Oud-coach Ferguson stopt als ambassadeur bij bezuinigend United
MANCHESTER (ANP/RTR) - Oud-trainer Alex Ferguson stopt na dit seizoen als ambassadeur van Manchester United. De gevallen Engelse topclub bespaart daarmee jaarlijks opnieuw enkele miljoenen, nu de nieuwe mede-eigenaar Sir Jim Ratcliffe bezig is met een bezuinigingsoperatie. De 82-jarige Ferguson is sinds zijn afscheid als trainer in 2013 ambassadeur en bezoekt in die hoedanigheid veel wedstrijden van United.
Volgens bronnen binnen de club is het besluit in goed overleg genomen en blijft Ferguson welkom op Old Trafford. Ferguson is de succesvolste trainer uit de geschiedenis van United, met onder meer dertien Premier League-titels en twee Champions Leagues.
Sinds het vertrek van Ferguson gaat het veel minder met United. Ook onder trainer Erik ten Hag heeft de club de weg omhoog nog niet weten te vinden. Dit seizoen staat de club onder leiding van de Nederlander na zeven wedstrijden slechts veertiende.
United lijdt de afgelopen seizoenen grote verliezen en mede daarom wil Ratcliffe bezuinigen. Zo hoopt hij ook weer meer geld in het team te kunnen steken. Eerder nam de club al afscheid van honderden medewerkers, wat ook een miljoenenbesparing opleverde.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
2 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
13 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
15 uur geleden