Oud-coach Kovac prijst opvolger Flick voor succes met Bayern
MONACO (ANP) - Voormalig coach Niko Kovac van Bayern München zegt veel waardering te hebben voor het werk van zijn opvolger 'Hansi' Flick. De Kroaat werd in het najaar ontslagen, Flick won vervolgens de nationale titel, beker en Champions League met de Duitse topformatie.
"Bayern heeft in de tweede helft van het seizoen geen wedstrijd verloren, heeft 100 doelpunten gemaakt en voetbalde zoals de nieuwe trainer dat wilde", zegt Kovac in Sport Bild. "Niet veel clubs winnen in een seizoen drie belangrijke titels. Misschien in Playstation, niet in de echte wereld. Dit is geweldig", aldus de tegenwoordig bij Monaco in de Franse competitie actieve Kovac.
Kovac zegt blij te zijn met het succes van Bayern. "En niet omdat ik nog een deel van de bonus mocht ontvangen. Ik ben blij voor de jongens en de trainer. Ik ben ook zeker niet jaloers op Flick. Hij is door mij naar de club gehaald. Wat dat betreft heb ik ook een bijdrage geleverd aan het succes."
Ook vertelde Kovac dat hij tijdelijk niet werkt, omdat hij positief testte op het coronavirus. "Ik moet even een stapje terug doen. Maar ik voel me goed en heb geen symptomen."
Bayern won een keer eerder, in 2013, de triple.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
12 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
17 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geleden