Oud-international Babel definitief klaar met voetbal
DEN HAAG (ANP) - Ryan Babel heeft zijn voetbalcarrière officieel beëindigd. De 69-voudig international van Oranje maakte dat besluit wereldkundig op Instagram. "Als het nog niet duidelijk was, hier is het dan: bedankt voetbal", schrijft de 37-jarige aanvaller.
Babel was al een tijd zonder club. Hij speelde zijn laatste wedstrijd in 2023 voor de Turkse club Eyüpspor. De geboren Amsterdammer kwam uit voor tien verschillende clubs.
Babel begon zijn profcarrière in 2004 bij Ajax onder toenmalige trainer en huidige bondscoach Ronald Koeman. Na drie seizoenen verhuisde hij voor destijds een recordbedrag van 17 miljoen euro naar Liverpool, waar hij drie jaar speelde. Na een seizoen bij de Duitse club Hoffenheim keerde hij kort terug bij Ajax tussen 2012 en 2013. Vervolgens speelde hij voor Kasimpasa, Al-Ain, Deportivo La Coruña, Besiktas, Fulham, opnieuw Ajax en uiteindelijk Eyüpspor.
Babel maakte zijn debuut in het Nederlands elftal in 2005 onder bondscoach Marco van Basten. Hij scoorde in 69 interlands tien keer. Zijn laatste optredens bij Oranje waren in het finaletoernooi van de Nations League in 2019.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
1 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
13 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
16 uur geleden