Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-Eurocommissaris Oettinger aan de slag voor webwinkel Shein

Oud-Eurocommissaris Oettinger aan de slag voor webwinkel Shein

SINGAPORE (ANP) - Modewebwinkel Shein heeft de voormalige Eurocommissaris Günther Oettinger ingehuurd als consultant. De Duitser adviseert het bedrijf over de omgang met regelgeving in de Europese Unie, zegt een woordvoerder tegen persbureau Bloomberg. Het van oorsprong Chinese internetbedrijf Shein is in korte tijd hard gegroeid, maar is omstreden bij mensenrechten- en milieuorganisaties.

Oettinger was binnen de Europese Commissie, de dagelijkse leiding van de EU, tot eind 2019 verantwoordelijk voor begrotingszaken. Eerder was de CDU-politicus Eurocommissaris voor Energie en Digitale Economie.

Zijn klus voor Shein komt op het moment dat de Europese Commissie de zogeheten ultra-fast fashion wil beperken waarmee de webwinkel marktaandeel wint in Europa. Het gaat daarbij om trendy kleding die in grote hoeveelheden goedkoop wordt verkocht en na enkele keren dragen bij het vuilnis eindigt. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen noemde dit in 2021 nog "vergif" om de milieuschade die dit veroorzaakt. Shein krijgt ook kritiek om vermeende slechte werkomstandigheden bij de productie van kleding die het bedrijf verkoopt.

Het werk van Oettinger na zijn carrière als Eurocommissaris oogstte eerder kritiek. In 2021 opende de Europese Ombudsman een onderzoek naar 'draaideuraffaires' waarbij EU-personeel overstapt naar een lobbyorganisatie, dat zich ook richtte op het dossier van Oettinger en zijn activiteiten voor de tabakslobby.

Meer uit Financieel

Personeelstekort in kinderopvang lijkt langzaam af te nemen

UTRECHT (ANP) - Het personeelstekort in de kinderopvang lijkt langzaam af te nemen. Dat meldt Kinderopvang werkt! in een arbeidsmarktpeiling waarover NU.nl eerder schreef. Toch zijn er ook zorgen omdat een deel van de tekorten al langere tijd speelt.

2 minuten geleden
JDE Peet's verhoogt opnieuw prijzen Douwe Egberts-koffie

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts en Pickwick, verhoogt opnieuw zijn prijzen. Dit bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. De krant wist de hand te leggen op een document dat supermarkten intern gebruiken bij prijsonderhandelingen. Daaruit bleek dat koffie in de winkel 15 tot 25 procent duurder zou kunnen worden.

1 uur geleden
Trump Mobile schrapt beweringen over 'Made in USA'-smartphone

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Trump Mobile, de nieuwe mobiele dienst die vorige week door de Trump Organization werd geïntroduceerd, heeft teksten verwijderd die oorspronkelijk beloofden dat hun eerste mobiele telefoon, de T1 Phone, in de VS wordt geproduceerd.

1 uur geleden
Forbes: Elon Musk ontslaat Tesla-bestuurder na daling verkopen

AUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft Tesla's hoofd van operaties in Noord-Amerika en Europa ontslagen, te midden van dalende verkoopcijfers in beide regio's en de afnemende populariteit van het elektrische automerk. Dat meldt zakentijdschrift Forbes op basis van ingewijden.

3 uur geleden
Air France-KLM wint flink op beurs na verbod staking door rechter

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Beleggers leken opgelucht over het besluit van de kortgedingrechter om de aangekondigde staking van grondpersoneel bij KLM op zaterdag te verbieden.

4 uur geleden
Amerikaanse handelstekort loopt op ondanks handelsbeleid Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse handelstekort is in mei onverwacht toegenomen door de grootste daling in export sinds het begin van de coronapandemie. Dat is een tegenvaller voor president Donald Trump die het handelstekort van de Verenigde Staten als een groot nadeel ziet en met zijn importheffingen probeert bedrijven te dwingen om meer productie in de VS zelf te doen.

5 uur geleden
Dollar zakt in waarde na gerucht over mogelijke opvolging Powell

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met kleine winsten aan de handel begonnen na nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie. Maar de waarde van de dollar liep duidelijk terug na een gerucht dat president Donald Trump overweegt om de opvolger van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell ruim voor het einde van diens termijn te benoemen.

5 uur geleden