Oud-Feyenoorder Kökcü beste Eredivisievoetballer vorig seizoen
UTRECHT (ANP) - Orkun Kökcü is uitgeroepen tot beste voetballer van vorig seizoen in de Eredivisie. De oud-Feyenoorder, die dit seizoen uitkomt voor Benfica, versloeg in de verkiezing voormalige ploeggenoten Santiago Giménez en David Hancko, oud-PSV'er Xavi Simons (nu RB Leipzig) en voormalig FC Twente-speler Vaclav Cerny (nu VfL Wolfsburg).
"Ik ben hartstikke blij en trots dat ik deze prijs heb mogen winnen", zei de geëmotioneerde Kökcü, die de trofee uit handen van zijn ouders ontving. "Het zijn fantastische spelers die ook kans maakten op de prijs. Ik ben vooral blij om dit als een stempel op het afgelopen seizoen te hebben. Het zal voor altijd een speciaal plekje in mijn geheugen hebben."
Kökcü kende een uitstekend seizoen met Feyenoord, waarmee hij de eerste landstitel voor de Rotterdammers sinds 2017 veroverde. De 22-jarige aanvoerder maakte zelf acht treffers in 32 competitieduels. De Turkse international volgt oud-Ajacied Jurriën Timber op als beste speler van de Eredivisie.
Grootste talent
Bij de vrouwen won Fenna Kalma de prijs voor het tweede jaar op rij. De 23-jarige spits liet in de verkiezing Daphne van Domselaar, Tiny Hoekstra, Marisa Olislagers en Liz Rijsbergen achter zich. Kalma werd vorig jaar in dienst van FC Twente topscorer van de Vrouwen Eredivisie met dertig doelpunten. De aanvalster speelt inmiddels bij VfL Wolfsburg.
De 20-jarige Simons moest de prijs voor beste speler aan Kökcü laten, maar werd wel uitgeroepen tot grootste talent. De eveneens 20-jarige Esmee Brugts, die deze zomer van PSV naar FC Barcelona verhuisde, werd verkozen tot grootste talent bij de vrouwen.
Oud-trainer en voormalig bondscoach Louis van Gaal kreeg de Eredivisie Oeuvre Award.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
10 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 dag geleden