Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-doelman Jan Jongbloed op 82-jarige leeftijd overleden

Oud-doelman Jan Jongbloed op 82-jarige leeftijd overleden

ARNHEM (ANP) - Oud-doelman Jan Jongbloed is op 82-jarige leeftijd overleden. Zijn voormalige club Vitesse heeft dit na contact met de familie bevestigd naar aanleiding van een bericht van sportzender ESPN. Hij werkte in het verleden bij Vitesse als assistent-trainer en interim-coach. Hij was al geruime tijd ziek.

Jongbloed was bij het WK in 1974 en 1978 doelman van het Nederlands elftal, waarbij Oranje twee keer de finale verloor. In totaal kwam hij 24 keer uit voor Oranje. Hij stond als keeper onder de lat bij DWS, FC Amsterdam, Roda JC en Go Ahead Eagles. Jongbloed maakte naam als "meevoetballende" keeper omdat hij tijdens de wedstrijden buiten het strafschopgebied kwam. Hij staat in de recordboeken als de oudste speler in een wedstrijd in de Eredivisie. In september 1985 verdedigde hij op 44-jarige leeftijd het doel van Go Ahead Eagles. Jongbloed staat tweede op de lijst met de meest gespeelde wedstrijden in de Eredivisie. Hij voetbalde 686 duels op het hoogste niveau. Doelman Pim Doesburg, die in 2020 overleed, speelde één duel meer.

Jongbloed moest zijn loopbaan beëindigen na een hartinfarct tijdens de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en Haarlem. Hij ging daarna aan de slag als trainer. Hij was assistent bij Go Ahead Eagles en werkte daarna als assistent en interim-coach bij Vitesse. Bij de club in Arnhem was Jongbloed onder anderen assistent van trainer Bert Jacobs. Onder hun leiding promoveerde Vitesse in 1989 naar de Eredivisie en haalde de club het jaar daarna Europees voetbal. In overleg met de familie wil Vitesse zondag in de wedstrijd tegen AZ stilstaan bij het overlijden van de oud-trainer.

Radiowerkzaamheden

Nadat hij was gestopt als trainer sprak hij op de radio over voetbal. Het was ook bekend dat Jongbloed een grote liefhebber was van vissen. Hij liet zich regelmatig ontvallen dat hij hier een grotere passie voor had dan voor voetbal. In 1974 zou hij een aanbod van Ajax hebben afgeslagen omdat dit ten koste zou gaan van zijn tijd voor het vissen.

De zoon van Jongbloed, Eric-Jan, kwam in 1984 op het voetbalveld om het leven nadat hij was getroffen door de bliksem.

Meer uit Voetbal

Twente-vrouwen spelen gelijk bij Benfica in Champions League

LISSABON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben bij Benfica het tweede punt van dit Champions League-seizoen gepakt. In het vrijwel lege Estádio da Luz in Lissabon bezorgde Cristina Martín-Prieto de thuisploeg in de tweede helft een voorsprong, maar Lynn Groenewegen redde een gelijkspel voor de kampioen van Nederland: 1-1.

11 uur geleden
Halve finales en finale van EK 2028 op Wembley

LONDEN (ANP/DPA) - Tijdens het EK voetbal van 2028 worden beide halve finales en de finale op het Londense Wembley gespeeld. Een van de kwartfinales is ook in het iconische stadion met een capaciteit van 86.000 toeschouwers, de andere zijn in het Ierse Dublin, het Schotse Glasgow en Cardiff in Wales. Dat heeft de Europese voetbalbond UEFA bekendgemaakt in Londen.

11 uur geleden
Ajax-vrouwen verliezen thuis met 3-1 van Hammarby in Europa Cup

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben het eerste duel uit de achtste finales van de Europa Cup met duidelijke cijfers verloren van Hammarby IF: 1-3. De nummer 2 van Zweden is daarmee de grote favoriet om volgende week op eigen veld een plek bij de laatste acht veilig te stellen.

11 uur geleden
Voetbalsters PSV lijden late thuisnederlaag in Europa Cup

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben in de slotfase van het Europa Cup-duel met Eintracht Frankfurt een voorsprong uit handen gegeven. Dankzij treffers in de 85e en 90e minuut wonnen de Duitsers het eerste duel uit de achtste finales alsnog in Eindhoven: 1-2.

12 uur geleden
Bellingham volgens Tuchel niet zeker van basisplek op WK

LONDEN (ANP/AFP) - Bondscoach Thomas Tuchel heeft middenvelder Jude Bellingham gewaarschuwd dat hij niet zeker is van een basisplek bij Engeland op het WK volgend jaar. Aston Villa-voetballer Morgan Rogers maakte afgelopen interlandperiode bij afwezigheid van Bellingham een goede indruk en is ook een serieuze kandidaat voor de positie van aanvallende middenvelder, zei Tuchel.

17 uur geleden
Spits Weghorst haakt af bij Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Spits Wout Weghorst is afgehaakt bij het Nederlands elftal. De 33-jarige Ajacied meldde zich al met lichte klachten in Zeist en blijkt niet fit genoeg om mee te doen in het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. Uit voorzorg had Strasbourg-spits Emmanuel Emegha zich al bij de selectie aangesloten.

18 uur geleden
Edwards nieuwe coach van Wolverhampton Wanderers

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft Rob Edwards aangetrokken als nieuwe hoofdcoach. De voormalige voetballer van de Wolves is de opvolger van de eerder deze maand ontslagen Portugees Vítor Pereira en heeft een contract tot en met 2029 getekend.

18 uur geleden