Oud-coach Ferguson stopt als ambassadeur bij bezuinigend United
MANCHESTER (ANP/RTR) - Oud-trainer Alex Ferguson stopt na dit seizoen als ambassadeur van Manchester United. De gevallen Engelse topclub bespaart daarmee jaarlijks opnieuw enkele miljoenen, nu de nieuwe mede-eigenaar Sir Jim Ratcliffe bezig is met een bezuinigingsoperatie. De 82-jarige Ferguson is sinds zijn afscheid als trainer in 2013 ambassadeur en bezoekt in die hoedanigheid veel wedstrijden van United.
Volgens bronnen binnen de club is het besluit in goed overleg genomen en blijft Ferguson welkom op Old Trafford. Ferguson is de succesvolste trainer uit de geschiedenis van United, met onder meer dertien Premier League-titels en twee Champions Leagues.
Sinds het vertrek van Ferguson gaat het veel minder met United. Ook onder trainer Erik ten Hag heeft de club de weg omhoog nog niet weten te vinden. Dit seizoen staat de club onder leiding van de Nederlander na zeven wedstrijden slechts veertiende.
United lijdt de afgelopen seizoenen grote verliezen en mede daarom wil Ratcliffe bezuinigen. Zo hoopt hij ook weer meer geld in het team te kunnen steken. Eerder nam de club al afscheid van honderden medewerkers, wat ook een miljoenenbesparing opleverde.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
9 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
11 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
11 uur geleden