Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-Feyenoorder Kökcü beste Eredivisievoetballer vorig seizoen

Oud-Feyenoorder Kökcü beste Eredivisievoetballer vorig seizoen

UTRECHT (ANP) - Orkun Kökcü is uitgeroepen tot beste voetballer van vorig seizoen in de Eredivisie. De oud-Feyenoorder, die dit seizoen uitkomt voor Benfica, versloeg in de verkiezing voormalige ploeggenoten Santiago Giménez en David Hancko, oud-PSV'er Xavi Simons (nu RB Leipzig) en voormalig FC Twente-speler Vaclav Cerny (nu VfL Wolfsburg).

"Ik ben hartstikke blij en trots dat ik deze prijs heb mogen winnen", zei de geëmotioneerde Kökcü, die de trofee uit handen van zijn ouders ontving. "Het zijn fantastische spelers die ook kans maakten op de prijs. Ik ben vooral blij om dit als een stempel op het afgelopen seizoen te hebben. Het zal voor altijd een speciaal plekje in mijn geheugen hebben."

Kökcü kende een uitstekend seizoen met Feyenoord, waarmee hij de eerste landstitel voor de Rotterdammers sinds 2017 veroverde. De 22-jarige aanvoerder maakte zelf acht treffers in 32 competitieduels. De Turkse international volgt oud-Ajacied Jurriën Timber op als beste speler van de Eredivisie.

Grootste talent

Bij de vrouwen won Fenna Kalma de prijs voor het tweede jaar op rij. De 23-jarige spits liet in de verkiezing Daphne van Domselaar, Tiny Hoekstra, Marisa Olislagers en Liz Rijsbergen achter zich. Kalma werd vorig jaar in dienst van FC Twente topscorer van de Vrouwen Eredivisie met dertig doelpunten. De aanvalster speelt inmiddels bij VfL Wolfsburg.

De 20-jarige Simons moest de prijs voor beste speler aan Kökcü laten, maar werd wel uitgeroepen tot grootste talent. De eveneens 20-jarige Esmee Brugts, die deze zomer van PSV naar FC Barcelona verhuisde, werd verkozen tot grootste talent bij de vrouwen.

Oud-trainer en voormalig bondscoach Louis van Gaal kreeg de Eredivisie Oeuvre Award.

Meer uit Voetbal

FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

58 minuten geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

1 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

2 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

3 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

9 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

11 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

12 uur geleden