Oud-fixer Cohen getuigt in zwijggeldzaak tegen Trump
NEW YORK (ANP) - Aanklagers in New York hebben de voormalige advocaat van Donald Trump opgeroepen als getuige in de zwijggeldzaak tegen de oud-president. Deze Michael Cohen wordt volgens Amerikaanse media gezien als een onvoorspelbare maar cruciale getuige.
Cohen zei tegen de rechter dat hij in zijn hoedanigheid als fixer "alles deed wat Trump wilde" en dat hij alleen bezig was met "taken voor Trump te volbrengen, om hem gelukkig te maken".
Hij vertelde ook hoe hij samen met Trump probeerde te voorkomen dat vervelend nieuws, zoals het bericht over een vermeende relatie tussen Trump en het playboymodel Karen McDougal, bekend zou raken in aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2016.
Zwijggeld
Op een opname die werd afgespeeld in de rechtzaal was te horen dat Trump Cohen de opdracht gaf om contant geld te betalen aan de eigenaar van het roddelblad National Enquirer, David Pecker. Die zou het verhaal over McDougal vervolgens opkopen en zo voorkomen dat het elders gepubliceerd werd. Pecker bevestigde eerder zelf in de rechtszaak ook al dat deze deal plaatsvond.
Later zal het ook gaan over het zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels, waar de rechtszaak om draait. Cohen zou in aanloop naar de verkiezingen van 2016 uit eigen zak 130.000 dollar zwijggeld hebben betaald aan Daniels. Zij zegt in 2006 seks te hebben gehad met de getrouwde Trump in een hotelkamer. De oud-president heeft dat tegengesproken.
Gesjoemel
Volgens aanklagers is Trump verantwoordelijk voor gesjoemel met zakelijke documenten bij het terugbetalen van Cohen. Die compensatie zou valselijk zijn gepresenteerd als normale juridische uitgaven om te verhullen waar het geld echt voor was bedoeld.
Trump hoorde zijn voormalige fixer, die hij eerder een rat heeft genoemd, maandag met gesloten ogen aan. Er worden inmiddels al enkele weken getuigen opgeroepen in de zaak. Daniels vertelde vorige week in veel detail over haar vermeende onenightstand met de latere president.
Meer uit Buitenland
EL-FASHER (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) beschuldigd van oorlogsmisdaden in El-Fasher. Zijn kantoor spreekt van een "golf van intens geweld, schokkend qua schaal en wreedheid" tijdens de inname van de stad in oktober. Daarbij zouden mogelijk ook misdaden tegen de menselijkheid zijn gepleegd.
3 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Denon-vleugel van het Louvre heeft door een waterlek schade opgelopen, meldt een vakbondsvertegenwoordiger. De wereldberoemde Mona Lisa hangt in dit deel van het Parijse museum, maar is gespaard gebleven.
15 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De volgende ronde van onderhandelingen over vrede in Oekraïne wordt 17 en 18 februari in Genève gehouden, volgens het Kremlin. Oekraïne en Rusland onderhandelen onder begeleiding van de VS over een einde aan de strijd en een vredesregeling. Eerdere onderhandelingen in deze reeks waren in Abu Dhabi.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby had niet door dat de vrouw die hem beschuldigt van verkrachting in haar huis in Oslo in slaap was gevallen. "Ik heb dat op geen enkel moment gemerkt", verklaarde de zoon van kroonprinses Mette-Marit volgens Noorse media vrijdag in de rechtbank in Oslo.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.
1 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
2 uur geleden