Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-eigenaren Yukos: Rusland moet nog eens 5 miljard terugbetalen

Oud-eigenaren Yukos: Rusland moet nog eens 5 miljard terugbetalen

DEN HAAG (ANP) - De voormalige eigenaren van het olie- en gasconcern Yukos zeggen een nieuwe overwinning te hebben behaald in hun strijd tegen de Russische staat. Het Permanente Hof van Arbitrage in Den Haag heeft geoordeeld dat Rusland nog eens 5 miljard dollar moet betalen aan Yukos Capital, zo meldt de stichting die opkomt voor de belangen van voormalige aandeelhouders van het energieconcern.

Het Permanente Hof van Arbitrage kon niet direct reageren op vragen van het ANP. Vaak blijven arbitragezaken, waarbij buiten een rechter om een conflict wordt beslecht, vertrouwelijk.

Volgens de Yukos Foundation, opgericht om buitenlandse bezittingen van Yukos te beschermen, is Rusland door arbiters verplicht de schade te vergoeden voor de inbeslagname van leningen van Yukos Capital aan het moederbedrijf Yukos Oil. Die portefeuille aan leningen zou onterecht zijn afgepakt van Yukos.

Schadevergoeding

Het is een nieuwe overwinning van oud-aandeelhouders van Yukos. Eerder oordeelde het gerechtshof in Den Haag al dat Rusland de voormalige eigenaren 50 miljard dollar moeten betalen als schadevergoeding voor de nationalisatie van Yukos.

Yukos was een van de grootste olie- en gasmaatschappijen van Rusland. Het bedrijf werd begin deze eeuw genationaliseerd na de arrestatie en veroordeling van zijn eigenaar Michail Chodorkovski, die wegens fraude en belastingontduiking achter de tralies verdween. Critici vonden dat het proces tegen Chodorkovski, die een bekend tegenstander was van president Vladimir Poetin, politiek gemotiveerd was.

Chodorkovski zat jaren opgesloten in een Siberisch strafkamp totdat hij in 2013 vervroegd vrij kwam. Hij verblijft tegenwoordig in Londen.

Meer uit Financieel

G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

37 minuten geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

43 minuten geleden
Live Nation treft schikking met VS over Ticketmaster

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.

1 uur geleden
Ook Wall Street zakt door sterk stijgende olieprijs

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager begonnen. Net als in Europa en Azië maken ook Amerikaanse beleggers zich zorgen over de sterk stijgende olieprijs door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de tweede week is ingegaan. De hogere energiekosten dreigen de inflatie weer aan te jagen, de economische groei af te remmen en de winsten van veel bedrijven onder druk te zetten.

1 uur geleden
TenneT wil dat overheid vol stroomnet aanpakt met stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT wil dat het nieuwe kabinet helpt de problemen op het volle stroomnet op te lossen door bij maatregelen ook plannen tegen de stikstofproblematiek mee te nemen. Topvrouw Manon van Beek van TenneT hoopt op een geïntegreerde aanpak van beide problemen. "Zonder stikstofruimte kun je het elektriciteitsnet niet uitbreiden", zei ze maandag tijdens een persbijeenkomst over de resultaten over 2025.

2 uur geleden
Bakkerijen merken stijgende graanprijzen niet direct

DEN HAAG (ANP) - Bakkerijen zullen de stijgende graanprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten niet direct merken, verwachten brancheorganisaties. Bakkers en leveranciers werken vaak met contracten, zegt directeur Marie-Hélène Zengerink van branchevereniging van ambachtelijke bakkers NBOV. "Daardoor werken veranderingen op de graanmarkt meestal niet direct door in de dagelijkse praktijk van de bakkerij en worden effecten vaak pas zichtbaar wanneer nieuwe contracten ingaan."

3 uur geleden
Hamsteraars met jerrycan bij pompstations, meer drukte verwacht

VOORBURG (ANP) - Pompstationhouders merken dat automobilisten sterk inspelen op de snel stijgende prijzen van benzine en diesel. Begin vorige week, vlak na het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, was er al een extra toestroom van mensen die hun auto nog even tegen een lagere prijs wilden voltanken. Branchevereniging Drive verwacht de komende dagen weer extra drukte, omdat deze tanks inmiddels waarschijnlijk zijn leeggereden.

3 uur geleden