Oud-Eurocommissaris Oettinger aan de slag voor webwinkel Shein
SINGAPORE (ANP) - Modewebwinkel Shein heeft de voormalige Eurocommissaris Günther Oettinger ingehuurd als consultant. De Duitser adviseert het bedrijf over de omgang met regelgeving in de Europese Unie, zegt een woordvoerder tegen persbureau Bloomberg. Het van oorsprong Chinese internetbedrijf Shein is in korte tijd hard gegroeid, maar is omstreden bij mensenrechten- en milieuorganisaties.
Oettinger was binnen de Europese Commissie, de dagelijkse leiding van de EU, tot eind 2019 verantwoordelijk voor begrotingszaken. Eerder was de CDU-politicus Eurocommissaris voor Energie en Digitale Economie.
Zijn klus voor Shein komt op het moment dat de Europese Commissie de zogeheten ultra-fast fashion wil beperken waarmee de webwinkel marktaandeel wint in Europa. Het gaat daarbij om trendy kleding die in grote hoeveelheden goedkoop wordt verkocht en na enkele keren dragen bij het vuilnis eindigt. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen noemde dit in 2021 nog "vergif" om de milieuschade die dit veroorzaakt. Shein krijgt ook kritiek om vermeende slechte werkomstandigheden bij de productie van kleding die het bedrijf verkoopt.
Het werk van Oettinger na zijn carrière als Eurocommissaris oogstte eerder kritiek. In 2021 opende de Europese Ombudsman een onderzoek naar 'draaideuraffaires' waarbij EU-personeel overstapt naar een lobbyorganisatie, dat zich ook richtte op het dossier van Oettinger en zijn activiteiten voor de tabakslobby.
Meer uit Financieel
BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
3 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.
3 uur geleden