
Oud-coach Solskjaer leeft mee met United-trainer Ten Hag
LONDEN (ANP) - Voormalig Manchester United-coach Ole Gunnar Solskjaer leeft mee met de geplaagde Erik ten Hag, de huidige trainer van de club. De 53-jarige Nederlander staat onder druk na een slechte start van het seizoen. "Ik weet wat hij doormaakt", zei de Noor.
Solskjaer werd zelf in november 2021 ontslagen. De oud-speler realiseert zich dat het trainen van United een uitdaging is, omdat elke coach wordt vergeleken met het gouden tijdperk onder de illustere Alex Ferguson.
"Het is een droombaan, maar het is moeilijk", verklaarde Solskjaer bij sportwebsite The Athletic. "Je hebt te maken met mensen met al hun problemen en achtergronden. Dit is geen videospel. Maar de meeste spelers zijn goede professionals die goed willen presteren. Sommigen denken eerst aan zichzelf, de meesten denken aan de club."
Slechte seizoensstart
United kent een slechte start van het seizoen met drie nederlagen in vijf wedstrijden. Na de 3-1-nederlaag in eigen stadion tegen Brighton & Hove Albion van afgelopen zaterdag staat de ploeg op de dertiende plaats met 6 punten.
Solskjaer wijt de teleurstellende resultaten onder meer aan de moeite die United tegenwoordig heeft om spelers binnen te halen. "De verwachtingen zijn hooggespannen, maar we leven niet in hetzelfde tijdperk als toen ik speelde", zei de oud-spits, die tussen 1996 en 2007 voor United uitkwam. "Wij hadden Arsenal en Chelsea als rivalen. Nu hebben de meeste clubs geld en zelfs als ze het niet hebben, dan hoeven ze niet te verkopen."
Bayern München
United speelt woensdagavond in de Champions League tegen Bayern München. De wedstrijd in München begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het vertrek van trainer John van den Brom na dit seizoen bevestigd. De Arnhemmers willen een frisse start maken en hebben daarom besloten het aflopende contract van het clubicoon niet te verlengen. Van den Brom keerde vorig seizoen terug bij Vitesse toen nog niet duidelijk was of de club zou blijven bestaan.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht houdt nog altijd hoop op de derde plaats in de Eredivisie. Zondag neemt de ploeg van trainer Ron Jans het in Enschede op tegen FC Twente. Het gat met nummer 3 Feyenoord bedraagt 3 punten. De Rotterdammers ontvangen PSV.
37 minuten geledenZEIST (ANP) - Gwyneth Hendriks (24) heeft er vertrouwen in dat ze zaterdag met PSV haar eerste beker gaat veroveren. De captain van de Eindhovense voetbalclub verloor als speelster van ADO Den Haag en PSV twee keer een bekerfinale. "Drie keer moet dan maar scheepsrecht zijn", stelde de verdedigster van PSV tijdens de persconferentie voor de bekerfinale in Zeist. Ze keek lachend naar 'De Dennenappel' en zei: "Die is deze keer voor mij."
45 minuten geledenZEIST (ANP) - De bekerfinale bij de vrouwen tussen FC Twente en PSV wordt zaterdag niet voor een uitverkocht stadion gespeeld. Volgens de KNVB zijn er circa 3500 kaartjes verkocht voor het duel tussen de nummer 1 en 2 van de Vrouwen Eredivisie in Het Kasteel van Sparta. Daar is plaats voor 11.000 toeschouwers. Beide ploegen reizen pas op de dag van de eindstrijd af naar Rotterdam. De aftrap is om 14.00 uur.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet zondag winnen bij Feyenoord om kans te blijven houden op de landstitel. Trainer Peter Bosz kent het belang van de topper in de Eredivisie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli voelt geen extra druk nu Ajax zondag voor de 37e keer kampioen van Nederland kan worden. "Ik heb de druk gevoeld om Ajax terug te brengen naar de Champions League", vertelde de 36-jarige Italiaan op een persconferentie op het trainingscomplex De Toekomst van de koploper van de Eredivisie. "Dat is gelukt. Nu willen we ons ook voor de groepsfase van dat toernooi plaatsen en zo hoog mogelijk eindigen."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nummer 3 Feyenoord kan zondag bij winst op nummer 2 PSV het gat op de ranglijst met de Eindhovenaren verkleinen tot 2 punten. Trainer Robin van Persie had op de persconferentie goed nieuws over Calvin Stengs. Hij keert na een enkelblessure terug in de wedstrijdselectie.
2 uur geleden