Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-doelman Schrijvers op 75-jarige leeftijd overleden

Oud-doelman Schrijvers op 75-jarige leeftijd overleden

ERMELO (ANP) - Oud-doelman Piet Schrijvers is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt een woordvoerder van FC Twente, een van de clubs waarvoor Schrijvers voetbalde. Hij stond ook onder de lat bij onder meer Ajax en PEC Zwolle en speelde 46 interlands voor het Nederlands elftal, waarmee hij zowel in 1974 (als reserve) als in 1978 de WK-finale verloor. Enkele jaren geleden werd bekend dat Schrijvers de ziekte van Alzheimer had.

De doelman kreeg in zijn Ajax-jaren de bijnaam 'De Beer van de Meer', een verwijzing naar zijn imposante verschijning in het toenmalige stadion van Ajax.

De eerste profclub van Schrijvers was DWS, waar hij tweede keeper werd achter Jan Jongbloed. De twee zouden jaren later op het WK van 1974 in West-Duitsland en van Argentinië in 1978 opnieuw om de plek van eerste doelman strijden.

In 1968 haalde trainer Kees Rijvers hem naar FC Twente. In Enschede beleefde Schrijvers zijn definitieve doorbraak. Als semi-prof, want Schrijvers werkte ook bij de betoncentrale. In 1972 eindigde de club het seizoen met 13 tegentreffers, waarmee Schrijvers de minst gepasseerde doelman van de eredivisie werd. Jaren later zei hij over zijn Twentse periode: "dat was mijn mooiste tijd".

Schrijvers debuteerde in 1971 in het Nederlands elftal, al was hij meestal de tweede man achter Jan van Beveren. Toen deze afviel voor het WK van 1974 kreeg Jongbloed vrij onverwacht de voorkeur boven Schrijvers.

Van 1974 tot 1983 kwam Schrijvers uit voor Ajax, waarmee hij vijf keer de nationale titel veroverde. Op het WK 1978 kreeg Jongbloed opnieuw de voorkeur in Oranje, maar heroverde Schrijvers al snel zijn basisplaats. Door een blessure miste hij de finale tegen Argentinië

De doelman ging in zijn nadagen nog naar PEC Zwolle, waar hij zijn loopbaan afsloot met de bijnamen 'de Bolle van Zwolle' en 'het lek van PEC'. Daarna was Schrijvers nog jarenlang actief als (keepers-)trainer bij meerdere clubs, al maakte hij in die hoedanigheid minder naam dan als doelman.

In 2019 maakte schrijver Yoeri van den Busken bij de presentatie van de biografie van Schrijvers bekend dat de oud-keeper aan alzheimer leed. "De blessure op het WK van 1978, Piet heeft er geen herinnering meer aan", aldus de schrijver.

Meer uit Voetbal

Fiorentina haalt na slechte seizoensstart Vanoli terug als coach

FLORENCE (ANP/RTR) - Paolo Vanoli keert terug als trainer van Fiorentina. Hij is de opvolger van Fabio Grosso, die in juni werd aangesteld als opvolger van Vanoli. Grosso werd maandag, na drie nederlagen in de eerste drie competitiewedstrijden, alweer ontslagen.

16 minuten geleden
FC Utrecht identificeert eerste verdachten na gestaakt duel

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.

2 uur geleden
Go Ahead laat fans restant gestaakt duel in supportershome kijken

DEVENTER (ANP) - Supporters van Go Ahead Eagles kunnen het restant van de gestaakte wedstrijd tegen FC Utrecht in het supportershome van de club bekijken. Dat melden de Deventenaren maandag.

6 uur geleden
NAC Breda ontslaat Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft trainer Carl Hoefkens ontslagen. Dat besluit volgt drie dagen na de nederlaag van 4-2 bij RKC Waalwijk in de eerste divisie. NAC, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, heeft na vijf speelronden 7 punten.

6 uur geleden
Ook Belgische voetbalbond zegt vertrouwen op in Infantino

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB zegt in navolging van veel andere Europese bonden nadrukkelijk het vertrouwen op in FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De bond bevestigde in een maandag uitgebrachte persverklaring geen steun te verlenen aan de kandidatuur van Infantino voor een nieuwe termijn als voorzitter van de mondiale bond.

9 uur geleden
FC Barcelona neemt extra maatregelen voor thuisduel met Feyenoord

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona neemt extra veiligheidsmaatregelen rond de thuiswedstrijd van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje wil voorkomen dat fans van de club uit Rotterdam op tribunes zitten die bestemd zijn voor de aanhang van de thuisclub.

10 uur geleden
Media: Feyenoord niet akkoord over recordtransfer van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa lijkt Feyenoord toch niet te verlaten voor Al-Ittihad. Beide clubs hebben vooralsnog geen akkoord bereikt over de betalingsvoorwaarden, zo meldden veel media.

22 uur geleden