Oud-defensieminister: Israël voert etnische zuivering uit in Gaza
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt zich schuldig aan oorlogsmisdaden en etnische zuiveringen in de Gazastrook. Dat zei voormalig defensieminister Moshe Yaalon dit weekend tegen Israëlische media. Volgens Yaalon willen "hardliners in het extreemrechtse kabinet" van premier Benjamin Netanyahu de Palestijnen "uit het noorden van Gaza verjagen en daar Joodse nederzettingen bouwen".
Yaalon is een voormalige stafchef van het leger en was van 2013 tot 2016 minister van Defensie onder Netanyahu. Sindsdien is hij een felle criticus van de premier. "Ik voel me gedwongen te waarschuwen voor wat daar gebeurt en voor ons verborgen wordt gehouden," zei Yaalon zondag tegen de Israëlische publieke omroep Kan. "Er worden oorlogsmisdaden gepleegd."
Zaterdag waarschuwde Yaalon in een interview met de zender Democrat TV dat het land een regering heeft die "wil veroveren, annexeren en etnische zuiveringen wil uitvoeren".
Netanyahu's Likud-partij beschuldigde Yaalon van het verspreiden van "lasterlijke leugens". Minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar, leider van een kleine rechtse partij, zei tegen de krant Israel Today: "Alles wat Israël doet, is in overeenstemming met het internationale recht en het is jammer dat voormalig minister Yaalon zich niet realiseert hoeveel schade hij aanricht."
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
31 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
59 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
6 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
12 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
19 uur geleden