Oud-coach Solskjaer leeft mee met United-trainer Ten Hag
LONDEN (ANP) - Voormalig Manchester United-coach Ole Gunnar Solskjaer leeft mee met de geplaagde Erik ten Hag, de huidige trainer van de club. De 53-jarige Nederlander staat onder druk na een slechte start van het seizoen. "Ik weet wat hij doormaakt", zei de Noor.
Solskjaer werd zelf in november 2021 ontslagen. De oud-speler realiseert zich dat het trainen van United een uitdaging is, omdat elke coach wordt vergeleken met het gouden tijdperk onder de illustere Alex Ferguson.
"Het is een droombaan, maar het is moeilijk", verklaarde Solskjaer bij sportwebsite The Athletic. "Je hebt te maken met mensen met al hun problemen en achtergronden. Dit is geen videospel. Maar de meeste spelers zijn goede professionals die goed willen presteren. Sommigen denken eerst aan zichzelf, de meesten denken aan de club."
Slechte seizoensstart
United kent een slechte start van het seizoen met drie nederlagen in vijf wedstrijden. Na de 3-1-nederlaag in eigen stadion tegen Brighton & Hove Albion van afgelopen zaterdag staat de ploeg op de dertiende plaats met 6 punten.
Solskjaer wijt de teleurstellende resultaten onder meer aan de moeite die United tegenwoordig heeft om spelers binnen te halen. "De verwachtingen zijn hooggespannen, maar we leven niet in hetzelfde tijdperk als toen ik speelde", zei de oud-spits, die tussen 1996 en 2007 voor United uitkwam. "Wij hadden Arsenal en Chelsea als rivalen. Nu hebben de meeste clubs geld en zelfs als ze het niet hebben, dan hoeven ze niet te verkopen."
Bayern München
United speelt woensdagavond in de Champions League tegen Bayern München. De wedstrijd in München begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
12 uur geleden