Oud-fixer Cohen getuigt in zwijggeldzaak tegen Trump
NEW YORK (ANP) - Aanklagers in New York hebben de voormalige advocaat van Donald Trump opgeroepen als getuige in de zwijggeldzaak tegen de oud-president. Deze Michael Cohen wordt volgens Amerikaanse media gezien als een onvoorspelbare maar cruciale getuige.
Cohen zei tegen de rechter dat hij in zijn hoedanigheid als fixer "alles deed wat Trump wilde" en dat hij alleen bezig was met "taken voor Trump te volbrengen, om hem gelukkig te maken".
Hij vertelde ook hoe hij samen met Trump probeerde te voorkomen dat vervelend nieuws, zoals het bericht over een vermeende relatie tussen Trump en het playboymodel Karen McDougal, bekend zou raken in aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2016.
Zwijggeld
Op een opname die werd afgespeeld in de rechtzaal was te horen dat Trump Cohen de opdracht gaf om contant geld te betalen aan de eigenaar van het roddelblad National Enquirer, David Pecker. Die zou het verhaal over McDougal vervolgens opkopen en zo voorkomen dat het elders gepubliceerd werd. Pecker bevestigde eerder zelf in de rechtszaak ook al dat deze deal plaatsvond.
Later zal het ook gaan over het zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels, waar de rechtszaak om draait. Cohen zou in aanloop naar de verkiezingen van 2016 uit eigen zak 130.000 dollar zwijggeld hebben betaald aan Daniels. Zij zegt in 2006 seks te hebben gehad met de getrouwde Trump in een hotelkamer. De oud-president heeft dat tegengesproken.
Gesjoemel
Volgens aanklagers is Trump verantwoordelijk voor gesjoemel met zakelijke documenten bij het terugbetalen van Cohen. Die compensatie zou valselijk zijn gepresenteerd als normale juridische uitgaven om te verhullen waar het geld echt voor was bedoeld.
Trump hoorde zijn voormalige fixer, die hij eerder een rat heeft genoemd, maandag met gesloten ogen aan. Er worden inmiddels al enkele weken getuigen opgeroepen in de zaak. Daniels vertelde vorige week in veel detail over haar vermeende onenightstand met de latere president.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
2 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
3 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
6 uur geleden