Oud-defensieminister: Israël voert etnische zuivering uit in Gaza
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt zich schuldig aan oorlogsmisdaden en etnische zuiveringen in de Gazastrook. Dat zei voormalig defensieminister Moshe Yaalon dit weekend tegen Israëlische media. Volgens Yaalon willen "hardliners in het extreemrechtse kabinet" van premier Benjamin Netanyahu de Palestijnen "uit het noorden van Gaza verjagen en daar Joodse nederzettingen bouwen".
Yaalon is een voormalige stafchef van het leger en was van 2013 tot 2016 minister van Defensie onder Netanyahu. Sindsdien is hij een felle criticus van de premier. "Ik voel me gedwongen te waarschuwen voor wat daar gebeurt en voor ons verborgen wordt gehouden," zei Yaalon zondag tegen de Israëlische publieke omroep Kan. "Er worden oorlogsmisdaden gepleegd."
Zaterdag waarschuwde Yaalon in een interview met de zender Democrat TV dat het land een regering heeft die "wil veroveren, annexeren en etnische zuiveringen wil uitvoeren".
Netanyahu's Likud-partij beschuldigde Yaalon van het verspreiden van "lasterlijke leugens". Minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar, leider van een kleine rechtse partij, zei tegen de krant Israel Today: "Alles wat Israël doet, is in overeenstemming met het internationale recht en het is jammer dat voormalig minister Yaalon zich niet realiseert hoeveel schade hij aanricht."
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
29 minuten geledenKUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.
40 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Londense politie heeft twee verdachten gearresteerd in verband met een poging tot brandstichting bij een synagoge in Noord-Londen. Het gaat om mannen van 17 en 19 jaar oud.
1 uur geledenHASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
8 uur geleden