Oud-international Vormer beëindigt carrière als profvoetballer
WAREGEM (ANP/BELGA) - Voetballer Ruud Vormer heeft zijn carrière beëindigd. Dat meldde de 36-jarige Nederlander op zijn sociale media. De oud-international speelde sinds vorig jaar bij Zulte Waregem, dat op het tweede niveau in België uitkomt.
"Ik ben nu 36 en nooit in mijn leven had ik gedacht om zo'n geweldige en gelukkige carrière te maken als voetballer", zei Vormer in een videoboodschap. "Maar na al die jaren met passie, inzet en voetbalgenot is het nu tijd voor een nieuw hoofdstuk in mijn leven. Een hoofdstuk waarbij ik vaarwel zeg aan mijn actieve carrière, eentje waarbij ik mijn voetbalschoenen niet langer aantrek. Bedankt voor alles."
Vormer speelde tussen 2014 en 2023 voor de Belgische topclub Club Brugge, waarmee hij vijf landstitels veroverde. In 2017 kreeg hij de gouden schoen voor de beste speler van het seizoen in België. Hij speelde eerder in Nederland voor AZ, Roda en Feyenoord en kwam vier keer uit voor het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
59 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
5 uur geleden