Oud-doelman Stuy: record blijft eigenlijk in mijn handen
VELSERBROEK (ANP) - Heinz Stuy dreigt na bijna 50 jaar zijn record kwijt te raken. De doelman van Ajax hield in het jaar 1971 liefst 31 wedstrijden de 'nul'. Marco Bizot van AZ staat sinds afgelopen woensdag op gelijke hoogte. Zaterdag kan hij bij Sparta Rotterdam Stuy passeren. "Maar eigenlijk blijft het record gewoon in mijn handen. Nu spelen ze zoveel wedstrijden in allerlei competities, ook tegen kleine clubs. Kijk naar de duels van AZ tegen Astana. Dan is het toch een stuk makkelijker", aldus Stuy.
Het is niet voor het eerst dat Stuy een record kwijt kan raken. Een filmploeg volgde de voormalige keeper bijna 11 jaar geleden in het stadion van AZ. De Argentijn Sergio Romero kon in de thuiswedstrijd van de Alkmaarders tegen Willem II Stuy passeren als het ging om het aantal minuten zonder tegendoelpunt. Stuy kwam in het seizoen 1970-1971 tot 1082 achtereenvolgende minuten. Willem II scoorde echter al na 16 minuten, waardoor Romero het record misliep. "Toen heb ik de bos bloemen die we bij ons hadden maar aan die speler van Willem II gegeven in plaats van aan Romero", aldus Stuy, daarmee doelend op Saïd Boutahar.
De oud-Ajacied had in 1971 nog vaker de 'nul' kunnen houden, zegt hij. Stuy weet zich de thuiswedstrijd tegen Feyenoord in het Olympisch Stadion nog goed te herinneren. "Dat was op zaterdag, vier dagen voor de finale van de Europa Cup 1 van ons tegen Panathinaikos. Piet Keizer geloofde het al vrij snel en ging naar de kant om zich te sparen voor de finale", zegt Stuy.
Keizer opende in de 11e minuut de score en liet zich in de 12e minuut vervangen. Feyenoord sloeg na rust drie keer toe: 1-3. "Ove Kindvall scoorde als eerste", herinnert Stuy zich. "Ik weet ook nog dat ik vaak vrij ver voor mijn doel stond en mee voetbalde. Rinus Michels was daar niet zo blij mee en zei dat dat tegen Panathinaikos toch echt niet de bedoeling was."
Stuy en zijn toenmalige trainer maakten een afspraak. "Als ik tegen Panathinaikos de nul zou houden, zou ik daarna in de laatste competitiewedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de spits mogen spelen." En zo geschiedde. Ajax won de finale van de Grieken met 2-0. Ajax, dat de titel dat seizoen aan Feyenoord moest laten, had tegen Go Ahead echter zoveel geblesseerde spelers dat Stuy aanbood toch maar gewoon te keepen. "Maar daar wilde Michels niets van weten. Afspraak was afspraak", aldus Stuy, die de gehele wedstrijd in de voorhoede stond. Hij vergeet de reactie van Barry Hughes, de toenmalige trainer van Go Ahead, niet snel. "Hij is een keeper, dit is ongelooflijk", stamelde de Brit. Go Ahead won met 4-1.
Stuy gaat de wedstrijd tussen Sparta en AZ zaterdag thuis volgen. Bizot mag zijn record best afpakken, zegt hij. "Ik ben bijna 75 jaar. Straks neem ik het mijn graf nog mee in. Laat iemand anders het maar overnemen."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
2 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
3 uur geleden