Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-FBI-directeur Comey beschuldigd van oproep tot moord op Trump

Oud-FBI-directeur Comey beschuldigd van oproep tot moord op Trump

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Secret Service onderzoekt voormalig FBI-directeur James Comey nadat hij donderdag zou hebben opgeroepen tot geweld tegen president Donald Trump, meldt minister Kristi Noem van Binnenlandse Veiligheid op X. "De in ongenade gevallen oud-FBI-directeur James Comey heeft zojuist opgeroepen tot moord op president Trump. Het ministerie van Binnenlandse Veiligheid en de Secret Service onderzoeken deze dreiging en zullen adequaat reageren."

In een inmiddels verwijderde Instagram-post had Comey een foto geplaatst van schelpen die in het zand gerangschikt waren in de vorm van de cijfers 8647. Het getal 86 wordt vaak in spreektaal gebruikt om iets weg te doen of iemand weg te sturen, bijvoorbeeld bij gerechten op het menu in restaurants. Trump is de 47e president van de Verenigde Staten.

Figuren uit de rechtse MAGA-beweging, zoals Noem en Trumps zoon Donald jr., concludeerden daaruit dat Comey met zijn post opriep de president te vermoorden. Comey zei in een reactie op X dat hij de foto slechts had geplaatst omdat hij dacht dat die een "politieke boodschap" bevatte. "Ik realiseerde me niet dat sommige mensen die cijfers associëren met geweld", schreef hij. "Ik keur geweld af en daarom heb ik de post verwijderd."

Comey werd in mei 2017 ontslagen door Trump, die toen net aan zijn eerste ambtstermijn was begonnen. Comey had destijds de leiding over een onderzoek naar mogelijke Russische inmenging in de Amerikaanse presidentsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

6 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

7 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

8 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

8 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

10 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

10 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

11 uur geleden