Oud-doelmannen Oranje begrijpen niets van keeperskeuzes Van Gaal
ZEIST (ANP) - Sander Westerveld en Ed de Goeij, voormalig doelmannen van het Nederlands elftal, hebben met verbazing gereageerd op de keeperskeuzes van bondscoach Louis van Gaal en keeperstrainer Frans Hoek voor het komende WK. "Ik snap er nog steeds niets van", zegt Sander Westerveld, die met Oranje meedeed aan de EK's van 2000 en 2004. Bij beide toernooien was Edwin van der Sar eerste doelman.
Van de vijf keepers in de voorselectie was het voor Westerveld in twee gevallen zeker dat ze mee zouden gaan naar het WK: Jasper Cillessen en Mark Flekken. Maar uitgerekend de doelmannen van NEC en SC Freiburg blijven thuis. Justin Bijlow (Feyenoord), Remko Pasveer (Ajax) en Andries Noppert (sc Heerenveen) krijgen de voorkeur.
"Cillessen was voor mij de nummer 1, als keeper met veruit de meeste ervaring. En Flekken is de vaste doelman van de nummer 3 in Duitsland. De Bundesliga is wel een wat hoger niveau dan de Eredivisie. In Duitsland vinden ze ook dat hij moet keepen in Oranje", zegt de 48-jarige Westerveld.
Vreemd
De oud-doelman van onder meer FC Twente, Vitesse en Liverpool vindt dat Van Gaal zichzelf tegenspreekt. "Eerst zegt hij dat Cillessen wel goed in de groep ligt en ook prima als nummer 2 mee zou kunnen. Daarna zegt hij dat vorm bepalend is en dat Cillessen nu niet in vorm is. Vervolgens geeft hij aan dat Pasveer nu ook niet in vorm is. Dat maakt de keuze vreemd."
Ook De Goeij, basisspeler bij het WK van 1994 en reserve bij de EK's van 1996 en 2000 en het WK van 1998, keek even raar op toen Van Gaal zijn selectie bekendmaakte. "Waarom zat hij er in de interlandperiode in september wel bij en Bijlow niet en is het nu precies andersom? Ik heb ook niet kunnen constateren dat Cillessen achter elkaar fouten heeft gemaakt de laatste tijd", zegt de voormalig Feyenoorder.
Strafschoppen
Noppert, die nog geen interland speelde, gaat wel mee en is mogelijk de doelman die wordt ingezet in de knock-outfase bij strafschoppen, een rol die bij het WK van 2014 was weggelegd voor Tim Krul. Noppert heeft in het verleden nog maar weinig strafschoppen gestopt. Westerveld: "Als je dan als Van Gaal zegt dat je er alles aan doet om wereldkampioen te worden, dan moet je gewoon Krul weer meenemen. Kijk maar naar zijn cijfers." Krul ontbreekt in de groep omdat hij in september niet vanuit Engeland naar Nederland wilde komen voor een soort testdag voor de keepers.
De Goeij en Westerveld zeggen niet te weten wie nu gaat keepen. "Misschien laten ze het nu afhangen van de wedstrijd en heb je tweede wedstrijd een andere doelman dan de eerste. Het is misschien wel goed voor de concurrentiestrijd nu, dat iedereen scherp blijft. Maar zelf vond ik het wel fijn dat je vooraf je rol kende en wist waar je aan toe was", aldus De Goeij.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetbalbond (CBF) heeft het maandag opgenomen voor de Braziliaanse scheidsrechter Raphaël Claus, die de Amerikaan Folarin Balogun rood gaf in de WK-wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. Hij deed dat na ingrijpen van de VAR, die zag dat de aanvaller op het onderbeen van Tarik Muharemović was gaan staan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft het beroep van de Belgische voetbalbond (KBVB) over het mogen meespelen van Folarin Balogun niet-ontvankelijk verklaard. De Amerikaanse aanvaller kan daarom spelen in de wedstrijd in de achtste finale van de Verenigde Staten tegen België, die plaatsvindt in de nacht van maandag op dinsdag.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB schaart zich achter de reactie van de UEFA, die vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun. Dat laat de Nederlandse voetbalbond in tweede instantie weten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft maandag bevestigd dat hij een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gevoerd over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. De Zwitser zegt dat hij Trump heeft verteld dat de disciplinaire commissie van de wereldvoetbalbond "onafhankelijk" opereert.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft met FIFA-baas Gianni Infantino gesproken over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. Dat bevestigde hij tijdens een persconferentie.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB heeft van wereldvoetbalbond FIFA te horen gekregen dat een beroep tegen het opheffen van de schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun niet ontvankelijk wordt verklaard.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB noemt het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun een opmerkelijke beslissing. "We beseffen dat dit voor Belgische spelers, staf en supporters een ingrijpende beslissing is", reageert de Nederlandse voetbalbond. "Tegelijkertijd kennen wij niet alle feiten en de volledige context. Het gaat om een procedure tussen FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond. Daarom verwijzen wij voor een inhoudelijke reactie naar FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond."
9 uur geleden