Oud-coach Ferguson stopt als ambassadeur bij bezuinigend United
MANCHESTER (ANP/RTR) - Oud-trainer Alex Ferguson stopt na dit seizoen als ambassadeur van Manchester United. De gevallen Engelse topclub bespaart daarmee jaarlijks opnieuw enkele miljoenen, nu de nieuwe mede-eigenaar Sir Jim Ratcliffe bezig is met een bezuinigingsoperatie. De 82-jarige Ferguson is sinds zijn afscheid als trainer in 2013 ambassadeur en bezoekt in die hoedanigheid veel wedstrijden van United.
Volgens bronnen binnen de club is het besluit in goed overleg genomen en blijft Ferguson welkom op Old Trafford. Ferguson is de succesvolste trainer uit de geschiedenis van United, met onder meer dertien Premier League-titels en twee Champions Leagues.
Sinds het vertrek van Ferguson gaat het veel minder met United. Ook onder trainer Erik ten Hag heeft de club de weg omhoog nog niet weten te vinden. Dit seizoen staat de club onder leiding van de Nederlander na zeven wedstrijden slechts veertiende.
United lijdt de afgelopen seizoenen grote verliezen en mede daarom wil Ratcliffe bezuinigen. Zo hoopt hij ook weer meer geld in het team te kunnen steken. Eerder nam de club al afscheid van honderden medewerkers, wat ook een miljoenenbesparing opleverde.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
2 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
4 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
4 uur geleden