Oud-CDA-prominent Piet Bukman (88) overleden
DEN HAAG (ANP) - CDA-prominent Piet Bukman is overleden. Dat bevestigt de partij. De oud-politicus overleed op 88 jarige leeftijd plotseling. "Wij zijn diep bedroefd", zegt de partij in een verklaring. Bukman was tussen 1980 en 1998 onder meer partijvoorzitter, Tweede Kamervoorzitter en minister namens het CDA en speelde een belangrijke rol in het ontstaan van de partij in haar huidige vorm.
"Piet Bukman heeft in vele jaren een grote staat van dienst opgebouwd in partij en politiek", zegt CDA-leider Wopke Hoekstra. Volgens Pieter Heerma, voorzitter van de Tweede Kamerfractie, heeft hij "veel voor ons land betekend". "Piet Bukman verstond de kunst om het juiste moment te kiezen voor het compromis."
Bukman, zelf een antirevolutionair, was de eerste partijvoorzitter nadat ARP, KVP en CHU fuseerden. Hoekstra zegt dat hij daarmee "aan de basis van onze vereniging" heeft gestaan. "Omzien naar je naasten stond bij hem hoog in het vaandel als uitgangspunt voor politiek handelen. Hij was ook wat dat betreft een voorbeeld."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De mogelijkheid om ernstig zieke coronapatiënten te spreiden, is er gedurende de gehele crisis altijd geweest. In die zin is de gevreesde 'code zwart' uitgebleven, al scheelde het weinig, zei voormalig zorgbestuurder Ernst Kuipers tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De modellen waarmee gezondheidsinstituut RIVM voorspellingen deed over de druk van coronapatiënten op de ziekenhuiszorg, waren niet bruikbaar voor het LCPS, het centrum dat de spreiding van ernstig zieke patiënten over het land coördineerde. Dat heeft voormalig zorgbestuurder Ernst Kuipers gezegd tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens een pandemie moet het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) meer bevoegdheden krijgen om patiënten over het land te verspreiden, zei oud-voorzitter van het centrum Ernst Kuipers tijdens een coronaverhoor. Tijdens de coronacrisis gebeurde het op basis van solidariteit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coronapandemie die uitbrak in het vroege voorjaar van 2020, overviel de zorgsector. Ziekenhuizen hadden wel geoefend op virusuitbraken, maar werden verrast door de snelheid waarmee het coronavirus om zich heen greep. Dat zei oud-zorgbestuurder Ernst Kuipers, tijdens de crisis verantwoordelijk voor de spreiding van ernstig zieke patiënten over het land, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen mist volgende week het laatste deel van de Algemene Politieke Beschouwingen (APB) omdat hij naar Dublin gaat voor overleg met collega's uit andere landen. Dat meldt de bewindsman dinsdagavond in een brief aan de Tweede Kamer.
15 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Het college van Terneuzen doet een nieuwe poging om een asielzoekerscentrum door de gemeenteraad te krijgen. Dat meldt de gemeente. Een eerdere vergunningsaanvraag werd eind vorig jaar afgewezen, wat tot het vertrek van de toenmalige burgemeester leidde.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van de luchtvaartsector mogen toch niet in een adviesraad van omwonenden van Schiphol, vindt de Tweede Kamer. In een debat blijkt dat een meerderheid een ChristenUnie-amendement steunt dat die keuze vastlegt.
16 uur geleden