Oud-dj blijft vastzitten voor mensenhandel
UTRECHT (ANP) - De voormalig radio-dj Romeo A. en zijn kompaan Nico L. blijven voorlopig vastzitten op verdenking van het ronselen en aanzetten tot prostitutie van (deels) minderjarige jongens. Dat heeft de rechtbank in Utrecht donderdag bepaald. Beide mannen zouden vanuit hun woningen in Utrecht een illegaal bordeel hebben gerund.
De slachtoffers moesten volgens het Openbaar Ministerie eerst met de verdachten op 'proefdates’. Als zij bevielen, regelden zij prostituanten. "Het gaat om heel veel klanten", verklaarde de officier van justitie tijdens de zitting over deze mensenhandel. Een jongen die minderjarig was toen hij werd "geworven", zou hebben aangegeven dat hij meer dan tweehonderd klanten zou hebben gehad. Het zou gaan om zeker twaalf (deels minderjarige) slachtoffers.
Het is niet de eerste keer dat de twee mannen betrokken zouden zijn bij ontuchtzaken. Romeo A. (64), oud-dj van de AVRO, stond al eerder voor de rechter. Tweemaal werd hij veroordeeld tot tbs met voorwaarden. Hij heeft nu niet willen meewerken aan het onderzoek van het Pieter Baan Centrum. Over drie maanden komt de zaak inhoudelijk voor. De rechtbank heeft hiervoor 10, 14 en 16 april gereserveerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.
5 uur geledenCADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
6 uur geleden