Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-Feyenoorder Kökcü beste Eredivisievoetballer vorig seizoen

Oud-Feyenoorder Kökcü beste Eredivisievoetballer vorig seizoen

UTRECHT (ANP) - Orkun Kökcü is uitgeroepen tot beste voetballer van vorig seizoen in de Eredivisie. De oud-Feyenoorder, die dit seizoen uitkomt voor Benfica, versloeg in de verkiezing voormalige ploeggenoten Santiago Giménez en David Hancko, oud-PSV'er Xavi Simons (nu RB Leipzig) en voormalig FC Twente-speler Vaclav Cerny (nu VfL Wolfsburg).

"Ik ben hartstikke blij en trots dat ik deze prijs heb mogen winnen", zei de geëmotioneerde Kökcü, die de trofee uit handen van zijn ouders ontving. "Het zijn fantastische spelers die ook kans maakten op de prijs. Ik ben vooral blij om dit als een stempel op het afgelopen seizoen te hebben. Het zal voor altijd een speciaal plekje in mijn geheugen hebben."

Kökcü kende een uitstekend seizoen met Feyenoord, waarmee hij de eerste landstitel voor de Rotterdammers sinds 2017 veroverde. De 22-jarige aanvoerder maakte zelf acht treffers in 32 competitieduels. De Turkse international volgt oud-Ajacied Jurriën Timber op als beste speler van de Eredivisie.

Grootste talent

Bij de vrouwen won Fenna Kalma de prijs voor het tweede jaar op rij. De 23-jarige spits liet in de verkiezing Daphne van Domselaar, Tiny Hoekstra, Marisa Olislagers en Liz Rijsbergen achter zich. Kalma werd vorig jaar in dienst van FC Twente topscorer van de Vrouwen Eredivisie met dertig doelpunten. De aanvalster speelt inmiddels bij VfL Wolfsburg.

De 20-jarige Simons moest de prijs voor beste speler aan Kökcü laten, maar werd wel uitgeroepen tot grootste talent. De eveneens 20-jarige Esmee Brugts, die deze zomer van PSV naar FC Barcelona verhuisde, werd verkozen tot grootste talent bij de vrouwen.

Oud-trainer en voormalig bondscoach Louis van Gaal kreeg de Eredivisie Oeuvre Award.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

10 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

11 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

11 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

12 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

13 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

14 uur geleden