Oud-Feyenoorder Swerts bondscoach Jong België
BRUSSEL (ANP) - Gill Swerts is de nieuwe bondscoach van Jong België. De 40-jarige oud-Feyenoorder is de opvolger van Jacky Mathijssen, die eind juli na een teleurstellend verlopen EK kreeg te horen dat hij moest vertrekken.
Swerts komt over van Antwerp, waar hij de beloften trainde. De voormalige vleugelverdediger speelde tussen 2006 en 2009 zeventien interlands voor België. In Nederland kwam hij naast Feyenoord ook voor AZ, Excelsior, ADO Den Haag, Vitesse en NAC Breda uit.
"Met Swerts halen we een jonge coach in huis met een groot potentieel", zegt Jelle Schelstraete, technisch directeur bij de Belgische voetbalbond.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink bezorgde AZ met zijn eerste balcontact een zege op Hapoel Beër Sjeva (2-1) in de Europa League. De spits benutte een strafschop die werd veroorzaakt toen hij nog niet op het veld stond.
38 minuten geledenSPLIT (ANP) - Míchel Sánchez vindt dat de nederlaag van Ajax te wijten is aan persoonlijke fouten bij de tegendoelpunten. "Dit soort fouten kun je niet maken", zei de coach van Ajax na de 2-1-nederlaag van zijn elftal bij Hajduk Split tegen Ziggo Sport.
1 uur geledenSPLIT (ANP) - Davy Klaassen vindt dat Ajax na een 2-1-nederlaag bij Hajduk Split "niet in de paniekstand" hoeft te schieten. Dat zei de aanvoerder van Ajax in Split na afloop tegen Ziggo Sport. "Als je niet kunt domineren dan zijn sommige momenten bepalend. Daar ging het mis", zei Klaassen, die voor de gelijkmaker van Ajax tekende in de 53e minuut.
1 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax is slecht begonnen aan de Conference League. De ploeg van de Spaanse coach Míchel Sánchez blameerde zich met een 2-1-nederlaag in een door vuurwerk onderbroken duel met Hajduk Split. Ajax is daarmee nog zonder punten in de competitiefase van het weinig prestigieuze Europese toernooi.
1 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax heeft de eerste wedstrijd in de competitiefase van de Conference League met 2-1 verloren bij HNK Hajduk Split. Het elftal van coach Míchel Sánchez ging in het uitverkochte Poljudstadion ten onder in een duel dat tijdelijk werd stilgelegd nadat de fans van de thuisclub vuurwerk afstaken.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft met enige moeite de thuiswedstrijd tegen Hapoel Beër Sjeva in de Europa League gewonnen (2-1). Trainer Leeroy Echteld greep de ontmoeting met de regerend kampioen van Israël aan om spelers rust te geven. Dat bleef met dank aan Mexx Meerdink zonder grote gevolgen. De spits kwam in de 77e minuut in het veld toen zijn ploeg een strafschop kreeg. Hij maakte met zijn eerste balcontact het winnende doelpunt.
1 uur geledenSPLIT (ANP) - De wedstrijd tussen HNK Hajduk Split en Ajax in de competitiefase van de Conference League is na een onderbreking weer begonnen.
1 uur geleden