Oud-international Babel definitief klaar met voetbal
DEN HAAG (ANP) - Ryan Babel heeft zijn voetbalcarrière officieel beëindigd. De 69-voudig international van Oranje maakte dat besluit wereldkundig op Instagram. "Als het nog niet duidelijk was, hier is het dan: bedankt voetbal", schrijft de 37-jarige aanvaller.
Babel was al een tijd zonder club. Hij speelde zijn laatste wedstrijd in 2023 voor de Turkse club Eyüpspor. De geboren Amsterdammer kwam uit voor tien verschillende clubs.
Babel begon zijn profcarrière in 2004 bij Ajax onder toenmalige trainer en huidige bondscoach Ronald Koeman. Na drie seizoenen verhuisde hij voor destijds een recordbedrag van 17 miljoen euro naar Liverpool, waar hij drie jaar speelde. Na een seizoen bij de Duitse club Hoffenheim keerde hij kort terug bij Ajax tussen 2012 en 2013. Vervolgens speelde hij voor Kasimpasa, Al-Ain, Deportivo La Coruña, Besiktas, Fulham, opnieuw Ajax en uiteindelijk Eyüpspor.
Babel maakte zijn debuut in het Nederlands elftal in 2005 onder bondscoach Marco van Basten. Hij scoorde in 69 interlands tien keer. Zijn laatste optredens bij Oranje waren in het finaletoernooi van de Nations League in 2019.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
20 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
1 dag geleden