Oud-international Babel definitief klaar met voetbal
DEN HAAG (ANP) - Ryan Babel heeft zijn voetbalcarrière officieel beëindigd. De 69-voudig international van Oranje maakte dat besluit wereldkundig op Instagram. "Als het nog niet duidelijk was, hier is het dan: bedankt voetbal", schrijft de 37-jarige aanvaller.
Babel was al een tijd zonder club. Hij speelde zijn laatste wedstrijd in 2023 voor de Turkse club Eyüpspor. De geboren Amsterdammer kwam uit voor tien verschillende clubs.
Babel begon zijn profcarrière in 2004 bij Ajax onder toenmalige trainer en huidige bondscoach Ronald Koeman. Na drie seizoenen verhuisde hij voor destijds een recordbedrag van 17 miljoen euro naar Liverpool, waar hij drie jaar speelde. Na een seizoen bij de Duitse club Hoffenheim keerde hij kort terug bij Ajax tussen 2012 en 2013. Vervolgens speelde hij voor Kasimpasa, Al-Ain, Deportivo La Coruña, Besiktas, Fulham, opnieuw Ajax en uiteindelijk Eyüpspor.
Babel maakte zijn debuut in het Nederlands elftal in 2005 onder bondscoach Marco van Basten. Hij scoorde in 69 interlands tien keer. Zijn laatste optredens bij Oranje waren in het finaletoernooi van de Nations League in 2019.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
1 dag geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
1 dag geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
1 dag geleden