Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-Eurocommissaris Oettinger aan de slag voor webwinkel Shein

Oud-Eurocommissaris Oettinger aan de slag voor webwinkel Shein

SINGAPORE (ANP) - Modewebwinkel Shein heeft de voormalige Eurocommissaris Günther Oettinger ingehuurd als consultant. De Duitser adviseert het bedrijf over de omgang met regelgeving in de Europese Unie, zegt een woordvoerder tegen persbureau Bloomberg. Het van oorsprong Chinese internetbedrijf Shein is in korte tijd hard gegroeid, maar is omstreden bij mensenrechten- en milieuorganisaties.

Oettinger was binnen de Europese Commissie, de dagelijkse leiding van de EU, tot eind 2019 verantwoordelijk voor begrotingszaken. Eerder was de CDU-politicus Eurocommissaris voor Energie en Digitale Economie.

Zijn klus voor Shein komt op het moment dat de Europese Commissie de zogeheten ultra-fast fashion wil beperken waarmee de webwinkel marktaandeel wint in Europa. Het gaat daarbij om trendy kleding die in grote hoeveelheden goedkoop wordt verkocht en na enkele keren dragen bij het vuilnis eindigt. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen noemde dit in 2021 nog "vergif" om de milieuschade die dit veroorzaakt. Shein krijgt ook kritiek om vermeende slechte werkomstandigheden bij de productie van kleding die het bedrijf verkoopt.

Het werk van Oettinger na zijn carrière als Eurocommissaris oogstte eerder kritiek. In 2021 opende de Europese Ombudsman een onderzoek naar 'draaideuraffaires' waarbij EU-personeel overstapt naar een lobbyorganisatie, dat zich ook richtte op het dossier van Oettinger en zijn activiteiten voor de tabakslobby.

Meer uit Financieel

Duitsland trekt 8 miljard uit voor extra klimaatmaatregelen

BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland heeft nieuwe plannen gepresenteerd om de CO2-uitstoot in te dammen, waarbij de regering in Berlijn 8 miljard euro extra uittrekt. Het geld is onder andere bedoeld voor de bouw van extra windmolens en subsidies voor de aanschaf van elektrische auto's. Experts zijn echter kritisch en betwijfelen dat het voldoende zal zijn.

2 minuten geleden
Tankpasaanbieder krijgt meer aanvragen vanwege duurdere brandstof

ROTTERDAM (ANP) - Tankpasaanbieder MKB Brandstof merkt dat tankpassen die automobilisten bij alle pompstations in Nederland kunnen gebruiken, veel populairder zijn geworden sinds de oorlog in het Midden-Oosten. Het bedrijf zegt sinds het uitbreken van dat conflict ruim 20 procent meer aanvragen te hebben ontvangen voor zogenoemde universele tankpassen.

1 uur geleden
Deskundige: gasvoorraden straks aanvullen tegen de 'hoofdprijs'

DEN HAAG (ANP) - Het aanvullen van de gasvoorraden voor komende winter zal gepaard gaan met zeer hoge kosten, vreest energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.

1 uur geleden
Honda en Sony stoppen met ontwikkeling elektrische auto's

TOKIO (ANP) - Honda Motor en Sony stoppen met de ontwikkeling en lancering van de elektrische auto's waaraan ze samen werkten. Dat meldt de joint venture van de autofabrikant en het technologieconcern, beide uit Japan, woensdag.

1 uur geleden
Wall Street opent flink hoger na koersverliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten geopend na de koersverliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun van berichten dat de Verenigde Staten Iran een plan hebben voorgelegd dat een einde aan de oorlog zou moeten maken.

1 uur geleden
Moederbedrijf webwinkel Temu verhoogt omzet, maar winst daalt

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese moederbedrijf van de grote webwinkel Temu, die ook in Nederland populair is, heeft in 2025 meer omzet geboekt. De opbrengsten van eigenaar PDD Holdings bedroegen ruim 431 miljard Chinese yuan, omgerekend bijna 54 miljard euro. Volgens PDD was die groei vooral te danken aan hogere inkomsten uit diensten rond onlinemarketing en transacties.

2 uur geleden
Energieleveranciers willen snel maatregelen tegen hoge rekeningen

DEN HAAG (ANP) - De branchevereniging van energieleveranciers wil dat het kabinet snel maatregelen neemt om te voorkomen dat huishoudens de energierekening niet meer kunnen betalen. Energie-Nederland roept het kabinet op nu een energiefonds op te richten, zodat huishoudens met een laag inkomen deze winter steun kunnen krijgen.

2 uur geleden