Oud-finalist Dimitrov eerste halve finalist bij ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Grigor Dimitrov is de eerste halve finalist bij het tennistoernooi in Rotterdam. De Bulgaar was bij het ABN AMRO Open in drie sets te sterk voor de Kazach Aleksandr Sjevtsjenko: 7-6 (2) 3-6 6-4.
Dimitrov was na afloop blij met opnieuw een plek bij de laatste vier in Ahoy, maar weet dat hij beter moet. "Ik wil hem niet tekort doen, maar mijn spel was niet heel goed vandaag. Voor mijn gevoel maakte ik veel onnodige fouten en ik weet dat mijn niveau morgen omhoog moet", aldus Dimitrov tegenover de ATP.
De huidige nummer 13 van de wereld, die begin dit jaar het toernooi van Brisbane won, voelt zich doorgaans op zijn gemak in Rotterdam. In 2018 haalde hij al eens de finale, waarin hij verloor van Roger Federer.
Als de in vorm verkerende Dimitrov opnieuw een finaleplaats wil halen, moet hij zaterdag winnen van de Australiër Alex de Minaur of de Rus Andrej Roeblev. Zij treffen elkaar later op vrijdag in hun kwartfinalepartij.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Ethiopische topatlete Gudaf Tsegay is voor vier maanden geschorst om het overtreden van de dopingregels. De voormalig wereldkampioene op 5000 en 10.000 meter mag tot en met 30 september geen wedstrijden lopen. De AIU, de onafhankelijke integriteitseenheid in de mondiale atletiek, spreekt van een schikking.
11 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard is er net niet in geslaagd de kwartfinales van het grastoernooi van Rosmalen te bereiken. De 17-jarige Nederlander verloor met 3-6 6-4 6-7 (6) van de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev. De partij werd donderdag bij een voorsprong voor Boogaard van 3-2 in de tweede set gestaakt door de regen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de vierde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen was in de Red Bull 0,684 seconde langzamer dan de Brit George Russell in de Mercedes, die met 1.16,363 de snelste was. Ook de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari waren sneller dan Verstappen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Lieke Wevers heeft het beëindigen van haar carrière als turnster op Instagram bevestigd. Dinsdag werd al duidelijk dat de 34-jarige Nederlandse in dienst treedt bij de Spaanse turnbond RFEG als lid van de technische staf bij de vrouwen op het nationale trainingscentrum in Madrid.
3 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.
20 uur geledenVILLARS-LES-DOMBES (ANP) - Wout van Aert heeft de vijfde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike was in Villars-les-Dombes de snelste in de massasprint, voor de Fransman Hugo Hofstetter en Phil Bauhaus uit Duitsland.
21 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Kimi Antonelli is zelf ook verbaasd dat hij al in zijn tweede jaar de Formule 1 domineert. De 19-jarige Italiaan van Mercedes won de laatste vijf grands prix en leidt riant in het wereldkampioenschap. "Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik ooit het kampioenschap zou leiden, had ik je voor gek verklaard", zei hij tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië. "Maar ik ben blij dat ik in deze positie verkeer en dankbaar voor de kans die ik heb gekregen."
22 uur geleden