Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-dj blijft vastzitten voor mensenhandel

Oud-dj blijft vastzitten voor mensenhandel

UTRECHT (ANP) - De voormalig radio-dj Romeo A. en zijn kompaan Nico L. blijven voorlopig vastzitten op verdenking van het ronselen en aanzetten tot prostitutie van (deels) minderjarige jongens. Dat heeft de rechtbank in Utrecht donderdag bepaald. Beide mannen zouden vanuit hun woningen in Utrecht een illegaal bordeel hebben gerund.

De slachtoffers moesten volgens het Openbaar Ministerie eerst met de verdachten op 'proefdates’. Als zij bevielen, regelden zij prostituanten. "Het gaat om heel veel klanten", verklaarde de officier van justitie tijdens de zitting over deze mensenhandel. Een jongen die minderjarig was toen hij werd "geworven", zou hebben aangegeven dat hij meer dan tweehonderd klanten zou hebben gehad. Het zou gaan om zeker twaalf (deels minderjarige) slachtoffers.

Het is niet de eerste keer dat de twee mannen betrokken zouden zijn bij ontuchtzaken. Romeo A. (64), oud-dj van de AVRO, stond al eerder voor de rechter. Tweemaal werd hij veroordeeld tot tbs met voorwaarden. Hij heeft nu niet willen meewerken aan het onderzoek van het Pieter Baan Centrum. Over drie maanden komt de zaak inhoudelijk voor. De rechtbank heeft hiervoor 10, 14 en 16 april gereserveerd.

Meer uit Binnenland

Jetten: Trump gebruikt niet de juiste taal richting Zelensky

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gebruikt niet "de juiste taal" richting de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, vindt premier Rob Jetten. "Want ook Trump heeft er belang bij om Oekraïne te steunen in deze oorlog", zei Jetten voor het begin van de tweede dag van de EU-top. Hij denkt dat Trump wel weer terugkomt in het Oekraïnekamp.

20 minuten geleden
Kapperszaak aan Liesveld in Vlaardingen beschoten

VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.

2 uur geleden
Rapport: arbeidsuitbuiting nog hardnekkig probleem in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.

5 uur geleden
Zeer grote brand in parkeergarage Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In een parkeergarage van een flat aan de Theodoor van Hoytemastraat in Amsterdam Nieuw-West woedde in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

5 uur geleden
Man neergestoken in Groningen, politie houdt verdachte aan

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.

6 uur geleden
Websites bieden boek van verzetsheld in opspraak niet meer aan

DEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.

8 uur geleden
Meerdere aanhoudingen in Floradorp, onrust houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.

8 uur geleden