Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-gouverneur Cuomo verliest Emmy Award

Oud-gouverneur Cuomo verliest Emmy Award

NEW YORK (ANP/AFP) - Oud-gouverneur van de staat New York Andrew Cuomo moet zijn Emmy Award inleveren. Cuomo trad twee weken geleden af, nadat uit een officieel onderzoek was gebleken dat hij jarenlang vrouwen seksueel heeft lastiggevallen. Naar aanleiding van het onderzoek heeft de International Academy, de organisatie die de prijs uitreikt, dinsdag besloten "zijn naam en elke referentie dat hij de prijs heeft gekregen" uit de annalen te wissen.

Cuomo kreeg de prestigieuze televisieprijs voor zijn televisieoptredens aan het begin van de coronapandemie. Terwijl de toenmalige Amerikaanse president Donald Trump verwarring zaaide met tegenstrijdige boodschappen en lange tijd de ernst van de situatie ontkende, sprak Cuomo van meet af aan duidelijke taal en legde hij de moeilijke beslissingen die hij nam helder uit aan de inwoners van zijn staat. Dit maakte Cuomo zo populair dat hij zelfs als mogelijke presidentskandidaat werd genoemd.

Begin deze maand bleek echter uit een onderzoek van het openbaar ministerie dat Cuomo, die sinds 2010 drie keer werd verkozen, tussen 2013 en 2020 elf vrouwen seksueel heeft lastiggevallen. Daarbij ging het om seksuele intimidatie, ongewenst en ongepast betasten, kussen en knuffelen en om opmerkingen die vermeende slachtoffers "diep vernederend, ongemakkelijk, aanstootgevend of ongepast" noemden.

Cuomo ontkende aanvankelijk iets verkeerds te hebben gedaan, maar gaf later toe fouten te hebben gemaakt. "Maar ik heb nooit de intentie gehad een vrouw respectloos te behandelen", voegde hij daar aan toe.

Meer uit Buitenland

Christa Pike blijft buiten bewustzijn na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.

2 uur geleden
Argentinië verkoopt paspoorten voor 350.000 dollar

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.

3 uur geleden
Amerikaanse landen roepen op tot vrije verkiezingen in Nicaragua

WASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.

4 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen bij ambassades VS en Australië in Brazilië

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.

5 uur geleden
Gouverneur wil maas in de wet dichten na misbruikzaak Cornell

NEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.

6 uur geleden
Frans onderwijsministerie telt 564 ongeregeldheden bij scholen

PARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.

10 uur geleden
Indiase piloot flydubai: ik kon al die mensen niet laten sterven

ABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

12 uur geleden