Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-directeur Nijland wil kandidaat voor voorzitterschap KNVB zijn

Oud-directeur Nijland wil kandidaat voor voorzitterschap KNVB zijn

AMSTERDAM (ANP) - Hans Nijland wil kandidaat worden om Just Spee op te volgen als voorzitter van de KNVB. De voormalig algemeen-directeur van FC Groningen wordt door Supporterscollectief Nederland naar voren geschoven als tegenkandidaat voor Frank Paauw, de Amsterdamse hoofdcommissaris van politie, die door het bondsbestuur van de KNVB is voorgedragen.

Nijland is momenteel voorzitter van amateurclub HSC uit Sappemeer en staat open voor de functie, bevestigt het Supporterscollectief eerdere berichtgeving in De Telegraaf. In een brief aan de achterban die ook naar alle clubs is gestuurd, bepleit het Supporterscollectief dat de clubs bij de KNVB vragen om een tegenkandidaat voor Paauw, zodat er iets te kiezen valt.

"Volgens de statuten kunnen clubs een kandidaat aandragen als er steun is van tien leden (clubs). We hebben ook al nagedacht over geschikte tegenkandidaten, die ervaring hebben in zowel het betaald voetbal als het amateurvoetbal en ook de positie van supporters op waarde schatten. Daarbij kwamen we uit bij Hans Nijland." Nadat de pluspunten van Nijland zijn opgesomd staat in de brief: "En bovenal: hij staat open voor deze functie."

Stemming

Het was de bedoeling dat er aanstaande donderdag op de bondsvergadering in Zeist gestemd zou worden over de benoeming van Paauw. De voetbalbond heeft de buitengewone bondsvergadering echter verplaatst van 28 maart naar 27 mei op verzoek van de gemeente Zeist, omdat die gemeente moeilijk bereikbaar is die dag door het muzikale paasspektakel The Passion.

Nijland was van 1996 tot en met 2019 algemeen directeur van FC Groningen. Hij liet tegen De Telegraaf weten dat hij zichzelf geschikt acht voor de functie bij de voetbalbond. "Waarom niet? Ik sta al meer dan 25 jaar met mijn poten in de voetbalklei", zei hij over zijn mogelijke kandidatuur. De voetbalbond zoekt per 1 juni een opvolger van Spee, die om gezondheidsredenen zijn functie neerlegt.

De clubs komen deze week bijeen en praten met de KNVB en met de door de KNVB voorgedragen Paauw. Tegen de mogelijke komst van Paauw bestaat weerstand, vooral bij supporters. Op de tribunes bij meerdere clubs waren in de afgelopen weken spandoeken te zien en spreekkoren te horen.

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

7 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

8 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

9 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

9 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

10 uur geleden
Guardiola wil Rodri na blessure snel weer speelminuten geven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.

10 uur geleden
Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

12 uur geleden