
Oud-gemeentesecretaris De Jong tijdelijk voorzitter FNV
UTRECHT (ANP) - Henk de Jong is vanaf dinsdag tijdelijk de nieuwe voorzitter van vakbond FNV. De termijn van Tuur Elzinga verloopt maandag na vier jaar en is in afwachting van de uitgestelde verkiezingen niet verlengd.
De Jong was eerder secretaris bij de gemeente Amsterdam en zat bij de korpsleiding van de Nationale Politie. De laatste jaren is hij vooral actief als toezichthouder bij organisaties, zoals sinds begin dit jaar bij BNNVARA.
Ruim een week geleden kwamen het Ledenparlement, de raad van toezicht en het bestuur van de vakbond overeen dat er een interim-bestuur moest komen in afwachting van de uitgestelde verkiezingen. Daardoor moesten de toenmalige bestuursleden per 7 maart vertrekken. Hun vervangers worden de komende dagen bekendgemaakt, in samenspraak met De Jong.
Ervaren en bewogen bestuurder
De verkiezingen voor een nieuwe voorzitter en bestuur werden vorige maand tot nader order uitgesteld. Bij FNV was onrust ontstaan door een beschuldiging van integriteitsschending aan het adres van vicevoorzitter Zakaria Boufangacha. Al snel werd duidelijk dat het een valse melding betrof. Zo ontstonden er zorgen over de sociale veiligheid, wat onder meer tot een staking leidde.
"Ik ga snel aan de slag om ervoor te zorgen dat de rust en veiligheid weer terugkeren binnen de FNV", stelt De Jong in een persbericht. "Ik ga met het personeel en de leden in gesprek om iedereen te horen, zodat we hier gezamenlijk sterker uitkomen."
"Henk is een ervaren en sociaal bewogen bestuurder. Het bestuur zal zich in eerste instantie richten op het herstellen van vertrouwen binnen onze vereniging en de FNV-organisatie", zegt Desirée Curfs, voorzitter van de raad van toezicht bij de vakbond. De interne vakbond FNV Personeel hield er eerder rekening mee dat het interim-bestuur drie tot zes maanden zou kunnen blijven zitten, in afwachting van nieuwe verkiezingen.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
18 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
19 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
20 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
20 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
21 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
23 uur geleden