Oud-international Crespo weg als coach van São Paulo
SÃO PAULO (ANP) - De Argentijnse oud-international Hernán Crespo fungeert niet langer als coach van de Braziliaanse voetbalcub São Paulo. De 46-jarige Zuid-Amerikaan moet opstappen vanwege de teleurstellende resultaten. Hij ondertekende in februari van dit jaar nog een contract tot eind 2022.
Crespo leidde begin dit jaar het bescheiden Defensa y Justicia naar de eindzege in de Copa Sudamericana, vergelijkbaar met de Europa League. Daarna won hij met zijn nieuwe club São Paulo in mei de regionale titel in de staat São Paulo.
In de Braziliaanse en Zuid-Amerikaanse competitie vielen de prestaties echter de laatste maanden tegen. De ploeg van Crespo zakte naar de dertiende plek in het Braziliaanse kampioenschap en wist in de laatste vijf wedstrijden niet meer te winnen. De clubleiding besloot daarop te breken met de drievoudige WK-deelnemer (1998, 2002 en 2006).
Een maand geleden beëindigde het bestuur ook al het dienstverband van de Braziliaanse international Dani Alves. De oud-speler van Sevilla, FC Barcelona, Juventus en Paris Saint-Germain eiste dat de directie eerst een flinke betalingsachterstand in zijn salaris wegwerkte voordat hij weer zou gaan trainen en spelen voor São Paulo. Nadat Alves een schikking had afgewezen, werd hij op non-actief gezet.
Het komt vaker voor in Brazilië dat clubs hun betalingsverplichtingen aan spelers of trainers niet nakomen en dan de samenwerking verbreken.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
23 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.
3 uur geleden