Oud-international Crespo weg als coach van São Paulo
SÃO PAULO (ANP) - De Argentijnse oud-international Hernán Crespo fungeert niet langer als coach van de Braziliaanse voetbalcub São Paulo. De 46-jarige Zuid-Amerikaan moet opstappen vanwege de teleurstellende resultaten. Hij ondertekende in februari van dit jaar nog een contract tot eind 2022.
Crespo leidde begin dit jaar het bescheiden Defensa y Justicia naar de eindzege in de Copa Sudamericana, vergelijkbaar met de Europa League. Daarna won hij met zijn nieuwe club São Paulo in mei de regionale titel in de staat São Paulo.
In de Braziliaanse en Zuid-Amerikaanse competitie vielen de prestaties echter de laatste maanden tegen. De ploeg van Crespo zakte naar de dertiende plek in het Braziliaanse kampioenschap en wist in de laatste vijf wedstrijden niet meer te winnen. De clubleiding besloot daarop te breken met de drievoudige WK-deelnemer (1998, 2002 en 2006).
Een maand geleden beëindigde het bestuur ook al het dienstverband van de Braziliaanse international Dani Alves. De oud-speler van Sevilla, FC Barcelona, Juventus en Paris Saint-Germain eiste dat de directie eerst een flinke betalingsachterstand in zijn salaris wegwerkte voordat hij weer zou gaan trainen en spelen voor São Paulo. Nadat Alves een schikking had afgewezen, werd hij op non-actief gezet.
Het komt vaker voor in Brazilië dat clubs hun betalingsverplichtingen aan spelers of trainers niet nakomen en dan de samenwerking verbreken.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
47 minuten geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
1 uur geleden