Oud-directeur Kanjer Wens noemt verdenkingen belachelijk
LELYSTAD (ANP) - De 55-jarige oud-directeur van de stichting Kanjer Wens noemt de verdenking dat hij dertien jongens misbruikt heeft belachelijk. "Het is gewoon niet gebeurd, onmogelijk", zei Peter V. donderdag in de rechtbank in Lelystad.
"U omschrijft zichzelf als kindervriend, maar u zit hier als verdachte van het andere uiterste: als kindermisbruiker", begon de rechter de tweedaagse zedenzaak. De 55-jarige V. uit Almere wordt verdacht van het seksueel misbruiken van dertien veelal kwetsbare jongens. Ook wordt hij verdacht van het maken van kinderporno. Met enkele van de slachtoffers kwam hij in aanraking als oprichter van de stichting Kanjer Wens. Die stichting maakte wensen van zieke kinderen mogelijk.
V. reageert hoofdschuddend als de beschuldigingen voorbij komen. Dat hij kinderen op schoot trok en aan hun billen en geslacht zat. Hoe jongens bij hem op de slaapkamer sliepen. "Verschrikkelijk belachelijk", zegt hij over de eerste aangifte. Ook andere zedenfeiten ontkent hij. Hij wil echter niets zeggen over foto's van een naakte jongen die op een harde schijf in zijn woning zijn gevonden. De politie vermoedt dat in ieder geval een van de slachtoffers naakt gefotografeerd is. In beeld is ook de hand van een volwassen man. "Het moge duidelijk zijn dat dit mijn hand is", reageert V. Maar verder wil hij niets zeggen over de foto.
Twee dagen
"U zit al een hele lange tijd vast, onder meer omdat deze foto in het dossier zit. Dan is het heel gek dat u daar niets over wilt zeggen", reageert een van de rechters. De jongen heeft op de foto een gezwollen geslachtsdeel. "Ik wil daar niet over verklaren", herhaalt V. Meerdere jongens verklaarden dat ze bij Peter op schoot zaten in de auto en het stuur vast mochten houden. Dan zat Peter aan ze, zeiden ze in verhoren. Met een van de jongens zou hij seks hebben gehad. Ook dit ontkent de verdachte.
De rechtbank in Lelystad trekt twee dagen uit voor deze omvangrijke strafzaak. Vrijdag wordt de strafeis van het Openbaar Ministerie bekend. De uitspraak wordt op 22 december verwacht.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
5 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
12 uur geleden