Oud-defensieminister: Israël voert etnische zuivering uit in Gaza
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt zich schuldig aan oorlogsmisdaden en etnische zuiveringen in de Gazastrook. Dat zei voormalig defensieminister Moshe Yaalon dit weekend tegen Israëlische media. Volgens Yaalon willen "hardliners in het extreemrechtse kabinet" van premier Benjamin Netanyahu de Palestijnen "uit het noorden van Gaza verjagen en daar Joodse nederzettingen bouwen".
Yaalon is een voormalige stafchef van het leger en was van 2013 tot 2016 minister van Defensie onder Netanyahu. Sindsdien is hij een felle criticus van de premier. "Ik voel me gedwongen te waarschuwen voor wat daar gebeurt en voor ons verborgen wordt gehouden," zei Yaalon zondag tegen de Israëlische publieke omroep Kan. "Er worden oorlogsmisdaden gepleegd."
Zaterdag waarschuwde Yaalon in een interview met de zender Democrat TV dat het land een regering heeft die "wil veroveren, annexeren en etnische zuiveringen wil uitvoeren".
Netanyahu's Likud-partij beschuldigde Yaalon van het verspreiden van "lasterlijke leugens". Minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar, leider van een kleine rechtse partij, zei tegen de krant Israel Today: "Alles wat Israël doet, is in overeenstemming met het internationale recht en het is jammer dat voormalig minister Yaalon zich niet realiseert hoeveel schade hij aanricht."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
10 uur geleden