Oud-directeur Nijland wil kandidaat voor voorzitterschap KNVB zijn
AMSTERDAM (ANP) - Hans Nijland wil kandidaat worden om Just Spee op te volgen als voorzitter van de KNVB. De voormalig algemeen-directeur van FC Groningen wordt door Supporterscollectief Nederland naar voren geschoven als tegenkandidaat voor Frank Paauw, de Amsterdamse hoofdcommissaris van politie, die door het bondsbestuur van de KNVB is voorgedragen.
Nijland is momenteel voorzitter van amateurclub HSC uit Sappemeer en staat open voor de functie, bevestigt het Supporterscollectief eerdere berichtgeving in De Telegraaf. In een brief aan de achterban die ook naar alle clubs is gestuurd, bepleit het Supporterscollectief dat de clubs bij de KNVB vragen om een tegenkandidaat voor Paauw, zodat er iets te kiezen valt.
"Volgens de statuten kunnen clubs een kandidaat aandragen als er steun is van tien leden (clubs). We hebben ook al nagedacht over geschikte tegenkandidaten, die ervaring hebben in zowel het betaald voetbal als het amateurvoetbal en ook de positie van supporters op waarde schatten. Daarbij kwamen we uit bij Hans Nijland." Nadat de pluspunten van Nijland zijn opgesomd staat in de brief: "En bovenal: hij staat open voor deze functie."
Stemming
Het was de bedoeling dat er aanstaande donderdag op de bondsvergadering in Zeist gestemd zou worden over de benoeming van Paauw. De voetbalbond heeft de buitengewone bondsvergadering echter verplaatst van 28 maart naar 27 mei op verzoek van de gemeente Zeist, omdat die gemeente moeilijk bereikbaar is die dag door het muzikale paasspektakel The Passion.
Nijland was van 1996 tot en met 2019 algemeen directeur van FC Groningen. Hij liet tegen De Telegraaf weten dat hij zichzelf geschikt acht voor de functie bij de voetbalbond. "Waarom niet? Ik sta al meer dan 25 jaar met mijn poten in de voetbalklei", zei hij over zijn mogelijke kandidatuur. De voetbalbond zoekt per 1 juni een opvolger van Spee, die om gezondheidsredenen zijn functie neerlegt.
De clubs komen deze week bijeen en praten met de KNVB en met de door de KNVB voorgedragen Paauw. Tegen de mogelijke komst van Paauw bestaat weerstand, vooral bij supporters. Op de tribunes bij meerdere clubs waren in de afgelopen weken spandoeken te zien en spreekkoren te horen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
5 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
19 uur geleden