Oud-deelnemers Temptation Island onderzoeken juridische stappen
HILVERSUM (ANP) - Twee oud-deelnemers van het realityprogramma Temptation Island onderzoeken of zij juridische stappen kunnen nemen tegen zender RTL en producent SimpelZodiak. Dat bevestigt slachtofferadvocaat Sébas Diekstra na berichtgeving hierover in het AD.
Aylin en Efrain zaten in het tweede seizoen van Temptation Island: Love or Leave dat in 2021 te zien was op Videoland. In het programma testen koppels hun relatie onder druk van een groep verleiders. Na hun deelname kreeg het stel echter psychische klachten.
Met name Aylin kreeg het zwaar doordat ze tijdens de opnames beïnvloed zou zijn door de makers. Ze liep er zoveel emotionele schade door op dat ze tweemaal een zelfdodingspoging deed. Er volgden mediationgesprekken met RTL en SimpelZodiak waarna het stel 30.000 euro kreeg vanwege misgelopen inkomsten doordat Aylin en Efrain niet meer konden werken. Volgens het AD werd echter vastgelegd dat de makers geen aansprakelijkheid accepteerden, maar wel beterschap beloofden.
Protocollen
Volgens Aylin en Efrain is er echter niets veranderd en zijn er meer, soortgelijke verhalen van andere oud-deelnemers. Bovendien zou het geld dat zij hebben gekregen niet voldoende zijn om het aantal maanden dat ze moeten herstellen te overbruggen.
Diekstra vindt dat producenten van tv-programma's verantwoordelijk moeten worden gehouden "als zij beïnvloedbare en kwetsbare deelnemers ernstig beschadigen door hen onder te grote druk te zetten. Dit geldt nog meer als blijkt dat zij niet de juiste begeleiding en nazorg hebben geboden." Ook pleit de advocaat voor meer controle op programmamakers.
RTL reageert voorlopig niet op de mogelijke juridische stappen. Wel zegt een woordvoerder dat er gesprekken zijn geweest met het stel. "Wij hebben, mede op hun verzoek, afgesproken dat we daar vertrouwelijk mee omgaan", laat een woordvoerder van RTL weten. "Daarom gaan we niet inhoudelijk in op wat er onderling is besproken." Volgens RTL worden deelnemers van Temptation Island begeleid en krijgen ze psychologische ondersteuning en nazorg. "Onze protocollen worden elk jaar geëvalueerd, samen met de betrokken producenten. Hierin wordt ook feedback van deelnemers verwerkt, want je kunt altijd leren van elkaar en verbeteringen doorvoeren."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Eritreeërs die dienstplicht moeten vervullen en in Nederland asiel aanvragen, maken meer kans op een verblijfsvergunning. Minister Bart van den Brink (Asiel) heeft het beleid voor deze mensen verruimd. Tot nu toe konden alleen Eritreeërs die een militaire dienstplicht moesten vervullen puur op basis daarvan een verblijfsvergunning aanvragen. Landgenoten die een civiele dienstplicht te wachten stond, moesten per geval aantonen dat ze gevaar liepen. Dat is niet meer nodig.
23 minuten geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - Op de parkeerplaats bij station Nieuw-Vennep heeft de politie woensdag opnieuw onderzoek gedaan naar de dood van de 59-jarige vrouw wier lichaam daar maandagavond werd aangetroffen. Dat komt omdat een burger woensdagochtend "een voorwerp" vond en dat bij de politie meldde, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van het AD.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Vier mannen van 47, 65, 68 en 70 jaar uit Baarlo en Venlo krijgen boetes en taakstraffen voor het bedreigen en beledigen van de burgemeester van Venlo en opvangorgaan COA op sociale media, meldt het Openbaar Ministerie. Dit deden de mannen in aanloop naar een besluit over de komst van een asielzoekerscentrum in een oud klooster in Venlo. Naast hen zijn nog twee verdachten in beeld, zij bedreigden raadsleden, aldus een OM-woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) wilde verrassingen voorkomen met de brief waarin hij onlangs aankondigde de bezuiniging op UNRWA komende Prinsjesdag terug te draaien. Bij het debat woensdag verweten linkse en rechtse oppositiepartijen de coalitie hierin niet consistent te hebben gehandeld. De coalitie van D66, VVD en CDA had namelijk onlangs nog tegen een links voorstel gestemd om de bezuiniging op subsidie voor de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen in de huidige begroting ongedaan te maken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "alle reden" om lid te blijven van de NAVO, vindt minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken. In het dreigement van president Donald Trump om het bondgenootschap de rug toe te keren hoort de CDA-bewindsman vooral een "uitnodiging" om zorgen te bespreken die al langer leven bij de Amerikanen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.
4 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.
4 uur geleden