Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-coach Kemkers genoot van mooi slot schaatscarrière Wüst

Oud-coach Kemkers genoot van mooi slot schaatscarrière Wüst

HEERENVEEN (ANP) - Ireen Wüst rijdt zaterdag in Heerenveen de allerlaatste schaatswedstrijd uit haar carrière. Daarna neemt de 35-jarige schaatsster samen met mede-schaatsicoon Sven Kramer afscheid van het publiek in Thialf. Gerard Kemkers, negen jaar lang de coach van beide schaatsers, zei te hebben genoten van haar gouden race op de Spelen van Beijing.

Kemkers was van 2005 tot en met 2014 de coach van Wüst bij TVM en kreeg de schaatsster net als Kramer als 18-jarig talent in zijn ploeg. Hij is dankbaar voor "de unieke periode" die ze samen hebben meegemaakt. "Het zijn toch de groten der aarde", omschrijft hij het tweetal. Wüst won in die jaren op drie Spelen vier keer goud en werd vijf keer wereldkampioene allround. Kramer was goed voor drie olympische titels en werd zes keer wereldkampioen allround.

"Ik heb daar jarenlang studie van kunnen maken", zegt Kemkers. "Zij hebben mij ook beter gemaakt als coach. We hebben in Nederland veel winnaars, maar een tijdperk neerzetten zoals zij beiden hebben gedaan vereist nog wat meer."

Verliefdheid

Dat Wüst haar carrière-einde na het goud in Pyeongchang in 2018 op de Spelen van Beijing van nóg een hoogtepunt wist te voorzien verbaasde Kemkers niet. Hij noemt het vermogen om op het juiste moment boven zichzelf uit te stijgen een van haar talenten. "Als een belangrijke wedstrijd komt, dan omcirkelt ze die en wordt er verliefd op. En binnen die verliefdheid groeit ze. Die bijzondere gave heeft ze."

Naast zo'n uitgetekende route, noemt hij ook de WK van 2019 in Inzell heel speciaal. Daar bracht Wüst een ode aan haar net overleden vriendin Paulien van Deutekom en wist ze "dat speciale knopje" te vinden om tot een topprestatie te komen, ook zonder een goede voorbereiding.

Wedstrijdmind

Kemkers noemde de gouden olympische race van Wüst in Beijing een masterclass 1500 meter. "Technisch, strategisch, fysiologisch en mentaal was die van uitzonderlijke kwaliteit. Ze was zo in balans. Je hoopt altijd dat het zo mooi afloopt als nu bij Wüst, maar kun je dat niet altijd verwachten."

De laatste race van de Brabantse tijdens de wereldbekerfinale wordt ook zeker speciaal. Kemkers: "Ireen kennende en dan de confrontatie met een vol Thialf, die zal zeker met een 'wedstrijdmind' aan de start staan. Zij is in staat nog iets bijzonders uit de schaatsen te toveren."

Talentontwikkeling

De huidige directeur van TalentNED, dat zich richt op talentontwikkeling van Nederlandse sporters, vertelt dat Wüst eerder bij zijn organisatie ook al haar kennis en kunde heeft gedeeld. Een rol bij TalentNED zou hij zeker zien zitten, "maar ik denk dat Ireen eerst even afstand moet nemen".

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

12 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

13 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

15 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

15 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

16 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

17 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

17 uur geleden