Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-directeur Nijland wil kandidaat voor voorzitterschap KNVB zijn

Oud-directeur Nijland wil kandidaat voor voorzitterschap KNVB zijn

AMSTERDAM (ANP) - Hans Nijland wil kandidaat worden om Just Spee op te volgen als voorzitter van de KNVB. De voormalig algemeen-directeur van FC Groningen wordt door Supporterscollectief Nederland naar voren geschoven als tegenkandidaat voor Frank Paauw, de Amsterdamse hoofdcommissaris van politie, die door het bondsbestuur van de KNVB is voorgedragen.

Nijland is momenteel voorzitter van amateurclub HSC uit Sappemeer en staat open voor de functie, bevestigt het Supporterscollectief eerdere berichtgeving in De Telegraaf. In een brief aan de achterban die ook naar alle clubs is gestuurd, bepleit het Supporterscollectief dat de clubs bij de KNVB vragen om een tegenkandidaat voor Paauw, zodat er iets te kiezen valt.

"Volgens de statuten kunnen clubs een kandidaat aandragen als er steun is van tien leden (clubs). We hebben ook al nagedacht over geschikte tegenkandidaten, die ervaring hebben in zowel het betaald voetbal als het amateurvoetbal en ook de positie van supporters op waarde schatten. Daarbij kwamen we uit bij Hans Nijland." Nadat de pluspunten van Nijland zijn opgesomd staat in de brief: "En bovenal: hij staat open voor deze functie."

Stemming

Het was de bedoeling dat er aanstaande donderdag op de bondsvergadering in Zeist gestemd zou worden over de benoeming van Paauw. De voetbalbond heeft de buitengewone bondsvergadering echter verplaatst van 28 maart naar 27 mei op verzoek van de gemeente Zeist, omdat die gemeente moeilijk bereikbaar is die dag door het muzikale paasspektakel The Passion.

Nijland was van 1996 tot en met 2019 algemeen directeur van FC Groningen. Hij liet tegen De Telegraaf weten dat hij zichzelf geschikt acht voor de functie bij de voetbalbond. "Waarom niet? Ik sta al meer dan 25 jaar met mijn poten in de voetbalklei", zei hij over zijn mogelijke kandidatuur. De voetbalbond zoekt per 1 juni een opvolger van Spee, die om gezondheidsredenen zijn functie neerlegt.

De clubs komen deze week bijeen en praten met de KNVB en met de door de KNVB voorgedragen Paauw. Tegen de mogelijke komst van Paauw bestaat weerstand, vooral bij supporters. Op de tribunes bij meerdere clubs waren in de afgelopen weken spandoeken te zien en spreekkoren te horen.

Meer uit Voetbal

PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

47 minuten geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

2 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

3 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

7 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

9 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

11 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

13 uur geleden