Oud-fixer stelt dat ook Trump betrokken was bij betaling pornoster
NEW YORK (ANP/RTR) - In het proces rond het zwijggeld dat Trump betaalde aan pornoactrice Stormy Daniels, ontkende oud-fixer Michael Cohen voor de jury dat hij de betaling op eigen initiatief regelde, zonder dat Trump er rechtstreeks bij betrokken was. "Alles vereiste de ondertekening van de heer Trump", zei de voormalige vertrouweling van de oud-president. Cohen geldt als een cruciale getuige in het proces dat zijn vijfde week is ingegaan.
Cohen zei ook dat Trump het geld betaalde aan Daniels omdat hij bang was dat als het nieuws zou uitlekken dat zijn campagne om president te worden negatief zou beïnvloeden. Daarmee ging Cohen in tegen het verhaal dat de verdediging eerder schetste. Die stelt dat Trump vooral begaan was met de impact van het nieuws op zijn vrouw Melania. "Maar hij dacht niet aan Melania. Dit ging allemaal over de campagne", zei Cohen.
De strafzaak, de eerste ooit tegen een Amerikaanse president, draait niet om de betaling aan Daniels op zich, maar wel om gesjoemel met zakelijke documenten bij het terugbetalen van het geld aan Cohen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Bij een treinongeval in Spanje zijn woensdag tientallen doden gevallen, schrijven Spaanse media. Verschillende media, waaronder dagblad La Vanguardia en de krant ABC, melden dat zeker 46 mensen zijn omgekomen. Andere media, zoals El País en RTVE, hebben het vooralsnog over minimaal tien doden.
34 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.
4 uur geledenTEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.
5 uur geleden