Oud-doelman Schrijvers op 75-jarige leeftijd overleden
ERMELO (ANP) - Oud-doelman Piet Schrijvers is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt een woordvoerder van FC Twente, een van de clubs waarvoor Schrijvers voetbalde. Hij stond ook onder de lat bij onder meer Ajax en PEC Zwolle en speelde 46 interlands voor het Nederlands elftal, waarmee hij zowel in 1974 (als reserve) als in 1978 de WK-finale verloor. Enkele jaren geleden werd bekend dat Schrijvers de ziekte van Alzheimer had.
De doelman kreeg in zijn Ajax-jaren de bijnaam 'De Beer van de Meer', een verwijzing naar zijn imposante verschijning in het toenmalige stadion van Ajax.
De eerste profclub van Schrijvers was DWS, waar hij tweede keeper werd achter Jan Jongbloed. De twee zouden jaren later op het WK van 1974 in West-Duitsland en van Argentinië in 1978 opnieuw om de plek van eerste doelman strijden.
In 1968 haalde trainer Kees Rijvers hem naar FC Twente. In Enschede beleefde Schrijvers zijn definitieve doorbraak. Als semi-prof, want Schrijvers werkte ook bij de betoncentrale. In 1972 eindigde de club het seizoen met 13 tegentreffers, waarmee Schrijvers de minst gepasseerde doelman van de eredivisie werd. Jaren later zei hij over zijn Twentse periode: "dat was mijn mooiste tijd".
Schrijvers debuteerde in 1971 in het Nederlands elftal, al was hij meestal de tweede man achter Jan van Beveren. Toen deze afviel voor het WK van 1974 kreeg Jongbloed vrij onverwacht de voorkeur boven Schrijvers.
Van 1974 tot 1983 kwam Schrijvers uit voor Ajax, waarmee hij vijf keer de nationale titel veroverde. Op het WK 1978 kreeg Jongbloed opnieuw de voorkeur in Oranje, maar heroverde Schrijvers al snel zijn basisplaats. Door een blessure miste hij de finale tegen Argentinië
De doelman ging in zijn nadagen nog naar PEC Zwolle, waar hij zijn loopbaan afsloot met de bijnamen 'de Bolle van Zwolle' en 'het lek van PEC'. Daarna was Schrijvers nog jarenlang actief als (keepers-)trainer bij meerdere clubs, al maakte hij in die hoedanigheid minder naam dan als doelman.
In 2019 maakte schrijver Yoeri van den Busken bij de presentatie van de biografie van Schrijvers bekend dat de oud-keeper aan alzheimer leed. "De blessure op het WK van 1978, Piet heeft er geen herinnering meer aan", aldus de schrijver.
Meer uit Voetbal
ARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman vindt dat Donyell Malen bij het Nederlands elftal voorlopig het vertrouwen verdient. Dat zei de bondscoach kort voor het begin van de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Japan bij de NOS.
51 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn er niet in geslaagd de World Cup of Darts te winnen. Het Nederlandse duo boog in Frankfurt in de finale voor Engeland en verloor met 10-5 in legs. Het Engelse team bestond uit de nummers 1 en 2 van de wereld: Luke Littler en Luke Humphries.
53 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Curaçao kan ondanks een forse 7-1-nederlaag tegen Duitsland terugkijken op een bijzonder debuut op het WK voetbal als kleinste deelnemer ooit. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat wilde zich strijdvaardig opstellen en zich presenteren aan de wereld. Dat is gelukt. Curaçao hield 38 minuten lang gelijke tred met de viervoudig wereldkampioen. Daarna was Die Mannschaft van Julian Nagelsmann een paar klassen te goed voor The Blue Wave.
55 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Curaçao heeft zijn eerste wedstrijd ooit op een WK voetbal met 7-1 verloren van Duitsland. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat werd in het met 68.000 toeschouwers gevulde Houston Stadium gesteund door duizenden fans.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe beginnen met Japan aan de eerste wedstrijd tegen het Nederlands elftal op het WK voetbal. De spits en verdediger van Feyenoord staan om 22.00 uur aan de aftrap in het Dallas Stadium.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de eerste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap voetbal tegen Japan met Donyell Malen in het basiselftal. De 27-jarige aanvaller van AS Roma krijgt in de punt van de aanval de voorkeur boven Memphis Depay, die in het Dallas Stadium in Arlington op de reservebank zit.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Livano Comenencia heeft het eerste doelpunt ooit voor Curaçao op het WK gemaakt. Hij bracht in de 21e minuut de gelijkmaker (1-1) op zijn naam in de eerste groepswedstrijd tegen Duitsland. De Duitsers kwamen eerder via Felix Nmecha op voorsprong.
3 uur geleden