Oud-Feyenoorder Kökcü beste Eredivisievoetballer vorig seizoen
UTRECHT (ANP) - Orkun Kökcü is uitgeroepen tot beste voetballer van vorig seizoen in de Eredivisie. De oud-Feyenoorder, die dit seizoen uitkomt voor Benfica, versloeg in de verkiezing voormalige ploeggenoten Santiago Giménez en David Hancko, oud-PSV'er Xavi Simons (nu RB Leipzig) en voormalig FC Twente-speler Vaclav Cerny (nu VfL Wolfsburg).
"Ik ben hartstikke blij en trots dat ik deze prijs heb mogen winnen", zei de geëmotioneerde Kökcü, die de trofee uit handen van zijn ouders ontving. "Het zijn fantastische spelers die ook kans maakten op de prijs. Ik ben vooral blij om dit als een stempel op het afgelopen seizoen te hebben. Het zal voor altijd een speciaal plekje in mijn geheugen hebben."
Kökcü kende een uitstekend seizoen met Feyenoord, waarmee hij de eerste landstitel voor de Rotterdammers sinds 2017 veroverde. De 22-jarige aanvoerder maakte zelf acht treffers in 32 competitieduels. De Turkse international volgt oud-Ajacied Jurriën Timber op als beste speler van de Eredivisie.
Grootste talent
Bij de vrouwen won Fenna Kalma de prijs voor het tweede jaar op rij. De 23-jarige spits liet in de verkiezing Daphne van Domselaar, Tiny Hoekstra, Marisa Olislagers en Liz Rijsbergen achter zich. Kalma werd vorig jaar in dienst van FC Twente topscorer van de Vrouwen Eredivisie met dertig doelpunten. De aanvalster speelt inmiddels bij VfL Wolfsburg.
De 20-jarige Simons moest de prijs voor beste speler aan Kökcü laten, maar werd wel uitgeroepen tot grootste talent. De eveneens 20-jarige Esmee Brugts, die deze zomer van PSV naar FC Barcelona verhuisde, werd verkozen tot grootste talent bij de vrouwen.
Oud-trainer en voormalig bondscoach Louis van Gaal kreeg de Eredivisie Oeuvre Award.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
3 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
11 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
12 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
14 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
16 uur geleden