Oud-international Vieira haalt uit naar Argentijnse doelman
LONDEN (ANP) - Voormalig international van Frankrijk Patrick Vieira heeft forse kritiek op de Argentijnse doelman Emiliano Martínez, die bij festiviteiten na de gewonnen finale van het WK spelers van tegenstander Frankrijk belachelijk maakte. "Stompzinning", zei de huidige trainer van Crystal Palace daarover.
"Dit doet op een bepaalde wijze afbreuk aan het succes van Argentinië", zei Vieira, die in 1998 met Frankrijk wereldkampioen werd. "Ik denk dat niemand op dit soort gedrag zit te wachten, ook de fans in Argentinië niet. Het zal allemaal wel een beetje in de emotie zijn gebeurd, maar daardoor is het nog niet goed te praten."
Martínez hield zich onder meer bij de huldiging in Buenos Aires bezig met het kleineren van Kylian Mbappé. Hij hield op de bus tijdens de rondrit een pop vast met het hoofd van de Fransman, die een hattrick maakte in de finale tegen de Argentijnen. Argentinië won na strafschoppen.
Evenals Vieira is ook Martínez actief in de Premier League. Hij verdedigt het doel van Aston Villa. Zijn trainer daar, Unai Emery, heeft al aangekondigd de keeper op zijn gedrag aan te spreken.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
17 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
19 uur geleden