Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-doelman Stuy: record blijft eigenlijk in mijn handen

Oud-doelman Stuy: record blijft eigenlijk in mijn handen

VELSERBROEK (ANP) - Heinz Stuy dreigt na bijna 50 jaar zijn record kwijt te raken. De doelman van Ajax hield in het jaar 1971 liefst 31 wedstrijden de 'nul'. Marco Bizot van AZ staat sinds afgelopen woensdag op gelijke hoogte. Zaterdag kan hij bij Sparta Rotterdam Stuy passeren. "Maar eigenlijk blijft het record gewoon in mijn handen. Nu spelen ze zoveel wedstrijden in allerlei competities, ook tegen kleine clubs. Kijk naar de duels van AZ tegen Astana. Dan is het toch een stuk makkelijker", aldus Stuy.

Het is niet voor het eerst dat Stuy een record kwijt kan raken. Een filmploeg volgde de voormalige keeper bijna 11 jaar geleden in het stadion van AZ. De Argentijn Sergio Romero kon in de thuiswedstrijd van de Alkmaarders tegen Willem II Stuy passeren als het ging om het aantal minuten zonder tegendoelpunt. Stuy kwam in het seizoen 1970-1971 tot 1082 achtereenvolgende minuten. Willem II scoorde echter al na 16 minuten, waardoor Romero het record misliep. "Toen heb ik de bos bloemen die we bij ons hadden maar aan die speler van Willem II gegeven in plaats van aan Romero", aldus Stuy, daarmee doelend op Saïd Boutahar.

De oud-Ajacied had in 1971 nog vaker de 'nul' kunnen houden, zegt hij. Stuy weet zich de thuiswedstrijd tegen Feyenoord in het Olympisch Stadion nog goed te herinneren. "Dat was op zaterdag, vier dagen voor de finale van de Europa Cup 1 van ons tegen Panathinaikos. Piet Keizer geloofde het al vrij snel en ging naar de kant om zich te sparen voor de finale", zegt Stuy.

Keizer opende in de 11e minuut de score en liet zich in de 12e minuut vervangen. Feyenoord sloeg na rust drie keer toe: 1-3. "Ove Kindvall scoorde als eerste", herinnert Stuy zich. "Ik weet ook nog dat ik vaak vrij ver voor mijn doel stond en mee voetbalde. Rinus Michels was daar niet zo blij mee en zei dat dat tegen Panathinaikos toch echt niet de bedoeling was."

Stuy en zijn toenmalige trainer maakten een afspraak. "Als ik tegen Panathinaikos de nul zou houden, zou ik daarna in de laatste competitiewedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de spits mogen spelen." En zo geschiedde. Ajax won de finale van de Grieken met 2-0. Ajax, dat de titel dat seizoen aan Feyenoord moest laten, had tegen Go Ahead echter zoveel geblesseerde spelers dat Stuy aanbood toch maar gewoon te keepen. "Maar daar wilde Michels niets van weten. Afspraak was afspraak", aldus Stuy, die de gehele wedstrijd in de voorhoede stond. Hij vergeet de reactie van Barry Hughes, de toenmalige trainer van Go Ahead, niet snel. "Hij is een keeper, dit is ongelooflijk", stamelde de Brit. Go Ahead won met 4-1.

Stuy gaat de wedstrijd tussen Sparta en AZ zaterdag thuis volgen. Bizot mag zijn record best afpakken, zegt hij. "Ik ben bijna 75 jaar. Straks neem ik het mijn graf nog mee in. Laat iemand anders het maar overnemen."

Meer uit Voetbal

Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

2 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

10 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

10 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

10 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

11 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

11 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

12 uur geleden