Oud-fixer Cohen getuigt in zwijggeldzaak tegen Trump
NEW YORK (ANP) - Aanklagers in New York hebben de voormalige advocaat van Donald Trump opgeroepen als getuige in de zwijggeldzaak tegen de oud-president. Deze Michael Cohen wordt volgens Amerikaanse media gezien als een onvoorspelbare maar cruciale getuige.
Cohen zei tegen de rechter dat hij in zijn hoedanigheid als fixer "alles deed wat Trump wilde" en dat hij alleen bezig was met "taken voor Trump te volbrengen, om hem gelukkig te maken".
Hij vertelde ook hoe hij samen met Trump probeerde te voorkomen dat vervelend nieuws, zoals het bericht over een vermeende relatie tussen Trump en het playboymodel Karen McDougal, bekend zou raken in aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2016.
Zwijggeld
Op een opname die werd afgespeeld in de rechtzaal was te horen dat Trump Cohen de opdracht gaf om contant geld te betalen aan de eigenaar van het roddelblad National Enquirer, David Pecker. Die zou het verhaal over McDougal vervolgens opkopen en zo voorkomen dat het elders gepubliceerd werd. Pecker bevestigde eerder zelf in de rechtszaak ook al dat deze deal plaatsvond.
Later zal het ook gaan over het zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels, waar de rechtszaak om draait. Cohen zou in aanloop naar de verkiezingen van 2016 uit eigen zak 130.000 dollar zwijggeld hebben betaald aan Daniels. Zij zegt in 2006 seks te hebben gehad met de getrouwde Trump in een hotelkamer. De oud-president heeft dat tegengesproken.
Gesjoemel
Volgens aanklagers is Trump verantwoordelijk voor gesjoemel met zakelijke documenten bij het terugbetalen van Cohen. Die compensatie zou valselijk zijn gepresenteerd als normale juridische uitgaven om te verhullen waar het geld echt voor was bedoeld.
Trump hoorde zijn voormalige fixer, die hij eerder een rat heeft genoemd, maandag met gesloten ogen aan. Er worden inmiddels al enkele weken getuigen opgeroepen in de zaak. Daniels vertelde vorige week in veel detail over haar vermeende onenightstand met de latere president.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
7 uur geleden