Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-Formule 1-coureur Grosjean verrast met pole in IndyCar

Oud-Formule 1-coureur Grosjean verrast met pole in IndyCar

INDIANAPOLIS (ANP) - Voormalig Formule 1-coureur Romain Grosjean heeft in zijn derde race in de Amerikaanse IndyCar al de poleposition veroverd. De 35-jarige Fransman was de snelste in de kwalificaties voor de GMR Grand Prix in Indianapolis. De Nederlander Rinus van Kalmthout start zaterdag vanaf de zevende plek.

Grosjean nam vorig jaar na negen seizoenen en 179 races afscheid van de Formule 1. Hij reed zijn laatste jaar bij het Amerikaanse team Haas. De Fransman nam voortijdig afscheid na een zware crash in de Grote Prijs van Bahrein, waarin hij zichzelf redde uit zijn brandende autowrak. Door de brandwonden aan zijn handen kon hij de laatste races in het seizoen niet rijden.

Het was lang geleden dat Grosjean een poleposition pakte. De vorige keer was 10 jaar geleden in de raceklasse GP2. In de Formule 1 lukte het hem nooit de eerste startpositie te veroveren. Hij reed vrijdag (plaatselijke tijd) op het circuit van Indianapolis in zijn Honda van het team Dale Coyne Racing de beste tijd van 1.09,4396 en was een fractie sneller dan de Amerikaan Josef Newgarden.

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

1 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

3 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

4 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

4 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

5 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

6 uur geleden