Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-Formule 1-baas Ecclestone geeft nu toch miljoenenfraude toe

Oud-Formule 1-baas Ecclestone geeft nu toch miljoenenfraude toe

LONDEN (ANP/AFP) - Bernie Ecclestone heeft nu toch toegegeven dat hij miljoenenfraude heeft gepleegd. De 92-jarige voormalige baas van de Formule 1 zei vorig jaar nog onschuldig te zijn tijdens de eerste zitting van de zaak tegen hem. "Ik pleit schuldig", zei de Britse miljardair donderdag voor de rechtbank in Londen. Hij werd na zijn schuldbekentenis door de rechtbank veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van zeventien maanden. Dat houdt in dat hij alleen de cel in moet als hij binnen twee jaar opnieuw in de fout gaat.

Ecclestone wordt ervan beschuldigd ruim 400 miljoen pond (473 miljoen euro) aan overzeese bezittingen niet te hebben opgegeven bij de belastingdienst. Het gaat om een trust in Singapore waar zijn drie dochters begunstigden van zijn. Volgens de aanklagers heeft Ecclestone ingestemd met een schikking van 625 miljoen pond (755 miljoen euro). Het proces tegen hem, dat op 16 november zou beginnen, gaat niet door.

Ecclestone was decennialang de baas van de Formule 1 en maakte er een groot commercieel succes van. In 2017 kwam er een einde aan zijn bewind, toen de belangrijkste autosportklasse in handen kwam van het Amerikaanse bedrijf Liberty Media.

Ecclestone werd in 2014 in Duitsland aangeklaagd voor omkoping. Hij zou smeergeld hebben betaald aan een Duitse bankier die een aandelentransactie voor hem moest begeleiden. Hij kocht destijds een rechtszaak en daarmee een mogelijke celstraf af door een schikking te betalen van 75 miljoen euro.

Meer uit Sport

Kickboksers Rigters en Ben Saddik tegenover elkaar op Glory

ROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.

4 minuten geleden
Tennisster Lamens klimt op wereldranglijst naar 61e plaats

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is op de wereldranglijst acht plaatsen gestegen. De 26-jarige Nederlandse neemt nu de 61e positie in. Ze stond nog niet eerder zo hoog. Lamens strandde op het zojuist afgesloten Wimbledon in de tweede ronde.

2 uur geleden
Wiegman met Engeland door op EK na ruime zege op Wales

SANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.

12 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz en wint eerste titel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft voor het eerst de titel op Wimbledon veroverd. De nummer 1 van de tenniswereld was na iets meer dan drie uur met 4-6 6-4 6-4 6-4 te sterk voor tweevoudig winnaar Carlos Alcaraz uit Spanje.

14 uur geleden
Volleybalsters na nederlaag tegen Italië klaar in Nations League

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de Nations League in Apeldoorn afgesloten met een nederlaag tegen Italië. De olympisch kampioen kreeg felle tegenstand van Oranje, maar won uiteindelijk met 3-0 (25-23 28-26 25-18)

17 uur geleden
Van der Poel mist zege maar helpt teamgenoot Rickaert naar podium

CHÂTEAUROUX (ANP) - Mathieu van der Poel werd zondag in Châteauroux minder dan een kilometer voor de finish ingehaald door het sprintende peloton. Zo won niet de Nederlander van Alpecin-Deceuninck, maar de Belg Tim Merlier de negende etappe van de Tour de France. "Ik had gehoopt dat het net voldoende was, maar ik heb in ieder geval mijn ploeggenoot Jonas Rickaert kunnen helpen een droom waar te maken", vertelde Van der Poel bij de NOS.

17 uur geleden
Motorcrosser Vlaanderen derde in Grote Prijs van Finland

IITTI (ANP) - Motorcrosser Calvin Vlaanderen is op het podium beland in de Grote Prijs van Finland. Hij eindigde op het circuit van de Kymiring als derde dankzij een vierde plaats in de eerste en een derde plaats in de tweede manche. Glenn Coldenhoff eindigde als vierde (tweede en vijfde in de heats). De overwinning in Finland was voor de Belg Lucas Coenen, die beide manches won.

17 uur geleden