Oud-defensieminister: Israël voert etnische zuivering uit in Gaza
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt zich schuldig aan oorlogsmisdaden en etnische zuiveringen in de Gazastrook. Dat zei voormalig defensieminister Moshe Yaalon dit weekend tegen Israëlische media. Volgens Yaalon willen "hardliners in het extreemrechtse kabinet" van premier Benjamin Netanyahu de Palestijnen "uit het noorden van Gaza verjagen en daar Joodse nederzettingen bouwen".
Yaalon is een voormalige stafchef van het leger en was van 2013 tot 2016 minister van Defensie onder Netanyahu. Sindsdien is hij een felle criticus van de premier. "Ik voel me gedwongen te waarschuwen voor wat daar gebeurt en voor ons verborgen wordt gehouden," zei Yaalon zondag tegen de Israëlische publieke omroep Kan. "Er worden oorlogsmisdaden gepleegd."
Zaterdag waarschuwde Yaalon in een interview met de zender Democrat TV dat het land een regering heeft die "wil veroveren, annexeren en etnische zuiveringen wil uitvoeren".
Netanyahu's Likud-partij beschuldigde Yaalon van het verspreiden van "lasterlijke leugens". Minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar, leider van een kleine rechtse partij, zei tegen de krant Israel Today: "Alles wat Israël doet, is in overeenstemming met het internationale recht en het is jammer dat voormalig minister Yaalon zich niet realiseert hoeveel schade hij aanricht."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
3 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
6 uur geleden