Oud-Eurocommissaris Oettinger aan de slag voor webwinkel Shein
SINGAPORE (ANP) - Modewebwinkel Shein heeft de voormalige Eurocommissaris Günther Oettinger ingehuurd als consultant. De Duitser adviseert het bedrijf over de omgang met regelgeving in de Europese Unie, zegt een woordvoerder tegen persbureau Bloomberg. Het van oorsprong Chinese internetbedrijf Shein is in korte tijd hard gegroeid, maar is omstreden bij mensenrechten- en milieuorganisaties.
Oettinger was binnen de Europese Commissie, de dagelijkse leiding van de EU, tot eind 2019 verantwoordelijk voor begrotingszaken. Eerder was de CDU-politicus Eurocommissaris voor Energie en Digitale Economie.
Zijn klus voor Shein komt op het moment dat de Europese Commissie de zogeheten ultra-fast fashion wil beperken waarmee de webwinkel marktaandeel wint in Europa. Het gaat daarbij om trendy kleding die in grote hoeveelheden goedkoop wordt verkocht en na enkele keren dragen bij het vuilnis eindigt. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen noemde dit in 2021 nog "vergif" om de milieuschade die dit veroorzaakt. Shein krijgt ook kritiek om vermeende slechte werkomstandigheden bij de productie van kleding die het bedrijf verkoopt.
Het werk van Oettinger na zijn carrière als Eurocommissaris oogstte eerder kritiek. In 2021 opende de Europese Ombudsman een onderzoek naar 'draaideuraffaires' waarbij EU-personeel overstapt naar een lobbyorganisatie, dat zich ook richtte op het dossier van Oettinger en zijn activiteiten voor de tabakslobby.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
3 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
5 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
5 uur geleden