Oud-doelman Jan Jongbloed op 82-jarige leeftijd overleden
ARNHEM (ANP) - Oud-doelman Jan Jongbloed is op 82-jarige leeftijd overleden. Zijn voormalige club Vitesse heeft dit na contact met de familie bevestigd naar aanleiding van een bericht van sportzender ESPN. Hij werkte in het verleden bij Vitesse als assistent-trainer en interim-coach. Hij was al geruime tijd ziek.
Jongbloed was bij het WK in 1974 en 1978 doelman van het Nederlands elftal, waarbij Oranje twee keer de finale verloor. In totaal kwam hij 24 keer uit voor Oranje. Hij stond als keeper onder de lat bij DWS, FC Amsterdam, Roda JC en Go Ahead Eagles. Jongbloed maakte naam als "meevoetballende" keeper omdat hij tijdens de wedstrijden buiten het strafschopgebied kwam. Hij staat in de recordboeken als de oudste speler in een wedstrijd in de Eredivisie. In september 1985 verdedigde hij op 44-jarige leeftijd het doel van Go Ahead Eagles. Jongbloed staat tweede op de lijst met de meest gespeelde wedstrijden in de Eredivisie. Hij voetbalde 686 duels op het hoogste niveau. Doelman Pim Doesburg, die in 2020 overleed, speelde één duel meer.
Jongbloed moest zijn loopbaan beëindigen na een hartinfarct tijdens de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en Haarlem. Hij ging daarna aan de slag als trainer. Hij was assistent bij Go Ahead Eagles en werkte daarna als assistent en interim-coach bij Vitesse. Bij de club in Arnhem was Jongbloed onder anderen assistent van trainer Bert Jacobs. Onder hun leiding promoveerde Vitesse in 1989 naar de Eredivisie en haalde de club het jaar daarna Europees voetbal. In overleg met de familie wil Vitesse zondag in de wedstrijd tegen AZ stilstaan bij het overlijden van de oud-trainer.
Radiowerkzaamheden
Nadat hij was gestopt als trainer sprak hij op de radio over voetbal. Het was ook bekend dat Jongbloed een grote liefhebber was van vissen. Hij liet zich regelmatig ontvallen dat hij hier een grotere passie voor had dan voor voetbal. In 1974 zou hij een aanbod van Ajax hebben afgeslagen omdat dit ten koste zou gaan van zijn tijd voor het vissen.
De zoon van Jongbloed, Eric-Jan, kwam in 1984 op het voetbalveld om het leven nadat hij was getroffen door de bliksem.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
7 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden