Oud-directeur Nijland wil kandidaat voor voorzitterschap KNVB zijn
AMSTERDAM (ANP) - Hans Nijland wil kandidaat worden om Just Spee op te volgen als voorzitter van de KNVB. De voormalig algemeen-directeur van FC Groningen wordt door Supporterscollectief Nederland naar voren geschoven als tegenkandidaat voor Frank Paauw, de Amsterdamse hoofdcommissaris van politie, die door het bondsbestuur van de KNVB is voorgedragen.
Nijland is momenteel voorzitter van amateurclub HSC uit Sappemeer en staat open voor de functie, bevestigt het Supporterscollectief eerdere berichtgeving in De Telegraaf. In een brief aan de achterban die ook naar alle clubs is gestuurd, bepleit het Supporterscollectief dat de clubs bij de KNVB vragen om een tegenkandidaat voor Paauw, zodat er iets te kiezen valt.
"Volgens de statuten kunnen clubs een kandidaat aandragen als er steun is van tien leden (clubs). We hebben ook al nagedacht over geschikte tegenkandidaten, die ervaring hebben in zowel het betaald voetbal als het amateurvoetbal en ook de positie van supporters op waarde schatten. Daarbij kwamen we uit bij Hans Nijland." Nadat de pluspunten van Nijland zijn opgesomd staat in de brief: "En bovenal: hij staat open voor deze functie."
Stemming
Het was de bedoeling dat er aanstaande donderdag op de bondsvergadering in Zeist gestemd zou worden over de benoeming van Paauw. De voetbalbond heeft de buitengewone bondsvergadering echter verplaatst van 28 maart naar 27 mei op verzoek van de gemeente Zeist, omdat die gemeente moeilijk bereikbaar is die dag door het muzikale paasspektakel The Passion.
Nijland was van 1996 tot en met 2019 algemeen directeur van FC Groningen. Hij liet tegen De Telegraaf weten dat hij zichzelf geschikt acht voor de functie bij de voetbalbond. "Waarom niet? Ik sta al meer dan 25 jaar met mijn poten in de voetbalklei", zei hij over zijn mogelijke kandidatuur. De voetbalbond zoekt per 1 juni een opvolger van Spee, die om gezondheidsredenen zijn functie neerlegt.
De clubs komen deze week bijeen en praten met de KNVB en met de door de KNVB voorgedragen Paauw. Tegen de mogelijke komst van Paauw bestaat weerstand, vooral bij supporters. Op de tribunes bij meerdere clubs waren in de afgelopen weken spandoeken te zien en spreekkoren te horen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
2 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
2 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
2 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
2 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
5 uur geleden