Oud-international Babel definitief klaar met voetbal
DEN HAAG (ANP) - Ryan Babel heeft zijn voetbalcarrière officieel beëindigd. De 69-voudig international van Oranje maakte dat besluit wereldkundig op Instagram. "Als het nog niet duidelijk was, hier is het dan: bedankt voetbal", schrijft de 37-jarige aanvaller.
Babel was al een tijd zonder club. Hij speelde zijn laatste wedstrijd in 2023 voor de Turkse club Eyüpspor. De geboren Amsterdammer kwam uit voor tien verschillende clubs.
Babel begon zijn profcarrière in 2004 bij Ajax onder toenmalige trainer en huidige bondscoach Ronald Koeman. Na drie seizoenen verhuisde hij voor destijds een recordbedrag van 17 miljoen euro naar Liverpool, waar hij drie jaar speelde. Na een seizoen bij de Duitse club Hoffenheim keerde hij kort terug bij Ajax tussen 2012 en 2013. Vervolgens speelde hij voor Kasimpasa, Al-Ain, Deportivo La Coruña, Besiktas, Fulham, opnieuw Ajax en uiteindelijk Eyüpspor.
Babel maakte zijn debuut in het Nederlands elftal in 2005 onder bondscoach Marco van Basten. Hij scoorde in 69 interlands tien keer. Zijn laatste optredens bij Oranje waren in het finaletoernooi van de Nations League in 2019.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
12 uur geleden