Oud-international Crespo weg als coach van São Paulo
SÃO PAULO (ANP) - De Argentijnse oud-international Hernán Crespo fungeert niet langer als coach van de Braziliaanse voetbalcub São Paulo. De 46-jarige Zuid-Amerikaan moet opstappen vanwege de teleurstellende resultaten. Hij ondertekende in februari van dit jaar nog een contract tot eind 2022.
Crespo leidde begin dit jaar het bescheiden Defensa y Justicia naar de eindzege in de Copa Sudamericana, vergelijkbaar met de Europa League. Daarna won hij met zijn nieuwe club São Paulo in mei de regionale titel in de staat São Paulo.
In de Braziliaanse en Zuid-Amerikaanse competitie vielen de prestaties echter de laatste maanden tegen. De ploeg van Crespo zakte naar de dertiende plek in het Braziliaanse kampioenschap en wist in de laatste vijf wedstrijden niet meer te winnen. De clubleiding besloot daarop te breken met de drievoudige WK-deelnemer (1998, 2002 en 2006).
Een maand geleden beëindigde het bestuur ook al het dienstverband van de Braziliaanse international Dani Alves. De oud-speler van Sevilla, FC Barcelona, Juventus en Paris Saint-Germain eiste dat de directie eerst een flinke betalingsachterstand in zijn salaris wegwerkte voordat hij weer zou gaan trainen en spelen voor São Paulo. Nadat Alves een schikking had afgewezen, werd hij op non-actief gezet.
Het komt vaker voor in Brazilië dat clubs hun betalingsverplichtingen aan spelers of trainers niet nakomen en dan de samenwerking verbreken.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
36 minuten geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
2 uur geleden