Oud-international Rep raakte shirt van Maradona kwijt
TORREMOLINOS (ANP) - Nota bene op zijn 69e verjaardag hoorde John Rep woensdag van het overlijden van Diego Maradona. Eén keer voetbalden ze tegen elkaar: in 1979 in een vriendschappelijk duel tussen Oranje en Argentinië in het Zwitserse Bern. Rep, 27 toen, en het negen jaar jongere supertalent ruilden shirtjes na afloop. "Ik ben dat shirt kwijtgeraakt", vertelt de vroegere aanvaller van onder meer Ajax en Saint-Étienne vanuit Torremolinos.
Veel van het duel, dat werd gespeeld ter ere van het 75-jarig bestaan van wereldvoetbalbond FIFA, herinnert Rep zich niet. "Het werd 0-0 en vervolgens hebben we strafschoppen genomen. Hebben we verloren? Dat wist ik eigenlijk niet meer."
De wedstrijd was een herhaling van de WK-finale van een jaar eerder, door Oranje na verlenging met 3-1 verloren. Maradona, die ervoor nog zijn debuut had gemaakt, behoorde niet tot de Argentijnse selectie, iets wat hij zijn leven lang heeft betreurd. Dat Rep een jaar later uitgerekend het shirt van Maradona in handen kreeg, was volgens de geboren Zaandammer geen toeval. "Hij wilde met mij ruilen. Ik denk dat ik op dat moment bekender was dan hij. Ik had twee WK-finales gespeeld. Van Diego wisten wij nog niet zo veel. Je zag hier ook nooit Argentijns voetbal op tv."
Spanje
Woensdag kwam het bericht bij Rep in Spanje, waar zijn vriendin woont, binnen dat de voetballegende op 60-jarige leeftijd was overleden. "Eigenlijk kwam het niet als een verrassing als je hem zag de laatste tijd. Ik heb eens een filmpje gezien waarop hij een tennisbal tien keer in de lucht houdt en vervolgens helemaal kapot is. Het was een supervoetballer, maar na zijn loopbaan is het wel een beetje misgegaan. De beste aller tijden? Wellicht, maar Johan Cruijff was misschien wel weer beter in leiding geven in het veld. Maar Diego scoorde dan weer veel meer."
Jaloers op het leven van Maradona is Rep nooit geweest. "Nee, zijn leven had ik niet willen leiden. Altijd al die mensen om je heen. Daar word je krankjorum van. Ik moet er niet aan denken."
Dat hij het shirt van wellicht 's werelds beroemdste voetballer ooit kwijtraakte, daar kon de nonchalante aanvaller niet mee zitten. "Ik hechtte daar niet zo veel waarde aan. Ik trainde vaak in het shirt, toen ik later bij de amateurs voetbalde. Volgens mij is het toen een keer uit mijn tas gejat. Jammer ja, maar verder kon het me niet zo veel schelen. Hoewel, nu had ik het graag gehad. Het had waarschijnlijk aardig wat geld opgebracht."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
17 uur geleden