Oud-international Rep raakte shirt van Maradona kwijt
TORREMOLINOS (ANP) - Nota bene op zijn 69e verjaardag hoorde John Rep woensdag van het overlijden van Diego Maradona. Eén keer voetbalden ze tegen elkaar: in 1979 in een vriendschappelijk duel tussen Oranje en Argentinië in het Zwitserse Bern. Rep, 27 toen, en het negen jaar jongere supertalent ruilden shirtjes na afloop. "Ik ben dat shirt kwijtgeraakt", vertelt de vroegere aanvaller van onder meer Ajax en Saint-Étienne vanuit Torremolinos.
Veel van het duel, dat werd gespeeld ter ere van het 75-jarig bestaan van wereldvoetbalbond FIFA, herinnert Rep zich niet. "Het werd 0-0 en vervolgens hebben we strafschoppen genomen. Hebben we verloren? Dat wist ik eigenlijk niet meer."
De wedstrijd was een herhaling van de WK-finale van een jaar eerder, door Oranje na verlenging met 3-1 verloren. Maradona, die ervoor nog zijn debuut had gemaakt, behoorde niet tot de Argentijnse selectie, iets wat hij zijn leven lang heeft betreurd. Dat Rep een jaar later uitgerekend het shirt van Maradona in handen kreeg, was volgens de geboren Zaandammer geen toeval. "Hij wilde met mij ruilen. Ik denk dat ik op dat moment bekender was dan hij. Ik had twee WK-finales gespeeld. Van Diego wisten wij nog niet zo veel. Je zag hier ook nooit Argentijns voetbal op tv."
Spanje
Woensdag kwam het bericht bij Rep in Spanje, waar zijn vriendin woont, binnen dat de voetballegende op 60-jarige leeftijd was overleden. "Eigenlijk kwam het niet als een verrassing als je hem zag de laatste tijd. Ik heb eens een filmpje gezien waarop hij een tennisbal tien keer in de lucht houdt en vervolgens helemaal kapot is. Het was een supervoetballer, maar na zijn loopbaan is het wel een beetje misgegaan. De beste aller tijden? Wellicht, maar Johan Cruijff was misschien wel weer beter in leiding geven in het veld. Maar Diego scoorde dan weer veel meer."
Jaloers op het leven van Maradona is Rep nooit geweest. "Nee, zijn leven had ik niet willen leiden. Altijd al die mensen om je heen. Daar word je krankjorum van. Ik moet er niet aan denken."
Dat hij het shirt van wellicht 's werelds beroemdste voetballer ooit kwijtraakte, daar kon de nonchalante aanvaller niet mee zitten. "Ik hechtte daar niet zo veel waarde aan. Ik trainde vaak in het shirt, toen ik later bij de amateurs voetbalde. Volgens mij is het toen een keer uit mijn tas gejat. Jammer ja, maar verder kon het me niet zo veel schelen. Hoewel, nu had ik het graag gehad. Het had waarschijnlijk aardig wat geld opgebracht."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP/DPA) - Trainer Peter Bosz rekent op een intense uitwedstrijd voor PSV tegen RB Leipzig in de Champions League. "Ik verwacht spektakel", zei hij op een persconferentie in het stadion van de huidige nummer 5 van de Bundesliga.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink van de Nederlandse voetbalsters is niet van plan om veel veranderingen aan te brengen in zijn basisopstelling voor de returnwedstrijd tegen Hongarije van dinsdag. Oranje won vrijdag in Hongarije het eerste duel in de play-offs voor WK-kwalificatie met grote cijfers (0-8).
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta kan dinsdag voor de thuiswedstrijd in de Champions League tegen het Franse Lille geen beroep doen op verdediger Piero Hincapié en middenvelder Martín Zubimendi. De twee raakten zaterdag geblesseerd bij het uitlopen na de gewonnen wedstrijd tegen Leeds United (2-1).
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan de rest van dit voetbalseizoen niet meer beschikken over Jamal Amofa. De aanvoerder viel zondag in de door de Friezen met 1-0 gewonnen uitwedstrijd tegen PEC Zwolle een kwartier voor tijd uit met een achillespeesblessure.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - FC Barcelona is zonder Frenkie de Jong naar Istanbul vertrokken voor de uitwedstrijd van dinsdag tegen Galatasaray in de Champions League. De 29-jarige Nederlandse middenvelder heeft na een blessure de groepstraining bij de Spaanse koploper hervat, maar is nog niet fit genoeg voor een plaats in de wedstrijdselectie.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Enzo Maresca is tevreden over de manier waarop zijn spelers zich zondag op het veld hebben getoond. City won op bezoek bij Liverpool (0-3) de eerste wedstrijd sinds de club een kleine twee weken geleden schuldig werd bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft ook de zesde competitiewedstrijd van dit seizoen in de Premier League gewonnen. De koploper nam in de topper tegen Liverpool na rust afstand: 0-3.
23 uur geleden