hoge 9e dan voor zijn verdiensten in het judo. Zijn judoschool in Hoogvliet droeg hij in 2009 over aan zijn zoons Bas en Willem. De school is sinds 2014 in handen van een oud-pupil, Mark van der Ham.

Meer uit Sport

Waterpolosters verliezen in kwartfinales World Cup van Rusland

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de kwartfinales van de finaleronde van de World Cup in Sydney met 6-11 verloren van Rusland. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis komt op het toernooi nog in actie in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht.

13 minuten geleden
Noorse oud-roeikampioen Tufte (50) overleden

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse oud-roeikampioen Olaf Tufte is dinsdag op 50-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Volgens berichten in de Noorse media werd de tweevoudig olympisch kampioen bewusteloos aangetroffen op zijn boerderij. Ondanks onmiddellijke hulpverlening kon zijn leven niet worden gered. Over de doodsoorzaak is niets bekend.

3 uur geleden
Evenepoel boekt in tijdrit Tour de France tweede ritzege op rij

THONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.

17 uur geleden
Duitse klassementsrenner Lipowitz na val uit Tour de France

THONON-LES-BAINS (ANP) - Florian Lipowitz heeft de Tour de France verlaten. De Duitse klassementsrenner ging dinsdag in de tijdrit aan het einde van de afdaling in een bocht hard onderuit en moest geblesseerd opgeven. Lipowitz kwam met zijn schouder tegen een stoeprand terecht, leek het. Hij werd ter plekke behandeld.

17 uur geleden
Arensman te laat op startpodium in tijdrit Tour de France

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - Thymen Arensman is te laat begonnen aan zijn tijdrit in de zestiende etappe van de Tour de France. De wielrenner van Netcompany Ineos verscheen te laat op het startpodium in Évian-les-Bains. De startklok had al ongeveer vijftien seconden afgeteld toen hij vertrok.

18 uur geleden
EK padel volgend jaar in Nederland

AMSTELVEEN (ANP) - Het Europees kampioenschap padel vindt volgend jaar in Nederland plaats. De eerste twee fases van het toernooi zijn begin maart, de finaleweek is van 7 tot en met 11 juli.

22 uur geleden
Darter Doets strandt in eerste ronde World Matchplay

BLACKPOOL (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het World Matchplay in Blackpool te bereiken. De 28-jarige Nederlander verloor ondanks een hoog gemiddelde met drie pijlen (ruim 104) met 6-10 van de Brit Ross Smith.

1 dag geleden