Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-doelman Jan Jongbloed op 82-jarige leeftijd overleden

Oud-doelman Jan Jongbloed op 82-jarige leeftijd overleden

ARNHEM (ANP) - Oud-doelman Jan Jongbloed is op 82-jarige leeftijd overleden. Zijn voormalige club Vitesse heeft dit na contact met de familie bevestigd naar aanleiding van een bericht van sportzender ESPN. Hij werkte in het verleden bij Vitesse als assistent-trainer en interim-coach. Hij was al geruime tijd ziek.

Jongbloed was bij het WK in 1974 en 1978 doelman van het Nederlands elftal, waarbij Oranje twee keer de finale verloor. In totaal kwam hij 24 keer uit voor Oranje. Hij stond als keeper onder de lat bij DWS, FC Amsterdam, Roda JC en Go Ahead Eagles. Jongbloed maakte naam als "meevoetballende" keeper omdat hij tijdens de wedstrijden buiten het strafschopgebied kwam. Hij staat in de recordboeken als de oudste speler in een wedstrijd in de Eredivisie. In september 1985 verdedigde hij op 44-jarige leeftijd het doel van Go Ahead Eagles. Jongbloed staat tweede op de lijst met de meest gespeelde wedstrijden in de Eredivisie. Hij voetbalde 686 duels op het hoogste niveau. Doelman Pim Doesburg, die in 2020 overleed, speelde één duel meer.

Jongbloed moest zijn loopbaan beëindigen na een hartinfarct tijdens de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en Haarlem. Hij ging daarna aan de slag als trainer. Hij was assistent bij Go Ahead Eagles en werkte daarna als assistent en interim-coach bij Vitesse. Bij de club in Arnhem was Jongbloed onder anderen assistent van trainer Bert Jacobs. Onder hun leiding promoveerde Vitesse in 1989 naar de Eredivisie en haalde de club het jaar daarna Europees voetbal. In overleg met de familie wil Vitesse zondag in de wedstrijd tegen AZ stilstaan bij het overlijden van de oud-trainer.

Radiowerkzaamheden

Nadat hij was gestopt als trainer sprak hij op de radio over voetbal. Het was ook bekend dat Jongbloed een grote liefhebber was van vissen. Hij liet zich regelmatig ontvallen dat hij hier een grotere passie voor had dan voor voetbal. In 1974 zou hij een aanbod van Ajax hebben afgeslagen omdat dit ten koste zou gaan van zijn tijd voor het vissen.

De zoon van Jongbloed, Eric-Jan, kwam in 1984 op het voetbalveld om het leven nadat hij was getroffen door de bliksem.

Meer uit Voetbal

Oud-Feyenoorder Ueda helpt Lille bij debuut als invaller aan zege

TOULOUSE (ANP) - Ayase Ueda heeft direct zijn waarde bewezen voor zijn nieuwe club Lille. De Japanse spits, die maandag werd overgenomen van Feyenoord, maakte als invaller het enige doelpunt in de uitwedstrijd tegen Toulouse in de Franse competitie.

8 uur geleden
Verdediger Ehizibue verruilt Udinese voor Genoa

GENUA (ANP) - Kingsley Ehizibue maakt in de Serie A de overstap van Udinese naar Genoa. De 31-jarige Nederlandse verdediger ondertekent een meerjarig contract bij zijn nieuwe werkgever.

8 uur geleden
FIFA beschuldigt UEFA van 'lastercampagne' tegen Infantino

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA beschuldigt de UEFA van een lastercampagne tegen de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino. Dat blijkt uit een gerechtelijk document dat persbureau Reuters heeft ingezien.

10 uur geleden
AZ verkoopt Ghanese aanvaller Sadiq aan Colorado Rapids

ALKMAAR (ANP) - Ibrahim Sadiq vertrekt bij AZ. De Alkmaarders verkopen de 26-jarige Ghanese buitenspeler aan de Amerikaanse club Colorado Rapids, die uitkomt in de Major League Soccer (MLS).

10 uur geleden
Spaanse verdediger Llorente (31) beëindigt interlandloopbaan

MADRID (ANP/AFP) - Marcos Llorente stelt zich niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Spanje. Dat maakte de 31-jarige verdediger van Atlético Madrid, die anderhalve maand geleden met zijn land de wereldtitel won, op Instagram bekend.

11 uur geleden
Arsenal verkoopt Martinelli voor recordbedrag aan Al-Hilal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft Gabriel Martinelli verkocht aan de Saudische voetbalclub Al-Hilal. De Engelse landskampioen krijgt volgens Engelse media bijna 70 miljoen euro voor de Braziliaanse buitenspeler, die bij zijn nieuwe werkgever onder andere ploeggenoot wordt van Oranje-international Crysencio Summerville. Arsenal ontving nog niet eerder zoveel geld voor een speler.

11 uur geleden
FC Utrecht laat Irakees international Iqbal naar Dundee gaan

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Zidane Iqbal. De 23-jarige Irakese middenvelder, die in juni met zijn land meedeed aan het wereldkampioenschap, stapt over naar de Schotse club Dundee United FC.

11 uur geleden