Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-internationals kritisch op wisselbeleid De Boer

Oud-internationals kritisch op wisselbeleid De Boer

BOEDAPEST (ANP) - Het wisselbeleid van Frank de Boer in de verloren achtste finale van Oranje op het Europees kampioenschap tegen Tsjechië (0-2) leidde tot flink wat kritiek bij oud-internationals. Vooral het inbrengen van Quincy Promes voor Donyell Malen, na de rode kaart voor verdediger Matthijs de Ligt, werd niet begrepen.

"Promes heb ik misschien vier goede wedstrijden bij Ajax zien spelen", zei Rafael van der Vaart bij de NOS. "Je brengt hem erin en je haalt de gevaarlijkste man eraf. Er zat niemand op de bank die tegen De Boer zei: zullen we het misschien niet doen?"

Pierre van Hooijdonk zei: "Deze mag je wel plaatsen onder de noemer 'een Advocaatje', denk ik hè?" De oud-spits doelde daarmee op het Europees kampioenschap van 2004, toen Oranje in de groepsfase ook tegen Tsjechië speelde. De toenmalige bondscoach Dick Advocaat haalde de sterke Arjen Robben uit het veld en bracht Paul Bosvelt voor hem in de ploeg. Oranje verloor uiteindelijk (2-3).

Snelheid nodig

De Boer verdedigde zich door te zeggen dat Malen een explosieve speler is. "Op dit moment en in dit soort wedstrijden is 60 minuten bij hem eigenlijk wel de taks. Mijn plan was in eerste instantie om Weghorst na een uur in te brengen voor Malen. Maar na de rode kaart voor De Ligt gingen we 4-4-1 spelen. Dan heb je een speler nodig die langs de lijn op en neer kan en verdedigend ook z'n mannetje staat. Aanvallend hoop je dat dan ook. Van de zijkant is het altijd makkelijk."

Van Hooijdonk was het er niet mee eens. "Als je met tien man komt te staan, ga je counteren. Dan heb je die snelheid nodig. Als je er toch een speler af had moeten halen, had dan Memphis gedaan. Hij zat niet in de wedstrijd. Dit was een 'statuswissel'. Weghorst heeft ook niet de diepgang."

Meer uit Voetbal

Lewandowski leidt Barcelona langs Celta, rood voor De Jong

VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.

9 uur geleden
Internazionale koploper in Serie A na zege op Lazio

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.

9 uur geleden
Van Persie noemt verloren duel met Eagles 'een magere wedstrijd'

DEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.

10 uur geleden
Feyenoord is koppositie kwijt na nederlaag bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.

10 uur geleden
Voetbalsters Manchester City koploper na zege en doelpunt Miedema

LIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.

11 uur geleden
VfL Wolfsburg bevestigt vertrek trainer Simonis

WOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.

12 uur geleden
Uitblinker Til groeit met drie treffers verder in rol als spits

ALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.

12 uur geleden