
Oud-FNV-voorzitter Elzinga: jammer dat ik de kans niet krijg
UTRECHT (ANP) - Oud-FNV-voorzitter Tuur Elzinga vindt het jammer dat hij zich niet opnieuw kandidaat kan stellen voor het voorzitterschap van de grootste vakbond van Nederland. De tijdelijke toezichthouders hebben besloten dat de laatstgekozen bestuursleden van het FNV-bestuur geen kandidaat meer zijn voor het nieuwe bestuur, inclusief het voorzitterschap.
"In een democratische vereniging horen wat mij betreft de leden het laatste woord te hebben", reageert Elzinga op dat besluit. "De FNV bewaar ik in mijn hart. Ik had daarom graag voor een nieuwe termijn van vier jaar het vertrouwen van de FNV-leden gevraagd en ik vind het jammer dat ik die kans niet krijg."
Elzinga werd in 2021 voorzitter van de vakbond en afgelopen maart verstreek zijn termijn. De verkiezingen voor een nieuwe voorzitter, waarvoor hij zich kandidaat had gesteld, zijn meermaals uitgesteld. Hij zegt nog niet te weten of hij in een andere functie dan voorzitter of bestuurslid binnen de vakbond actief blijft.
Meer uit Financieel
BORKUM (ANP/DPA) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft toestemming gekregen om direct te beginnen met het boren naar gas nabij het Duitse Noordzee-eiland Borkum. Dat heeft de bevoegde autoriteit in de Duitse deelstaat Nedersaksen maandag bekendgemaakt.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende vakbondsbestuurders hebben gereageerd op het vertrek van voormalig FNV-vicevoorzitter Zakaria Boufangacha bij de bond. Hij werd begin dit jaar, vlak voor de verkiezing van een nieuwe voorzitter, anoniem beschuldigd van integriteitsschending. Die beschuldiging was onterecht en de vakbond heeft excuses aangeboden, maakte tijdelijk toezichthouder van FNV Lodewijk Asscher bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is vorige maand licht gedaald. In augustus werden 26.663 nieuwe personenauto's op kenteken gezet, 3 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit melden RAI Vereniging, BOVAG en RDC.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De huidige bestuursleden van vakbond FNV en de kandidaten voor het voorzitterschap kunnen geen kandidaat zijn voor het nieuwe bestuur, inclusief het voorzitterschap. Dat hebben de tijdelijke toezichthouders van de vakbond, Lodewijk Asscher en Ton Heerts, besloten. De organisatie moet met een "schone lei" vooruit, vinden zij.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van zilver is maandag voor het eerst sinds 2011 gestegen tot boven de 40 dollar per troy ounce (31,1 gram). Dit jaar is de zilverprijs al meer dan 40 procent geklommen, mede door de onrust op de aandelenbeurzen door de wereldwijde handelsspanningen en de zwakkere dollar.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Als de Federal Reserve zijn onafhankelijkheid verliest, zou dat een "serieus gevaar" vormen voor de wereld. Dat heeft Christine Lagarde, president van de Europese Centrale Bank (ECB), maandag gezegd tegen de Franse radiozender Radio Classique.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse chipbedrijven gingen maandag verder omlaag op de Amsterdamse beurs. De Zuid-Koreaanse chipfabrikanten Samsung en SK Hynix stonden onder druk in Seoul. De Amerikaanse regering heeft de vergunningen ingetrokken die Samsung en SK Hynix toestonden Amerikaanse halfgeleiderapparatuur te verkrijgen voor hun chipfabrieken in China.
6 uur geleden