Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-Hart van Nederland-presentatrice Cilly Dartell (66) overleden

Oud-Hart van Nederland-presentatrice Cilly Dartell (66) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Cilly Dartell, voormalig presentatrice van onder meer Hart van Nederland en Shownieuws, is woensdagochtend overleden. Dat heeft haar familie laten weten. Dartell was 66 jaar en al enkele jaren ziek. Vorige maand werd bekend dat de longkanker waar ze aan leed, was uitgezaaid en dat Dartell niet lang meer te leven had.

Dartell was vooral bekend van de programma's Hart van Nederland, dat zij van 1996 tot 2012 presenteerde, en Shownieuws. Dartell woonde in Florida met haar man Jan Cocheret, met wie ze in 1985 trouwde en twee zoons kreeg. Ze is woensdag in Amsterdam in het bijzijn van haar familie en vrienden vredig ingeslapen.

In 2016 werd longkanker bij Dartell geconstateerd, waarna ze in 2020 bekendmaakte dat die was teruggekeerd met uitzaaiingen. Chemokuren en immuuntherapieën volgden, maar eind 2023 kwam naar buiten dat ze uitbehandeld was. Tegen Story zei ze toen dat dit "een behoorlijke klap" was. "Ik weet dat ik doodga. Alleen kunnen ze niet zeggen hoelang ik nog heb. Dat kan een maand zijn, of misschien wel twee maanden."

Belangrijke bijdrage

Dartell werd in 1957 geboren in Kortenhoef als Cilly Veltmeijer en stond voordat ze op televisie kwam in het theater. Eerst deed ze dit bij diverse cabaretgroepen en theatergezelschappen, later maakte ze de overstap naar musicals. Zo speelde ze een hoofdrol in de Annie M.G. Schmidt-musical De dader heeft het gedaan en was ze te zien in de musical Grease.

Voordat ze als tv-presentatrice in 1996 de overstap maakte naar SBS6, werkte Dartell voor de AVRO. Bij de omroep presenteerde ze verschillende programma's, waaronder ook voor Radio 1 en 2. Van januari 2013 tot en met mei 2014 was ze ook te zien als presentator van het programma Studio MAX Live, samen met Frank du Mosch.

Talpa noemt de voormalig presentatrice in een reactie een "zeer geliefd" oud-collega en een "icoon van Hart van Nederland". "Vrijwel vanaf de start was Cilly jarenlang een van de beeldbepalende presentatoren van het programma en heeft hiermee een belangrijke bijdrage geleverd aan het succes. Zij gaf Hart van Nederland letterlijk en figuurlijk een gezicht", aldus het mediabedrijf.

Meer uit Binnenland

Den Haag wil gratis openbaar vervoer tijdens NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Reizigers in Den Haag zouden tijdens de NAVO-top eind juni gratis gebruik moeten kunnen maken van bijvoorbeeld bus en tram. Het kabinet moet regelen dat het openbaar vervoer tijdelijk kosteloos beschikbaar is "als gebaar naar Hagenaars", vindt de Haagse gemeenteraad unaniem. De partijen willen dat er daarom een verzoek naar de overheid gaat.

2 uur geleden
Den Haag wil beelden relschoppers Scheveningen online

DEN HAAG (ANP) - Als het aan de gemeenteraad van Den Haag ligt, worden beelden van de jongeren die vorige week deelnamen aan rellen in Scheveningen zo snel mogelijk online gezet. De meeste fracties steunden in een raadsvergadering donderdagavond een motie daarvoor. Ze willen dat burgemeester Jan van Zanen bij het Openbaar Ministerie en de politie aandringt op publicatie van de beelden.

2 uur geleden
Ook afgelopen winter veel bijenvolken gestorven

WAGENINGEN (ANP) - Veel bijen hebben de afgelopen winter niet overleefd. Ongeveer 22 procent van de bijenvolken is overleden, iets meer dan de winter ervoor. Volgens de universiteit in Wageningen is het de derde winter op rij dat meer dan 20 procent van de bijenvolken niet door de winter komt.

7 uur geleden
Schoof geeft plan Rutte voor hoger defensiebudget wel kans

OSLO (ANP) - Het compromisvoorstel van NAVO-topman Mark Rutte voor een hoger defensiebudget van de NAVO-landen zou weleens kansrijk kunnen zijn, denkt premier Dick Schoof. Hij rekent er voorzichtig op dat de Verenigde Staten, die volgens velen een onhaalbaar hoge eis stelden, met Ruttes plan zouden kunnen leven. Maar Schoofs eigen kabinet is nog niet zover, tekent hij aan.

8 uur geleden
Veldkamp: druk op Rusland moet worden opgevoerd

WARSCHAU (ANP) - EU-ministers van Buitenlandse Zaken, onder wie Caspar Veldkamp, vinden dat de druk op Rusland moet worden opgevoerd om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. "We zien dat Rusland nog geen serieuze plannen heeft tot vrede", zei Veldkamp tegen het ANP, na afloop van een bijeenkomst met de ministers in Warschau. "Ze blijven letterlijk en figuurlijk ook burgerdoelen beschieten."

10 uur geleden
Van Zanen over Scheveningen: vooraf geen signalen van rellen

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag en de politie hadden geen signalen vooraf dat er vorige week rellen konden uitbreken in Den Haag. Dat heeft burgemeester Jan van Zanen donderdag gezegd. De gemeenteraad vroeg hem om opheldering over de aanpak van de ongeregeldheden.

10 uur geleden
Positieve reacties uit provincies op wolvenstemming EP

DEN HAAG (ANP) - In verschillende regio's wordt positief gereageerd op de uitkomst van de stemming in het Europees Parlement waardoor de wolf minder strikt wordt beschermd. ​"Goed nieuws!", aldus BBB Noord-Holland op X. De provincie Utrecht noemt het een belangrijke eerste stap, maar ziet het niet als oplossing voor de wolf die afgelopen zomer voor problemen zorgde op de Utrechtse Heuvelrug. Drenthe en Gelderland zijn blij met het besluit.

12 uur geleden