Oud-international Crespo weg als coach van São Paulo
SÃO PAULO (ANP) - De Argentijnse oud-international Hernán Crespo fungeert niet langer als coach van de Braziliaanse voetbalcub São Paulo. De 46-jarige Zuid-Amerikaan moet opstappen vanwege de teleurstellende resultaten. Hij ondertekende in februari van dit jaar nog een contract tot eind 2022.
Crespo leidde begin dit jaar het bescheiden Defensa y Justicia naar de eindzege in de Copa Sudamericana, vergelijkbaar met de Europa League. Daarna won hij met zijn nieuwe club São Paulo in mei de regionale titel in de staat São Paulo.
In de Braziliaanse en Zuid-Amerikaanse competitie vielen de prestaties echter de laatste maanden tegen. De ploeg van Crespo zakte naar de dertiende plek in het Braziliaanse kampioenschap en wist in de laatste vijf wedstrijden niet meer te winnen. De clubleiding besloot daarop te breken met de drievoudige WK-deelnemer (1998, 2002 en 2006).
Een maand geleden beëindigde het bestuur ook al het dienstverband van de Braziliaanse international Dani Alves. De oud-speler van Sevilla, FC Barcelona, Juventus en Paris Saint-Germain eiste dat de directie eerst een flinke betalingsachterstand in zijn salaris wegwerkte voordat hij weer zou gaan trainen en spelen voor São Paulo. Nadat Alves een schikking had afgewezen, werd hij op non-actief gezet.
Het komt vaker voor in Brazilië dat clubs hun betalingsverplichtingen aan spelers of trainers niet nakomen en dan de samenwerking verbreken.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
35 minuten geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
2 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
14 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
17 uur geleden