Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-international Babel definitief klaar met voetbal

Oud-international Babel definitief klaar met voetbal

DEN HAAG (ANP) - Ryan Babel heeft zijn voetbalcarrière officieel beëindigd. De 69-voudig international van Oranje maakte dat besluit wereldkundig op Instagram. "Als het nog niet duidelijk was, hier is het dan: bedankt voetbal", schrijft de 37-jarige aanvaller.

Babel was al een tijd zonder club. Hij speelde zijn laatste wedstrijd in 2023 voor de Turkse club Eyüpspor. De geboren Amsterdammer kwam uit voor tien verschillende clubs.

Babel begon zijn profcarrière in 2004 bij Ajax onder toenmalige trainer en huidige bondscoach Ronald Koeman. Na drie seizoenen verhuisde hij voor destijds een recordbedrag van 17 miljoen euro naar Liverpool, waar hij drie jaar speelde. Na een seizoen bij de Duitse club Hoffenheim keerde hij kort terug bij Ajax tussen 2012 en 2013. Vervolgens speelde hij voor Kasimpasa, Al-Ain, Deportivo La Coruña, Besiktas, Fulham, opnieuw Ajax en uiteindelijk Eyüpspor.

Babel maakte zijn debuut in het Nederlands elftal in 2005 onder bondscoach Marco van Basten. Hij scoorde in 69 interlands tien keer. Zijn laatste optredens bij Oranje waren in het finaletoernooi van de Nations League in 2019.

Meer uit Voetbal

Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

1 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

2 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

2 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

8 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

11 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

23 uur geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.

23 uur geleden