Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-doelman Schrijvers op 75-jarige leeftijd overleden

Oud-doelman Schrijvers op 75-jarige leeftijd overleden

ERMELO (ANP) - Oud-doelman Piet Schrijvers is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt een woordvoerder van FC Twente, een van de clubs waarvoor Schrijvers voetbalde. Hij stond ook onder de lat bij onder meer Ajax en PEC Zwolle en speelde 46 interlands voor het Nederlands elftal, waarmee hij zowel in 1974 (als reserve) als in 1978 de WK-finale verloor. Enkele jaren geleden werd bekend dat Schrijvers de ziekte van Alzheimer had.

De doelman kreeg in zijn Ajax-jaren de bijnaam 'De Beer van de Meer', een verwijzing naar zijn imposante verschijning in het toenmalige stadion van Ajax.

De eerste profclub van Schrijvers was DWS, waar hij tweede keeper werd achter Jan Jongbloed. De twee zouden jaren later op het WK van 1974 in West-Duitsland en van Argentinië in 1978 opnieuw om de plek van eerste doelman strijden.

In 1968 haalde trainer Kees Rijvers hem naar FC Twente. In Enschede beleefde Schrijvers zijn definitieve doorbraak. Als semi-prof, want Schrijvers werkte ook bij de betoncentrale. In 1972 eindigde de club het seizoen met 13 tegentreffers, waarmee Schrijvers de minst gepasseerde doelman van de eredivisie werd. Jaren later zei hij over zijn Twentse periode: "dat was mijn mooiste tijd".

Schrijvers debuteerde in 1971 in het Nederlands elftal, al was hij meestal de tweede man achter Jan van Beveren. Toen deze afviel voor het WK van 1974 kreeg Jongbloed vrij onverwacht de voorkeur boven Schrijvers.

Van 1974 tot 1983 kwam Schrijvers uit voor Ajax, waarmee hij vijf keer de nationale titel veroverde. Op het WK 1978 kreeg Jongbloed opnieuw de voorkeur in Oranje, maar heroverde Schrijvers al snel zijn basisplaats. Door een blessure miste hij de finale tegen Argentinië

De doelman ging in zijn nadagen nog naar PEC Zwolle, waar hij zijn loopbaan afsloot met de bijnamen 'de Bolle van Zwolle' en 'het lek van PEC'. Daarna was Schrijvers nog jarenlang actief als (keepers-)trainer bij meerdere clubs, al maakte hij in die hoedanigheid minder naam dan als doelman.

In 2019 maakte schrijver Yoeri van den Busken bij de presentatie van de biografie van Schrijvers bekend dat de oud-keeper aan alzheimer leed. "De blessure op het WK van 1978, Piet heeft er geen herinnering meer aan", aldus de schrijver.

Meer uit Voetbal

FIFA: alle gekwalificeerde landen zijn bij WK vrouwen onder 20

ZÜRICH (ANP) - Alle landen die zich hebben gekwalificeerd voor het wereldkampioenschap voetbal voor vrouwen onder 20 in september zullen aan het toernooi meedoen. Dat meldt een woordvoerder van wereldvoetbalbond FIFA woensdag aan het ANP. Dat zou betekenen dat de boycot door de Europese voetbalbond UEFA van alle competities van de FIFA van tafel is.

23 minuten geleden
Ook Italiaanse voetbalbond niet achter herverkiezing Infantino

ROME (ANP/BELGA) - In navolging van meerdere Europese voetbalbonden heeft ook de Italiaanse bond (FIGC) aangekondigd niet achter de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino in maart te staan. De Zwitser ligt onder vuur na zijn inmiddels ingetrokken voorstel om een commerciële organisatie voor de FIFA-toernooirechten op te richten en 20 procent daarvan aan particuliere investeerders te verkopen.

2 uur geleden
Ajax-coach ziet vleugelspits Tsygankov als gewenste versterking

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is zeer gecharmeerd van Viktor Tsygankov, de buitenspeler uit Oekraïne die Ajax deze week nog wil aantrekken.

3 uur geleden
Reuters: UEFA op het punt om FIFA-boycot in te trekken

NYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA staat op het punt om de boycot van alle competities van de FIFA in te trekken. Dat meldt persbureau Reuters woensdag op basis van anonieme bronnen. De UEFA zou toezeggingen hebben gekregen van de FIFA rond het omstreden investeringsplan dat leidde tot de boycot.

4 uur geleden
Sterling aangeklaagd voor gevaarlijk rijden en bezit lachgas

LONDEN (ANP/RTR) - Voetballer Raheem Sterling is aangeklaagd voor gevaarlijk rijden, het bezit van lachgas, een onrechtmatige inhaalactie en het weigeren van een ademtest. Dat meldt een woordvoerder van de politie van Hampshire & Isle of Wight.

4 uur geleden
City betaalt 100 miljoen euro voor middenvelder Bouaddi van Lille

LILLE (ANP/AFP) - Manchester City heeft de komst van Ayyoub Bouaddi afgerond. De 18-jarige middenvelder vertrekt bij Lille en heeft zijn handtekening onder een vijfjarig contract gezet.

6 uur geleden
Feyenoord neemt na vuurwerkgeweld geen fans mee naar NEC en PEC

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord neemt geen supporters mee naar de komende uitduels met NEC en PEC Zwolle. De leiding van de club heeft deze maatregel genomen na het vuurwerkgeweld van afgelopen zondag in het uitduel met SC Cambuur, waarbij zeven fans van de thuisploeg gewond raakten.

7 uur geleden