Oud-dj blijft vastzitten voor mensenhandel
UTRECHT (ANP) - De voormalig radio-dj Romeo A. en zijn kompaan Nico L. blijven voorlopig vastzitten op verdenking van het ronselen en aanzetten tot prostitutie van (deels) minderjarige jongens. Dat heeft de rechtbank in Utrecht donderdag bepaald. Beide mannen zouden vanuit hun woningen in Utrecht een illegaal bordeel hebben gerund.
De slachtoffers moesten volgens het Openbaar Ministerie eerst met de verdachten op 'proefdates’. Als zij bevielen, regelden zij prostituanten. "Het gaat om heel veel klanten", verklaarde de officier van justitie tijdens de zitting over deze mensenhandel. Een jongen die minderjarig was toen hij werd "geworven", zou hebben aangegeven dat hij meer dan tweehonderd klanten zou hebben gehad. Het zou gaan om zeker twaalf (deels minderjarige) slachtoffers.
Het is niet de eerste keer dat de twee mannen betrokken zouden zijn bij ontuchtzaken. Romeo A. (64), oud-dj van de AVRO, stond al eerder voor de rechter. Tweemaal werd hij veroordeeld tot tbs met voorwaarden. Hij heeft nu niet willen meewerken aan het onderzoek van het Pieter Baan Centrum. Over drie maanden komt de zaak inhoudelijk voor. De rechtbank heeft hiervoor 10, 14 en 16 april gereserveerd.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De NS gaat dinsdag grotendeels weer de reguliere dienstregeling rijden. De vervoerder kampte sinds begin januari met grote problemen door sneeuw en bevroren wissels. Anderhalve week lang konden treinen daardoor niet het normale rooster rijden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen vertrouwen meer in de rechters in de mondkapjeszaak. Dit heeft het OM maandag gezegd in de rechtbank in Rotterdam. Het OM vroeg de wrakingskamer van de rechtbank daarom de drie rechters te vervangen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geëist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De schade die particulieren hebben geleden door vuurwerk tijdens oud en nieuw bedraagt ten minste 9 miljoen euro. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars maandag in een eerste schatting. Het schadebedrag door vuurwerk rond de jaarwisseling is fors lager dan een jaar geleden, toen het ging om ongeveer 15,5 miljoen euro.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft maandag geen uitspraak gedaan in de zaak tegen Werner de R. uit Tilburg, die terechtstaat voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58). De rechtbank heeft nog vragen aan de DNA-deskundige.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een toevallige ontmoeting met een van zijn slachtoffertjes bij een sporttoernooi heeft de 46-jarige misbruikverdachte Mels van B. ertoe aangezet naar de huisarts te stappen en zich vervolgens te melden bij de politie. Dat verklaarde Van B. maandag ten overstaan van de rechtbank in Rotterdam. Maandag is het zesdaagse proces tegen de Barendrechter begonnen.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje in het hele land beëindigd. Die waarschuwing wegens gladheid gold als laatste nog in het noorden. Vanaf maandag 10.00 uur geldt voor het hele land code geel. Voor Zeeland geldt geen waarschuwing.
6 uur geleden