Oud-fixer Cohen getuigt in zwijggeldzaak tegen Trump
NEW YORK (ANP) - Aanklagers in New York hebben de voormalige advocaat van Donald Trump opgeroepen als getuige in de zwijggeldzaak tegen de oud-president. Deze Michael Cohen wordt volgens Amerikaanse media gezien als een onvoorspelbare maar cruciale getuige.
Cohen zei tegen de rechter dat hij in zijn hoedanigheid als fixer "alles deed wat Trump wilde" en dat hij alleen bezig was met "taken voor Trump te volbrengen, om hem gelukkig te maken".
Hij vertelde ook hoe hij samen met Trump probeerde te voorkomen dat vervelend nieuws, zoals het bericht over een vermeende relatie tussen Trump en het playboymodel Karen McDougal, bekend zou raken in aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2016.
Zwijggeld
Op een opname die werd afgespeeld in de rechtzaal was te horen dat Trump Cohen de opdracht gaf om contant geld te betalen aan de eigenaar van het roddelblad National Enquirer, David Pecker. Die zou het verhaal over McDougal vervolgens opkopen en zo voorkomen dat het elders gepubliceerd werd. Pecker bevestigde eerder zelf in de rechtszaak ook al dat deze deal plaatsvond.
Later zal het ook gaan over het zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels, waar de rechtszaak om draait. Cohen zou in aanloop naar de verkiezingen van 2016 uit eigen zak 130.000 dollar zwijggeld hebben betaald aan Daniels. Zij zegt in 2006 seks te hebben gehad met de getrouwde Trump in een hotelkamer. De oud-president heeft dat tegengesproken.
Gesjoemel
Volgens aanklagers is Trump verantwoordelijk voor gesjoemel met zakelijke documenten bij het terugbetalen van Cohen. Die compensatie zou valselijk zijn gepresenteerd als normale juridische uitgaven om te verhullen waar het geld echt voor was bedoeld.
Trump hoorde zijn voormalige fixer, die hij eerder een rat heeft genoemd, maandag met gesloten ogen aan. Er worden inmiddels al enkele weken getuigen opgeroepen in de zaak. Daniels vertelde vorige week in veel detail over haar vermeende onenightstand met de latere president.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.
3 uur geledenWASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.
3 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
6 uur geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
11 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
12 uur geleden