Oud-international Rep raakte shirt van Maradona kwijt
TORREMOLINOS (ANP) - Nota bene op zijn 69e verjaardag hoorde John Rep woensdag van het overlijden van Diego Maradona. Eén keer voetbalden ze tegen elkaar: in 1979 in een vriendschappelijk duel tussen Oranje en Argentinië in het Zwitserse Bern. Rep, 27 toen, en het negen jaar jongere supertalent ruilden shirtjes na afloop. "Ik ben dat shirt kwijtgeraakt", vertelt de vroegere aanvaller van onder meer Ajax en Saint-Étienne vanuit Torremolinos.
Veel van het duel, dat werd gespeeld ter ere van het 75-jarig bestaan van wereldvoetbalbond FIFA, herinnert Rep zich niet. "Het werd 0-0 en vervolgens hebben we strafschoppen genomen. Hebben we verloren? Dat wist ik eigenlijk niet meer."
De wedstrijd was een herhaling van de WK-finale van een jaar eerder, door Oranje na verlenging met 3-1 verloren. Maradona, die ervoor nog zijn debuut had gemaakt, behoorde niet tot de Argentijnse selectie, iets wat hij zijn leven lang heeft betreurd. Dat Rep een jaar later uitgerekend het shirt van Maradona in handen kreeg, was volgens de geboren Zaandammer geen toeval. "Hij wilde met mij ruilen. Ik denk dat ik op dat moment bekender was dan hij. Ik had twee WK-finales gespeeld. Van Diego wisten wij nog niet zo veel. Je zag hier ook nooit Argentijns voetbal op tv."
Spanje
Woensdag kwam het bericht bij Rep in Spanje, waar zijn vriendin woont, binnen dat de voetballegende op 60-jarige leeftijd was overleden. "Eigenlijk kwam het niet als een verrassing als je hem zag de laatste tijd. Ik heb eens een filmpje gezien waarop hij een tennisbal tien keer in de lucht houdt en vervolgens helemaal kapot is. Het was een supervoetballer, maar na zijn loopbaan is het wel een beetje misgegaan. De beste aller tijden? Wellicht, maar Johan Cruijff was misschien wel weer beter in leiding geven in het veld. Maar Diego scoorde dan weer veel meer."
Jaloers op het leven van Maradona is Rep nooit geweest. "Nee, zijn leven had ik niet willen leiden. Altijd al die mensen om je heen. Daar word je krankjorum van. Ik moet er niet aan denken."
Dat hij het shirt van wellicht 's werelds beroemdste voetballer ooit kwijtraakte, daar kon de nonchalante aanvaller niet mee zitten. "Ik hechtte daar niet zo veel waarde aan. Ik trainde vaak in het shirt, toen ik later bij de amateurs voetbalde. Volgens mij is het toen een keer uit mijn tas gejat. Jammer ja, maar verder kon het me niet zo veel schelen. Hoewel, nu had ik het graag gehad. Het had waarschijnlijk aardig wat geld opgebracht."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
52 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
3 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).
4 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.
5 uur geleden