Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-international Wim Suurbier (75) overleden

Oud-international Wim Suurbier (75) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Wim Suurbier is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn vroegere club Ajax zondagavond.

Suurbier werd in april getroffen door een hersenbloeding. Hij werd daarna in het VU medisch centrum in Amsterdam opgenomen.

De voormalige vleugelverdediger speelde tussen 1964 en 1977 ruim 500 wedstrijden voor Ajax. Suurbier won met de Amsterdamse club onder meer drie keer de Europa Cup 1. Zijn erelijst bij Ajax telt verder onder meer een wereldbeker voor clubteams, zeven landstitels en vier KNVB-bekers.

Oranje

Hij kwam zestig keer in actie voor Oranje. Suurbier speelde twee (verloren) WK-finales.

Na zijn vertrek bij Ajax speelde Suurbier onder meer voor Schalke 04, Metz en Sparta Rotterdam. Ook kwam hij in de Verenigde Staten nog voor een aantal Amerikaanse clubs uit, soms als speler-trainer. Door een knieblessure moest hij zijn actieve loopbaan in het seizoen 1986-1987 beëindigen. Daarna was hij vooral in de VS nog een paar jaar werkzaam als trainer.

'Eerste moderne back'

Ajax noemde Suurbier op de website de eerste moderne back van Nederland. "Hij schakelde niet alleen zijn directe tegenstander uit, maar speelde ook een serieuze rol in aanvallend opzicht. Suurbier wist precies wat hij op het veld moest doen. Suurbier was een meester in het uitschakelen van zijn directe tegenstander. Hij groeide als rechtsback uit tot een belangrijke pion in het totaalvoetbal van Ajax en het Nederlands elftal in de gouden jaren 70."

Volgens Ajax ontpopte Suurbier zich in zijn rijke loopbaan ook als de "koning" van de vaderlandse voetbalhumor. "Zeker als onderdeel van het komisch duo Snabbel en Babbel, met ploeg- en clubgenoot Ruud Krol, bevestigde hij zijn status als Amsterdamse grappenmaker en plaaggeest. De anekdotes over de streken van Suurbier zijn talloos. Hij specialiseerde zich in practical jokes, die vaak gepaard gingen met een onderbroekenlol van het puurste soort. Toch nam hij het voetbal bloedserieus."

Meer uit Voetbal

Xavi baalt van vele blessures bij Oranje: het zit ons niet mee

THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández baalt van de vele blessures bij het Nederlands elftal. "We zijn niet echt gelukkig, het is vooral pure pech", zei de Spanjaard op een persconferentie in Thessaloniki, waar Oranje het donderdag in de Nations League opneemt tegen Griekenland.

12 minuten geleden
Voetbalsters Feyenoord en PSV naar hoofdtoernooi Europa Cup

OSLO (ANP) - De voetbalsters van Feyenoord en PSV hebben in navolging van Ajax het hoofdtoernooi van de Europa Cup bereikt. Feyenoord verloor met 2-1 bij het Noorse Vålerenga, maar had de eerste wedstrijd in Rotterdam met 4-1 gewonnen. PSV verdedigde met succes een 1-0-voorsprong bij Fortuna Hjørring. Het duel in Denemarken eindigde in 0-0.

45 minuten geleden
Griekse bondscoach probeert euforie na sterke start te temperen

THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Ivan Jovanović van de Griekse voetballers probeert de euforie rond het nationale elftal wat te temperen. "We hebben twee grote overwinningen behaald en de fans blij gemaakt, maar er is nog een lange weg te gaan", sprak de 64-jarige Serviër op een persconferentie in Thessaloniki, waar de Grieken donderdag het Nederlands elftal in de Nations League ontvangen.

1 uur geleden
Premier Burnham hoopt dat eigenaars Manchester City niet verkopen

MANCHESTER (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat de eigenaren van Manchester City de club niet gaan verkopen nu de club schuldig is bevonden aan ernstige overtredingen van financiële regels van de Premier League. "Het zou erg zorgelijk zijn als we ze verliezen", zei Burnham woensdag tegen de BBC over de eigenaren uit de Verenigde Arabische Emiraten.

2 uur geleden
Pavlidis had doorbraak oud-ploeggenoot Meerdink wel verwacht

THESSALONIKI (ANP) - Grieks international Vangelis Pavlidis is niet verbaasd dat Mexx Meerdink is doorgebroken bij het Nederlands elftal. Dat zei zijn voormalige ploeggenoot van AZ woensdag op een persconferentie in Thessaloniki, waar Griekenland en Oranje donderdag tegenover elkaar staan in de Nations League.

2 uur geleden
Zwitserse voetbalbond trekt steun voor FIFA-baas Infantino in

ZÜRICH (ANP/RTR) - De voetbalbond van Zwitserland (SFV) heeft de steun voor de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingetrokken. De Zwitserse bond komt daarmee terug op de eerdere aanbeveling voor de landgenoot.

2 uur geleden
Voetbalsters Ajax plaatsen zich voor hoofdtoernooi Europa Cup

AKTOBE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich woensdag in Kazachstan geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Europa Cup, het tweede Europese clubtoernooi bij de vrouwen. Na de 8-0-thuiszege op WFC Aktobe van een week geleden werd woensdag met 1-0 verloren in Kazachstan.

2 uur geleden