Oud-internationals bedankt na duel Oranjevrouwen met Engeland
ZEIST (ANP) - Voormalig internationals Stefanie van der Gragt, Sari van Veenendaal en Kika van Es nemen op 26 september na de interland tegen Engeland afscheid van de Oranje-supporters. Ook oud-speelsters Marije Brummel, Kelly Zeeman en Ellen Jansen worden rond het duel bedankt voor bewezen diensten.
Van der Gragt, Van Veenendaal en Van Es lopen na de wedstrijd tegen het Engeland van bondscoach Sarina Wiegman een ereronde in het uitverkochte stadion in Utrecht.
Van der Gragt speelde haar laatste interland tijdens het afgelopen WK. Ze was in de met 2-1 verloren kwartfinale verantwoordelijk voor de 1-1. In totaal kwam Van der Gragt tot 107 interlands, waarin ze veertien keer trefzeker was. Ze is inmiddels begonnen met haar nieuwe baan als technisch manager van AZ Vrouwen.
Van Veenendaal
Keepster Van Veenendaal (91 interlands) speelde haar laatste wedstrijd voor Oranje tijdens het EK van 2022. Van Es (77 interlands) zat bij de voorlopige selectie voor het afgelopen WK, maar viel af voor het toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland. Ze kwam voor het laatst in actie voor het Nederlands elftal in november 2022.
Voor Brummel (29 interlands), Zeeman (24 interlands) en Jansen (16 interlands) is het iets langer geleden dat ze hun interlandcarrière beëindigden. Brummel speelde haar laatste interland in 2012, Zeeman in 2018 en Jansen in 2019.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
12 uur geleden