Oud-fixer Cohen getuigt in zwijggeldzaak tegen Trump
NEW YORK (ANP) - Aanklagers in New York hebben de voormalige advocaat van Donald Trump opgeroepen als getuige in de zwijggeldzaak tegen de oud-president. Deze Michael Cohen wordt volgens Amerikaanse media gezien als een onvoorspelbare maar cruciale getuige.
Cohen zei tegen de rechter dat hij in zijn hoedanigheid als fixer "alles deed wat Trump wilde" en dat hij alleen bezig was met "taken voor Trump te volbrengen, om hem gelukkig te maken".
Hij vertelde ook hoe hij samen met Trump probeerde te voorkomen dat vervelend nieuws, zoals het bericht over een vermeende relatie tussen Trump en het playboymodel Karen McDougal, bekend zou raken in aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2016.
Zwijggeld
Op een opname die werd afgespeeld in de rechtzaal was te horen dat Trump Cohen de opdracht gaf om contant geld te betalen aan de eigenaar van het roddelblad National Enquirer, David Pecker. Die zou het verhaal over McDougal vervolgens opkopen en zo voorkomen dat het elders gepubliceerd werd. Pecker bevestigde eerder zelf in de rechtszaak ook al dat deze deal plaatsvond.
Later zal het ook gaan over het zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels, waar de rechtszaak om draait. Cohen zou in aanloop naar de verkiezingen van 2016 uit eigen zak 130.000 dollar zwijggeld hebben betaald aan Daniels. Zij zegt in 2006 seks te hebben gehad met de getrouwde Trump in een hotelkamer. De oud-president heeft dat tegengesproken.
Gesjoemel
Volgens aanklagers is Trump verantwoordelijk voor gesjoemel met zakelijke documenten bij het terugbetalen van Cohen. Die compensatie zou valselijk zijn gepresenteerd als normale juridische uitgaven om te verhullen waar het geld echt voor was bedoeld.
Trump hoorde zijn voormalige fixer, die hij eerder een rat heeft genoemd, maandag met gesloten ogen aan. Er worden inmiddels al enkele weken getuigen opgeroepen in de zaak. Daniels vertelde vorige week in veel detail over haar vermeende onenightstand met de latere president.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.
5 uur geleden