Oud-Feyenoorder Van Daele (77) van 'het brilletje' overleden
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig voetballer Joop van Daele is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Feyenoord op X. De Rotterdammer speelde van 1967 tot en met 1977 voor Feyenoord en schoot de club naar de winst in de wereldbeker voor clubs in 1970.
Van Daele zorgde als invaller met een hard schot voor de enige treffer in de thuiswedstrijd van de finale van de wereldbeker tussen Feyenoord en Estudiantes uit Argentinië. De eerste wedstrijd was in 2-2 geëindigd, waardoor de Rotterdammers als eerste Nederlandse club die prijs veroverden. Spelers van de Argentijnse club trokken na het doelpunt bij Van Daele de bril van zijn hoofd, waarop Carlos Pachamé de bril doormidden brak. 'Het brilletje van Van Daele' is nog altijd te bewonderen in het Feyenoord-museum.
Van Daele werd nog verhuurd aan Go Ahead Eagles en kwam na zijn tijd bij Feyenoord nog uit voor Fortuna Sittard en Excelsior. Bij de laatste twee clubs was hij assistent-coach en bij Excelsior ook nog hoofdtrainer.
Feyenoord laat weten met groot verdriet kennis te hebben genomen van het overlijden van de oud-speler en voormalig jeugdscout en wenst de familie en naasten alle sterkte toe. De club heeft bij de KNVB het verzoek ingediend om aankomende zondag tijdens de wedstrijd tegen PSV met rouwbanden te spelen.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
7 uur geleden