
Oud-directeur Nijland wil kandidaat voor voorzitterschap KNVB zijn
AMSTERDAM (ANP) - Hans Nijland wil kandidaat worden om Just Spee op te volgen als voorzitter van de KNVB. De voormalig algemeen-directeur van FC Groningen wordt door Supporterscollectief Nederland naar voren geschoven als tegenkandidaat voor Frank Paauw, de Amsterdamse hoofdcommissaris van politie, die door het bondsbestuur van de KNVB is voorgedragen.
Nijland is momenteel voorzitter van amateurclub HSC uit Sappemeer en staat open voor de functie, bevestigt het Supporterscollectief eerdere berichtgeving in De Telegraaf. In een brief aan de achterban die ook naar alle clubs is gestuurd, bepleit het Supporterscollectief dat de clubs bij de KNVB vragen om een tegenkandidaat voor Paauw, zodat er iets te kiezen valt.
"Volgens de statuten kunnen clubs een kandidaat aandragen als er steun is van tien leden (clubs). We hebben ook al nagedacht over geschikte tegenkandidaten, die ervaring hebben in zowel het betaald voetbal als het amateurvoetbal en ook de positie van supporters op waarde schatten. Daarbij kwamen we uit bij Hans Nijland." Nadat de pluspunten van Nijland zijn opgesomd staat in de brief: "En bovenal: hij staat open voor deze functie."
Stemming
Het was de bedoeling dat er aanstaande donderdag op de bondsvergadering in Zeist gestemd zou worden over de benoeming van Paauw. De voetbalbond heeft de buitengewone bondsvergadering echter verplaatst van 28 maart naar 27 mei op verzoek van de gemeente Zeist, omdat die gemeente moeilijk bereikbaar is die dag door het muzikale paasspektakel The Passion.
Nijland was van 1996 tot en met 2019 algemeen directeur van FC Groningen. Hij liet tegen De Telegraaf weten dat hij zichzelf geschikt acht voor de functie bij de voetbalbond. "Waarom niet? Ik sta al meer dan 25 jaar met mijn poten in de voetbalklei", zei hij over zijn mogelijke kandidatuur. De voetbalbond zoekt per 1 juni een opvolger van Spee, die om gezondheidsredenen zijn functie neerlegt.
De clubs komen deze week bijeen en praten met de KNVB en met de door de KNVB voorgedragen Paauw. Tegen de mogelijke komst van Paauw bestaat weerstand, vooral bij supporters. Op de tribunes bij meerdere clubs waren in de afgelopen weken spandoeken te zien en spreekkoren te horen.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP/AFP) - Manchester United-coach Rúben Amorim heeft Amad Diallo en Matthijs de Ligt na blessures weer tot zijn beschikking voor het eerste duel met het Spaanse Athletic in de halve finales van de Europa League. "Nee, niet voor de basis, maar ze kunnen deel uitmaken van de wedstrijdselectie", vertelde de Portugees op een persconferentie in Bilbao.
35 minuten geledenJEDDAH (ANP) - De Portugese aanvaller Cristiano Ronaldo is er met het Saudische Al-Nassr niet in geslaagd de finale te bereiken van de Aziatische Champions League Elite. Het Japanse Kawasaki Frontale was in het Saudische Jeddah verrassend met 3-2 te sterk in de halve finale.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong en Denzel Dumfries treffen elkaar woensdagavond in het eerste duel uit de halve finales van de Champions League- tussen FC Barcelona en Internazionale. De basisplaats van De Jong in het elftal van coach Hansi Flick is de laatste tijd vanzelfsprekend. Dumfries keerde zondag in het met 1-0 verloren duel met AS Roma terug na een afwezigheid van anderhalve maand.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht verbreekt dit seizoen het toeschouwersrecord. Dit seizoen kwamen er gemiddeld 21.807 fans per wedstrijd naar Stadion Galgenwaard. Daarmee wordt het vorige record van 20.531 ruimschoots verbroken. Dat meldt de nummer 4 van de Eredivisie op de website.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur mist donderdag aanvoerder Son Heung-min in het eerste duel met het Noorse Bodø/Glimt in de halve finales van de Europa League. De Zuid-Koreaanse aanvaller heeft een voetblessure.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Tristan van Gilst maakt komende zomer de overstap van De Graafschap naar Heracles Almelo. De 22-jarige aanvaller komt transfervrij over en tekent een contract tot de zomer van 2028, meldt de Eredivisionist uit Almelo.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Voormalig voorzitter Theo Zwanziger van de Duitse voetbalbond wordt niet langer vervolgd voor belastingontduiking. De nu 79-jarige voormalige voetbalbaas stemde in met een voorstel van de rechtbank in Frankfurt om 10.000 euro te betalen aan een goed doel. Zo kwam er een einde aan een tien jaar durende juridische procedure rond fraude bij het toekennen van het WK voetbal in 2006 aan Duitsland.
7 uur geleden