Oud-doelman Schrijvers op 75-jarige leeftijd overleden
ERMELO (ANP) - Oud-doelman Piet Schrijvers is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt een woordvoerder van FC Twente, een van de clubs waarvoor Schrijvers voetbalde. Hij stond ook onder de lat bij onder meer Ajax en PEC Zwolle en speelde 46 interlands voor het Nederlands elftal, waarmee hij zowel in 1974 (als reserve) als in 1978 de WK-finale verloor. Enkele jaren geleden werd bekend dat Schrijvers de ziekte van Alzheimer had.
De doelman kreeg in zijn Ajax-jaren de bijnaam 'De Beer van de Meer', een verwijzing naar zijn imposante verschijning in het toenmalige stadion van Ajax.
De eerste profclub van Schrijvers was DWS, waar hij tweede keeper werd achter Jan Jongbloed. De twee zouden jaren later op het WK van 1974 in West-Duitsland en van Argentinië in 1978 opnieuw om de plek van eerste doelman strijden.
In 1968 haalde trainer Kees Rijvers hem naar FC Twente. In Enschede beleefde Schrijvers zijn definitieve doorbraak. Als semi-prof, want Schrijvers werkte ook bij de betoncentrale. In 1972 eindigde de club het seizoen met 13 tegentreffers, waarmee Schrijvers de minst gepasseerde doelman van de eredivisie werd. Jaren later zei hij over zijn Twentse periode: "dat was mijn mooiste tijd".
Schrijvers debuteerde in 1971 in het Nederlands elftal, al was hij meestal de tweede man achter Jan van Beveren. Toen deze afviel voor het WK van 1974 kreeg Jongbloed vrij onverwacht de voorkeur boven Schrijvers.
Van 1974 tot 1983 kwam Schrijvers uit voor Ajax, waarmee hij vijf keer de nationale titel veroverde. Op het WK 1978 kreeg Jongbloed opnieuw de voorkeur in Oranje, maar heroverde Schrijvers al snel zijn basisplaats. Door een blessure miste hij de finale tegen Argentinië
De doelman ging in zijn nadagen nog naar PEC Zwolle, waar hij zijn loopbaan afsloot met de bijnamen 'de Bolle van Zwolle' en 'het lek van PEC'. Daarna was Schrijvers nog jarenlang actief als (keepers-)trainer bij meerdere clubs, al maakte hij in die hoedanigheid minder naam dan als doelman.
In 2019 maakte schrijver Yoeri van den Busken bij de presentatie van de biografie van Schrijvers bekend dat de oud-keeper aan alzheimer leed. "De blessure op het WK van 1978, Piet heeft er geen herinnering meer aan", aldus de schrijver.
Meer uit Voetbal
BREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.
3 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
8 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
8 uur geleden