Oud-doelman Eddy Pieters Graafland overleden
ROTTERDAM (ANP) - Oud-doelman Eddy Pieters Graafland is dinsdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn voormalige club Feyenoord. De oud-international van Oranje stond zowel bij Ajax als Feyenoord onder de lat en wordt gezien als een van de beste keepers uit het Nederlandse voetbal.
Pieters Graafland debuteerde in 1951 op 17-jarige leeftijd in de hoofdmacht van Ajax. Met Ajax werd hij in 1957 landskampioen.
In 1958 maakte de doelman voor 134.000 gulden, een recordbedrag destijds, de overgang naar aartsrivaal Feyenoord. Het werd zijn meest succesvolle periode. Tussen 1958 en 1970 pakte Pieters Graafland met Feyenoord vier keer de landstitel en twee nationale bekers.
In 1970 won hij tijdens zijn laatste seizoen als prof de Europa Cup I. Met Pieters Graafland in het doel versloeg Feyenoord Celtic dat jaar in de finale met 2-1. Het was de laatste officiƫle wedstrijd die de doelman speelde.
De geboren Amsterdammer speelde 47 interlands voor Oranje.
Feyenoord heeft "met grote droefenis" kennisgenomen van het overlijden van Pieters Graafland, meldt de club in een reactie. Volgens de stadionclub was hij behalve een begenadigd keeper ook een goede cameraman en een graag geziene gast in de Kuip. "Ik vond het prachtig om in een elftal de rots in de branding te zijn, mezelf waar te maken", zou Pieters Graafland onlangs tijdens een bijeenkomst van oud-spelers hebben gezegd.
Meer uit Voetbal
COVENTRY (ANP/AFP) - Frank Lampard blijft de trainer van Coventry City. De 48-jarige oud-international van Engeland heeft een contractverlenging getekend tot 2029 bij de club waarmee hij promoveerde naar de Premier League.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Noorwegen heeft zich ten koste van Ivoorkust geplaatst voor de achtste finales op het WK voetbal. In het Dallas Stadium werd het dankzij een late treffer van sterspeler Erling Haaland 2-1. Noorwegen was voor rust op voorsprong gekomen via Antonio Nusa. Amad Diallo tekende namens Ivoorkust voor de gelijkmaker.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De KNVB maakt melding van online discriminerende reacties richting Oranje-internationals na de uitschakeling op het wereldkampioenschap voetbal tegen Marokko. Dat laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefan de Vrij verlaat na acht seizoenen Internazionale. De Italiaanse topclub meldt het afscheid van de 34-jarige verdediger met een uitgebreid eerbetoon op de website van de club. De Vrij won met Inter negen prijzen, waaronder drie titels in de Serie A en drie Italiaanse bekers (Coppa Italia).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de Spaanse spits Nacho Ferri vastgelegd. De 21-jarige speler komt over van de Belgische club KVC Westerlo en heeft zijn handtekening gezet onder een contract tot medio 2030.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Braziliaanse linksback Caio Henrique. Hij komt over van de Franse club AS Monaco. De Amsterdamse club meldt in een persbericht dat de 28-jarige speler een contract heeft getekend van vier jaar, tot medio 2030.
13 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal vliegt woensdag rond 09.00 uur plaatselijke tijd van Kansas City terug naar Nederland. De verwachting is dat de ploeg donderdag rond 01.30 uur op Schiphol landt.
14 uur geleden