Oud-gouverneur Cuomo verliest Emmy Award
NEW YORK (ANP/AFP) - Oud-gouverneur van de staat New York Andrew Cuomo moet zijn Emmy Award inleveren. Cuomo trad twee weken geleden af, nadat uit een officieel onderzoek was gebleken dat hij jarenlang vrouwen seksueel heeft lastiggevallen. Naar aanleiding van het onderzoek heeft de International Academy, de organisatie die de prijs uitreikt, dinsdag besloten "zijn naam en elke referentie dat hij de prijs heeft gekregen" uit de annalen te wissen.
Cuomo kreeg de prestigieuze televisieprijs voor zijn televisieoptredens aan het begin van de coronapandemie. Terwijl de toenmalige Amerikaanse president Donald Trump verwarring zaaide met tegenstrijdige boodschappen en lange tijd de ernst van de situatie ontkende, sprak Cuomo van meet af aan duidelijke taal en legde hij de moeilijke beslissingen die hij nam helder uit aan de inwoners van zijn staat. Dit maakte Cuomo zo populair dat hij zelfs als mogelijke presidentskandidaat werd genoemd.
Begin deze maand bleek echter uit een onderzoek van het openbaar ministerie dat Cuomo, die sinds 2010 drie keer werd verkozen, tussen 2013 en 2020 elf vrouwen seksueel heeft lastiggevallen. Daarbij ging het om seksuele intimidatie, ongewenst en ongepast betasten, kussen en knuffelen en om opmerkingen die vermeende slachtoffers "diep vernederend, ongemakkelijk, aanstootgevend of ongepast" noemden.
Cuomo ontkende aanvankelijk iets verkeerds te hebben gedaan, maar gaf later toe fouten te hebben gemaakt. "Maar ik heb nooit de intentie gehad een vrouw respectloos te behandelen", voegde hij daar aan toe.
Meer uit Buitenland
THESSALONIKI (ANP/AFP) - De aanslagen in de Griekse stad Thessaloniki hebben een persoon het leven gekost. De huizen van drie politici werden woensdagochtend aangevallen, waarbij de ouders van een van de politici gewond raakten. De moeder overleed later in het ziekenhuis.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zijn ruim 2 miljoen militairen omgekomen, gewond geraakt of vermist, meldt The New York Times op basis van het in Washington gevestigde Center for Strategic and International Studies (CSIS). Zo'n 450.000 Russische en 125.000 tot 150.000 Oekraïense militairen zouden zijn omgekomen.
22 minuten geledenNEW YORK CITY (ANP) - Twee gemaskerde mensen hebben helemaal bovenop het Empire State Building in New York gestaan met een spandoek. Op het spandoek stond een vredesboodschap. Bij de afdaling leek de ene klimmer de ander een huwelijksaanzoek te doen. Niet veel later werden ze hoog boven de grond opgewacht door de politie, zo was te zien op livebeelden vanuit een helikopter.
26 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2295 mensen het leven gekost, meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Ruim 11.000 anderen raakten gewond en nog eens tienduizenden zijn vermist.
56 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft zeven dagen van nationale rouw aangekondigd voor de slachtoffers van de aardbevingen van vorige week. "De ziel van Venezuela wordt verscheurd door de slachtoffers die de verwoestende aardbevingen hebben geëist", schrijft Rodríguez op X.
1 uur geledenVALLETTA (ANP) - In Malta is de langverwachte rechtszaak tegen de rijke zakenman Yorgen Fenech begonnen. Hij wordt ervan verdacht in 2017 opdracht te hebben gegeven voor de moord op de bekende onderzoeksjournalist Daphne Caruana Galizia. De zaak leidde tot grote ophef in Malta en kostte onder meer de premier zijn baan.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat de toetreding van Oekraïne tot de EU onder het voorzitterschap van Ierland zal worden voortgezet. Dat zei hij bij de overdrachtsceremonie van het halfjaarlijkse EU-voorzitterschap in Dublin.
4 uur geleden